Zeeuwen in rally Dakar Lezing over vliegeniers WO II "37 mm- 'c. Dorpsplein staat bol van de culinaire activiteiten Weer lekker in je vel De Faar Woensdag 13 januari 2016 ZO HARD VROOR HET IN 1928 Lees een verhaal over ijs- schotsen op het Badstrand in Biauwgeruite Zie! Topklassering Hoondert Rally Team In de zwaarste rally van de wereld kan de race zo afgelopen zijn, maar de rustdag zondag hebben de mannen van het Hoondert Rally Team al gehaald. Zelfs met hun beste klassering in Le Dakar ooit. En dat ondanks een kapotte versnellingsbak, brandende achterremmen en een onbetrouwbaar roadbook. door John de Kok SALTA (Argentinië) - "We zit ten boven verwachting in de race. We staan rond de 20e plaats en dat was de doel stelling dit jaar. Le Dakar uitrijden is al een hele pres tatie, een top 20 klassering is erg ambitieus. Het kan ook zo maar over zijn, het is een ware aanslag op mens LE DAKAR IS EEN WARE AANSLAG OP MENSEN MACHINE en machine", vertelde cou reur Adwin Hoondert uit Hoedekenskerke afgelopen zaterdag. Die klassering had nog beter kunnen zijn. Het team had de pech dat de versnellings bak het begaf op de eerste dag van de twee dagen du rende marathon etappe. Dan mag er niet gesleuteld wor den, dus moesten ze door sukkelen. Tandje terugschakelen Hoondert verloor ook tijd in de zesde etappe. Op 4500 meter hoogte kreeg navi gator Jac Gillis barstende hoofdpijn en monteur Wilko Hoefnagels werd kotsmisse lijk vanwege hoogteziekte. De klappen die de béman- rnng moest verduren wan neer de DAF weer door een grote kuil denderde, hielpen ook niet. "Nadat we weer door een gat bonkten waar in het roadbook één uitroep teken bijstónd, maar waar er drie hadden mogen staan, vertrouwde ik het niet meer. Ik wil geen ongelukken dus heb ik een tandje terug ge schakeld", vertelt Hoondert op de site van het team. Een goede klassering, maar niet ten koste van alles. Het ty peert het Hoondert Rally www.de-faam.nl RECEPTIE PROVINCIE KLIK WIN ACTIE KHk&WIn Stoer TW Steel Coronel Dakar horloge! Gezellige drukte en bijzondere gasten bij nieuwjaarsreceptie Provincie Zeeland O www.de-faam.nl - -F' - .jT Als je weet welke budgetten andere teams hebben dan is onze deelname en het resultaat erg bijzonder", aldus Adwin Hoondert. Foto: www.hoondertrallyteom.nl om mee te maken", vertelt Hoondert. Meer informatie op Face- book en internet: w www.facebook.com/pages/ Hoondert-Rally-Team en www.hoondertrallyteam.nl Team. Zo sleepten ze de ge strande Tom Coronel waar anderen hem lieten staan. "Le Dakar is de ultieme er varing. Je hebt heel veel niet in de hand, je vecht tegen de elementen. Je denkt je eigen -lichaam te kennen, maar daar kom je wel achter! Als ondernemer maak ik enorm lange dagen, Le Dakar is voor mij echt even een uit laatklep. Hoondert doet al les met vrijwilligers die heel veel tijd besteden aan het opbouwen van de truck, de servicewagens en de voorbe reidingen voor en tijdens de rally. Als je weet welke bud getten andere teams hebben dan is onze deelname en het resultaat erg bijzonder. In Zeeland leeft het enorm, dat is voor ons ook heel prettig Stichting Wings to Victory houdt een lezing over jonge RAF vliegeniers tijdens de tweede wereldoorlog, op donderdag 14 januari in het restaurant van vliegveld Midden- Zeeland bij Arnemuiden. ARNEMUIDEN - De lezing, ge naamd 'What the RAF man took to war' werpt een blik in het leven van jonge RAF vliegenier ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. Wie waren zij en welke midde len hadden zij beschikbaar voor de oorlogsvoering. Aan de hand van voorwerpen uit het museum wordt informa tie gegeven over kleding, uit rusting, papieren, noodmid- delen, onderscheidingen, kaarten, brieven, gevangen schap en meer. De lezing is van 19.45 tot 20.45 uur. Het doel van Wings to Vic- Wings to Victory houdt morgen (donderdag) een lezing over vliegeniers tijdens WO II. Foto: wings to Victory tory is het gedenken van de omgekomen vliegeniers en het in kaart brengen van de luchtoorlog boven Zeeland tijdens de Tweede Wereld oorlog. De luchtoorlog boven Zeeland heeft een belangrij ke rol gespeeld en grote ge volgen gekend voor Zeeland en de Zeeuwen. Denk alleen al aan de inundatie van Wal cheren in september 1944. Zeeland kent verschillende stichtingen/musea die aan dacht besteden aan de oor log in Zeeland, ieder op de eigen manier en vanuit ver schillende perspectieven. De luchtoorlog is echter nog een relatief onderbelicht en onbekend onderdeel in de Zeeuwse musea. WtV vult hiermee de huidige musea dus goed aan. Help Karei en Lenie uit de brand VLISSINGEN - Afgelopen za terdag heeft aan de Edison- weg in Vlissingen een grote brand gewoed. In de loods van Karei en Lenie van der Linden stonden de kermis attracties van het echtpaar opgeslagen. Weekmarkt Middelburg is een inzame lingsactie gestart in samen werking met Wij zijn De Stad en Middelburg Dronk om Karei en Lenie uit de brand te helpen, nu hun hele levenswerk in vlam men is opgegaan. Op de markt in Middelburg staan donderdag collectebussen waar een bijd: kan worden. KOUDEKERKE - Eten, drinken en muziek staan centraal tijdens het Culi-Winter- feest in Koudekerke. Jonge DJ's brengen sfeer en Scou ting de Valkeniers zorgen dat ook de kleinsten zich niet hoeven te vervelen. Met het Culi-Winterfeest laten de ondernemers van het gemotiveerde dorp zich van een andere kant zien. Verschillende on dernemers verkopen eten en drinken. De opbrengst van deze dag is voor een goed doel. De bezoekers kunnen de dag zelf kiezen aan wie de opbrengst ge gund wordt; Nationaal MS Fonds, Stichting De Hond Kan De Was Doen, Ride- 4Kids, Scouting de Valke niers of Stichting Dekat di Hati. Het Culi-Winterfeest is 16 jahuari vanaf 16.00 uur op het dorpsplein in Koudekerke en duurt tot 22.00 uur. 5 www.koudekerke- dishoek.nl MIDDELBURG - Bij Zeeland Gezond aan de Schenge 4 in Middelburg is zaterdag 16 januari een inspiratie morgen. Tussen 10.30 en 12.30 uur zijn er verschil lende sprekers. Belangstel lenden kunnen zich laten inspireren door Peter van Lit, Christine Bender en Loes Beenhakker. Onder de snelle inschrijvers wordt de 'Lekker in je vel beleefkaart' verloot. w Informatie: www. lijvbeweegcoach.nl 06- 28714288, inschrijven is gratis: info@ lijvbeweegcoach. nl

de Faam | 2016 | | pagina 1