r f Nieuwjaarsreceptie in het stadhuis Gemeente haalt kerstbomen op r Herinrichting kruispunt Vrijlandstraat/Buitenruststraat Drankkartons in de plasticcontainers T Middelburg schoon Subsidie voor maatregelen duurzame energie in 2016 INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Zaterdag 9 januari 2016 houdt het gemeentebestuur van Middelburg zijn nieuwjaarsreceptie in het stad huis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. Om 17.00 uur zal de burgemeester de nieuwjaarstoespraak houden. Vervolgens draagt de stadsdichter zijn nieuwjaarsgedicht voor. De receptie duurt tot 18.00 uur. Foto: Aart van Belzen Vanaf maandag 11 januari vinden er wegwerkzaamheden plaats op het kruispunt Vrijlandstraat/Buitenruststraat. Door een herinrichting van het kruispunt wordt de verkeersvei ligheid verbeterd. Na afronding van de werkzaamheden kunnen fietsers komende vanuit de Buitenruststraat in twee fasen de rijbaan van de Vrijlandstraat oversteken. Omleiding De werkzaamheden worden uitgevoerd door de firma Jac. Ton uit Serooskerke. Tijdens de wegwerkzaamheden wordt de Vrijlandstraat afgesloten voor door gaand gemotoriseerd verkeer. Het verkeer richting het winkelcentrum Dauwendaele wordt met tijdelijke verkeersborden omgeleid via de route Schroeweg-Torenweg-Dauwen- daelselaan. De bedrijven aan de Buitenruststraat zijn in de eerste werkweek nog bereikbaar via het eerste deel van de Vrijlandstraat (vanaf de Schroeweg). In de daaropvolgende weken zijn deze bedrijven bereikbaar via de route Schroeweg-Segeerssingel Indien de weersomstandigheden het toelaten worden de werkzaamheden op vrijdag 29 januari afgerond. Contact Heeft u vragen over de werkzaamhe den? Namens de Gemeente Middel burg is de heer P. Maas (afdeling Ingenieursbureau) toezichthouder op het werk. U kunt hem bereiken op telefoonnummer (0118) 67 52 11 of per e-mail via peter.maas@middelburg.nl. In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op vrijdag 8 ja nuari vanaf 07.00 uur 's morgens opgehaald. Van maandag 11 januari tot en met vrijdag 15 januari haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor 07.00 uur 's morgens buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden. De pot en de versiering eerst verwijderen. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Hoogbouw Bij de hoogbouw wordt de kerstboom ingezameld op de dag dat de mini-containers bij u in de wijk worden geleegd. Graag uw kerstboom die dag aan de openbare weg aanbieden. De bomen bij het Maisbaaige- bied (Touwbaan, Meestoot e.d.) worden opgehaald op vrijdag 8 januari De bomen in de Edelstenen- buurt worden opgehaald op donderdag 14 januari. Foto: Aart van Belzen Korendijk 12: realiseren 3 ap partementen (24-12). Mortiereboulevard 1aanbren gen reclame (27-12). Pottenmarlct 2 /2A: uitbreiden café-restaurant (18-12). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen b< zwaarscnriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. Sinds 1 januari kunt u drankkartons inzamelen in de ondergrondse containers van kunststof. Bij de huidige locaties voor het inleveren van kunststof kunt u nu dus ook terecht voor het inleveren van drankkartons. Drankkartons en kunststof komen samen in een container. Sortering van de producten vindt later plaats door de verwerker. Deze manier van inzamelen is voorlopend op het intreden van het afvalbeleidsplan 2015 - 2020 dat in het voorjaar 2016 aan de gemeenteraad wordt Meer informatie over het verzamelen van drankkartons is terug te vinden op www.hedra.nl, de brancheorganisatie van drankkartons. Deze mogelijkheid draagt bij aan het groene imago van Middelburg en biedt inwoners de mogelijkheid om mee te werken aan een beter milieu. Van januari tot april 2016 gaat de gemeente samen met Ononis de verharding binnen de openbare ruimte grondig vegen. Voor de moeilijk bereikbare plekken, zoals parkeerplaatsen, zal gewerkt worden met tijdelijke parkeerverboden. Daags voor de werkzaamheden worden deze borden aangebracht en na de werkzaamheden weer ver wijderd. We vragen begrip voor het kortstondig ongemak en vragen uw medewerking en zo mogelijk de helpende hand. Onkruidbestrijding op verhardingen Schone verhardingen biedt minder mogelijkheid voor onkruidgroei. Dat komt ten goede aan het veranderende beleid van chemisch naar niet- chemisch beheer. Gemeente Middelburg volgt hierin het landelijke beleid. Het onkruid wordt met verschillende methoden bestreden. De onkruid borstel, warm water en de brander worden ingezet om te kom§n tot een aanvaardbaar netheidsbeeld van de openbare ruimte. Voor particulieren gelden minder strenge eisen dan voor de gemeente. Niettemin vragen we ook op particulier terrein chemische middelen ach terwege te laten. Grondig vegen en gebruikmaken van de onkruidborstel is een goed en duurzaam alternatief. Goed nieuws voor bewoners en ondernemers die hun woning of bedrijfspand willen verduurzamen. In de Staatscourant van 17 december 2015 is de landelijke investeringssubsidie gepubli ceerd over subsidies voor kleine installaties voor duurzame ener gieproductie. Dit houdt in dat subsidie aangevraagd kan worden via de rijksoverheid. De volgende maatregelen komen in aanmerking voor subsidie: Warm tepompboilers, hybride warmtepompen, lucht-water warmtepompen, grondwater en water-water warmtepompen, pelletkachels, houtgestookte biomassaketels, zonneboiler systemen. Met subsidie op de bovengenoemde maatregelen heeft de overheid als doel om bewoners te ondersteunen hun woning verder te verduurzamen. De Rijksoverheid wil het landelijk gasverbruik reduceren en zet hiermee in op meer duurzame warmte opwekking, er rekening mee houdende dat energie neutrale en/of nul op de meter woningen in de toekomst de norm zullen worden en de gasvoorraad niet oneindig is. De subsidie is beschikbaar voor zowel nieuwbouvy als voor de bestaande bouw. Kijk voor meer informatie op www.duurzaambouwloket.nl. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen ómgevingsrBCht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het uitbreiden van het winkelpand Locatie: Langeviele 59 Nieuwe uiterste beslisdatum: 18 februari 2016.

de Faam | 2016 | | pagina 8