A zeelandtheaters.nl LEZERSMENU Lovende recensies voor de voorstelling van Ro theater "HP College André Kuipers BON LEZERSMENU d De Faam De islamitische vrouw centraal in monologen De helden van niet schieten Heerlijk dineren met het mooiste uitzicht van Zeeland De Faam woensdag 6 januari 2016 21 MIDDELBURG - De Gelaarsde Poes is eind december met veel succes in première ge gaan en wordt laaiend en thousiast ontvangen door pers en publiek! 'De Gelaars de Poes' is een radicale en vrolijke bewerking van het oude verhaal, een muzikale cocktail van gedaantever wisselingen, sluwe streken en messcherpe klauwen. Als molenaarszoon Jaap al les kwijtraakt wat hij had, kan hij nog maar op één vriend vertrouwen: zijn poes. Samen gaan ze op pad. Ze trekken door een vreemd land, op zoek naar eten en werk. Door de slimme stre ken van poes weten de twee in no time het vertrouwen van de koning te winnen en krijgen ze een plek aan het hof. Maar dan komen de vragen. Is alles wel zo mooi als het lijkt? Is de prinses zo lief als ze er uit ziet? Kan een monster ook een muis zijn? En hoeveel levens heeft een kat eigenlijk? Iedereen zou een vriend als de Gelaarsde Poes moeten hebben! Mi auw! Met: Arjan Ederveen/ Wart Kamps, Alex Klaasen, Maarten Heijmans, Dick van den Toorn, e.a "De Gelaarsde Poes is een feest van goede grappen, geestige toneelvondsten en •hoogst aanstekelijk spelple- zier van acht voortreffelijke vertolkers" (NRC Handels blad). Woensdag 24 februari 19.00 uur Schouwburg Mid delburg. O www.zeelandtheaters.nl MIDDELBURG - 'Gesluierde Monologen' laat de wereld zien van de in Nederland wonende Islamitische vrouw. Zij stond en staat, gewild of ongewild, in de belangstelling. Maar wat weten we wérkelijk van haar? Dat is wat theaterma ker Adelheid Roosen zich afvroeg. Als toerist in eigen land ging Roosen op pad en interviewde vele gesluierde en ongesluierde vrouwen met als uitgangspunt de oprechte belangstelling en nieuwsgierigheid. Met ple zier, schaamte en 'verdriet vertelden de vrouwen hun intiemste verhalen. Het re sultaat hiervan is verwerkt in twaalf monologen. Ze geven een prachtige kijk in de belevingswereld van de moslima. De monologen zijn afwisselend van karakter; ze zijn poëtisch en beeldend. Soms pijnlijk en verdrietig, humoristisch of ronduit hi larisch. Het doet recht aan de geïnterviewde vrouwen. Dit is hun taal: warm, zacht, intiem, vrouwelijk. De mo nologen worden vertolkt door Oya Capelle, Nazmiye Oral en Meral Polat en mu zikaal begeleid door een Turkse saz-speelster. Vrij dag 15 januari 20.00 uur Schouwburg Middelburg. MIDDELBURG - Waar zijn de helden van toen? De Don Ju- ans en de Zorro's? De man nen met lef? De mannen die een vrouw nog het hof we ten te maken? Die voor haar door het vuur gaan? Die het verschil nog kennen tus sen goed en fout? Ze zijn er niet meer. Nou, dan gaan de mannen van Niet Schieten! het maar doen. Ze gaan de strijd aan met de kusje-erop- mentaliteit. Wedden dat het ze lukt? En als het ze niet lukt? Kusje erop! Want dat is niet altijd effectief, maar wel lekker. Vrijdag 8 janu ari 20.00 uur, Schouwburg Middelburg. www.zeelandtheaters.nl MIDDELBURG - Meer dan zes maanden ver bleef André Kuipers in de ruimte. Hij is één van de weinige mensen die uit erva ring kan vertellen wat er bij een ruimtereis komt kijken en hoe mooi het uitzicht daar boven is. André geeft u in dit theatercol lege een unieke inkijk in het leven van een astronaut. Hij vertelt over de jarenlange weg vol uitdagingen en opofferingen om die ene, grote droom te verwezenlijken; le ven en werken in het internationale ruim testation ISS. Aan de hand van video's en foto's neemt André u mee op een magi sche reis. De voorbereidingen en trainin gen, de lancering, het wonen en werken in de ruimte, het uitzicht, de landing en de revalidatie na de missie. Woensdag 13 ja nuari 20.00 uur Schouwburg Middelburg. www.zeelandtheaters.nl Deze eerste woensdag van de maand staat een nieuw Lezersmenu in De Faam. Het restaurant en de inhoud van het maand- menu wisselen steeds, maar de formule blijft hetzelfde. Voor 25 euro per persoon krijg je een heerlijk driegangenmenu. Deze maand: Hotel Brasserie de Leugenaar op de Boulevard in Vlissingen. door Conny den Heijer Alsof we thuis komen: de inrichting is in het rood en dat geeft ons gelijk een ver trouwd gevoel. Tafels, gezellige zithoe ken en een binnen- en buitenterras. Gast vrij en attent personeel, die vriendelijk onze jassen aannemen. Sinds april 2010 is Lianne Boone de trotse eigenaresse van de Leugenaar. Toen heette het nog een restaurant. Het verschil? Een informe ler karakter: onze gasten moeten bij wijze van spreken zo van het strand de bras serie in kunnen lopen. Geen sjiek gedoe maar wel een goede kaart of gewoon een lekkere kop koffie op het terras." Het 3-gangen Lezersmenu voor januari bestaat uit champignonsoep, beenham met cranberrysaus en chocolademousse. Alles gemaakt door een creatieve kok, geserveerd op een mooi strak design ser vies. De champignonsoep is licht gebon den met room en rijk gevuld met verse champignons. De cranberrysaus op de flinke plak beenham mag bijna geen saus genoemd worden want het is een sma kelijke zoete compote: een dikke laag cranberry's, rozijnen, stukjes appel en walnoten. Heerlijk in combinatie met de rode kool met stukjes appel, die helemaal past in de tijd van het jaar. Thuis eten we meestal rode kool uit een pot of pakje, maar deze is vers: niet papperig maar lek ker stevig. dus waar ze het over hebben en adviseren hier een prima wijn bij: een Chileense Ca bernet Sauvignon Merlot. En dan komt het nagerecht: de chocolade mousse. Pure chocolade, lekker luchtig en gegarneerd met slagroom en een plakje ge droogde sinaasappel. Het ziet er prachtig uit, bijna zonde om op te eten. Nadat we het dessert van alle kanten bekeken hebben blijkt ook de slagroom gewoon vers, niet zo iets als uit een spuitbus dat na een paar mi nuten inzakt, maar die lekker stevig blijft. Wat een verwennerij allemaal: je thuis voe len, wijntje erbij, easy-listening muziek op de achtergrond en een fantastisch uitzicht over de Westerschelde met alles wat voor bij komt varen 's avonds. En dan het koken overlaten aan een gepassioneerd jong team op een doordeweekse avond... een aanra der! Het Lezersmenu is te nuttigen in de maand januari. Hotel Brasserie De Leugenaar is te vinden aan Boulevard Bankert 132 in Vlis singen. Het restaurant is de gehele week ge opend van 12.00 tot 21.00 uur. Reserveren is gewenst en kan via www.hoteldeleuge- naar.com of via 0118-412500. Hotel Brasserie De Leugenaar Boulevard Bankert 132 te Vlissingen Tel.: 0118-412500 www.hoteldeleugenaar.nl info@hoteldeleugenaar.nl Naam: E-mail: Het lezersmenu is uitsluitend te nuttigen in de maand januari. De keuken is zeven dagen per week geopend tot 21.00 uur. Reserveren is gewenst en kan via de website, email of telefonisch. De Gelaarsde Poes, woensdag 24 februari 19.00 uur Schouwburg Middelburg. Foto René Castelijn

de Faam | 2016 | | pagina 21