r r Regels jaarwisseling gemeente Middelburg Geef inbrekers geen kans tijdens oud en nieuw Gemeentelijke balies eerder dicht Gratis parkeren rond feestdagen Warenmarkten tijdens feestdagen f Opheffing wijkondersteuningspunten Onafhankelijk meldpunt zorg en ondersteuning stopt per 1 januari f Subsidie voor maatregelen duurzame energie in 2016 GEMEENTE MIDDELBURG Op donderdag 31 december sluiten de gemeentelijke balies om 16.00 uur. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit op 31 decem ber om 15.30 uur. Op maandag 4 januari gaan de gemeentelijke balies open om 10.00 uur. Sinds donderdag 24 december is parkeren gratis in het centrum. Ook kan gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Vanaf maan dag 4 januari is het weer betaald parkeren in Middelburg. De warenmarkt van donderdag 31 december eindigt al om 15.00 uur. Ook is de opstelling van deze warenmarkt anders dan u gewend bent, omdat niet iedere standplaatshouder zijn standplaats inneemt. De gemeenteraad heeft op 9 november besloten dat de laatst overgeble ven wijkondersteuningspunten (WOP), Dauwendaele, Zuid en Arnemuiden, met ingang van 1 januari zullen sluiten. De jaarwisseling moet vooral een feest zijn, waarbij over last tot een minimum wordt beperkt. Vernielingen van an dermans eigendom en die van de gemeente moeten we niet accepteren. Hieronder vindt u een overzicht van de belang rijkste regelgeving rondom oud en nieuw in de gemeente Middelburg. Naast deze regels verzoekt de gemeente iedereen nadrukkelijk om de eigen vuurwerkresten en andere rommel op te ruimen, het liefst zo snel mogelijk. Vuurwerk Vuurwerk mag verkocht worden op 29,30 en 31 december 2015 aan personen van 16 jaar en ouder. Vuurwerk mag worden afgestoken op 31 december vanaf 18.00 uur tot 1 januari 02.00 uur 's nachts. Vreugdevuur Op basis van de Algemene Plaat selijke Verordening (APV) is het verboden in de open lucht vuur aan te leggen, te stoken of te heb ben. Binnen de gemeente Middel burg is op een dam bij de Botter in Arnemuiden op 31 december het stoken van een vreugdevuur toegestaan. De vuurplaats wordt gemarkeerd met dranghekken. Het gebruiken van (auto)banden en andere zwaar milieubelastende materialen is hierbij verboden. Horeca In de nacht van donderdag 31 december op vrijdag 1 januari mo gen alle bedrijven in de gemeente Middelburg open blijven tot 06.00 uur. Dit geldt overigens niet voor de zogenaamde para commerciële horecabedrijven (instellingen die op enigerlei wijze worden gesubsi dieerd en buiten hun doelstellingen om horecadiensten verlenen aan het publiek zoals sportkantines, sociaal-culturele instellingen, e.d.). De avond van 31 december is aangewezen als bijzondere dag. Dat betekent dat voorschriften van het Activiteitenbesluit met betrek king tot geluid- en trillinghinder in de nacht van 31 december op 1 januari tot 02.00 uur niet gelden voor de bedrijven in de gemeente Middelburg. Voor het feest Home- town op de Markt is vergunning verleend tot 04.00 uur muziek in de tent te draaien. Brommer rijden Volgens de landelijke verkeerswet- geving is het niet toegestaan om op een brommer zonder uitlaat te rijden. Binnen de gemeente Mid delburg wordt in Arnemuiden op 31 december vanaf zonsopgang het rijden op een brommer zonder uitlaat gedoogd. In de rest van de gemeente Middelburg is dit niet toegestaan. Daarnaast wordt binnen de ge meente Middelburg in Arnemuiden en Nieuw- en St. Joosland op 31 december te hard rijden op een brommer of scooter op een deel van de Steigerweg (Arnemuiden) en een deel van de Oude Rijksweg (Nieuw- en St. Joosland) gedoogd. Deze locaties zijn aangewezen als terrein waar de politie niet zal optreden tegen snelheidsovertre dingen. Uiteraard mag er geen gevaar voor anderen ontstaan en blijft het dragen van een helm bij het besturen van een brommer of scooter verplicht. Oud en nieuw vieren we vaak met familie, vrienden of ken nissen. Om twaalf uur gaan we massaal de straat op om elkaar te feliciteren en vuur werk af te steken. Een ideale avond voor inbrekers om hun slag te slaan. Viert u oud en nieuw niet thuis? Vraag uw buren om uw huis extra in de gaten te houden. Geef aan waar u bent te bereiken en zorg ervoor dat uw buren in geval van nood uw woning in kunnen (reservesleutel). Geef uw woning een bewoonde indruk: laat in en om het huis lampen branden, zet glazen op tafel en zet bijvoorbeeld de radio aan. Sluit ramen en deuren Gaat u naar buiten om de buren een gelukkig nieuwjaar te wensen of om vuurwerk af te steken? Doe dan uw ramen en deuren dicht en draai deze op slot. Vergeet de achterdeur niet. Zorg er voor dat terwijl u feest viert een inbreker niet ongemerkt naar binnen kan glippen. Bel bij onraad 112 Natuurlijk let de politie in de oude jaarsnacht op vreemde en verdach te situaties in uw wijk. Daar kan de politie uw ogen en oren goed bij gebruiken. Hoort u of ziet u iets ongewoons? Een persoon die op de uitkijk staat? Aarzel niet en bel direct 112. De politie kan dan wel licht een inbraak voorkomen en een inbreker op heterdaad aanhouden. Maak het inbrekers niette makkelijk. doe net alsof u thuis bent gebruik een tijdschakelaar als u er niet bent doe ook een buitenlamp aan Het onafhankelijk meldpunt Veranderingen zorg en ondersteuning' was opgericht voor een jaar, om de veranderingen op het gebied van zorg en ondersteuning goed te volgen. Er zijn tot 1 oktober 31 meldingen binnen gekomen. De laatste maanden neemt het aantal meldingen steeds ver der af. Klaverblad Zeeland beheerde het meldpunt. Aangezien Klaverblad Zeeland per 1 januari niet meer bestaat en het meldpunt een beperkt bereik heeft, stopt het meldpunt. Wie vanaf 1 januari 2016 klachten heeft over zorg of ondersteuning, kan gebruik maken van de bestaande klachtenprocedure van de betreffende zorgaanbieder of organisatie. De gemeente Veere behandelt klachten over Porthos namens de drie gemeenten. Op www.porthos.nl vindt u meer informatie over de klachtenprocedure. Als u vindt dat uw klacht door Porthos niet op tijd of niet naar tevredenheid is afgehandeld, kunt u naar de Zeeuwse Ombudsman stappen. U kunt dus niet terecht bij de Nationale ombudsman. Goed nieuws voor bewoners en ondernemers die hun woning of bedrijfspand willen verduurzamen. In de Staatscourant van 17 december 2015 is de landelijke investerings subsidie gepubliceerd over subsi dies voor kleine installaties voor duurzame energieproductie. Dit houdt in dat subsidie aangevraagd kan worden via de rijksoverheid. De volgende maatregelen komen in aanmerking voor subsidie: Warm tepompboilers, hybride warmte pompen, lucht-water warmtepom pen, grond-water en water-water warmtepompen, pelletkachels, houtgestookte biomassaketels, zon neboiler systemen. Met subsidie op de bovengenoemde maatregelen heeft de overheid als doel om bewoners te ondersteunen hun woning verder te verduurzamen. Rijksoverheid wil het landelijk gas verbruik reduceren en zet hiermee in op meer duurzame warmte- opwekking. Er rekening mee houdende dat energie neutrale en/ of nul op de meter woningen in de toekomst de norm zullen worden en de gasvoorraad niet oneindig is. De subsidie is beschikbaar voor zowel nieuwbouw als voor de bestaande bouw. Kijk voor meer informatie op www.duurzaambouwloket.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nlt Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9