Verwijderen en afsluiten afvalbakken Gemeente haalt kerstbomen op Nieuwjaarsreceptie in het stadhuis Middelburg schoon Om vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnenstad rond de feest dagen te voorkomen wordt een gedeelte verwijderd of afgesloten. De afvalbakken in de parken zijn verwijderd. In de week van 4 januari 2016 worden deze weer teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad worden op 31 december leegge maakt en voor een deel afgesloten of weggehaald en worden op zater dag 2 januari weer opengezet of teruggeplaatst. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal open staan. Indien nodig worden deze extra geleegd. Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Om vuurwerkvandalisme te voor komen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse containers voor kunststofafval af van donderdag 31 december 15.30 uur tot vrijdag 1 januari 11.00 uur. De onder grondse afvalcontainers voor het restafval blijven voor de gebruikers geopend. In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op vrijdag 8 januari vanaf 07.00 uur 's morgens opgehaald. Van maandag 11 januari tot en met vrijdag 15 januari haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor 07.00 uur 's morgens buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden. De pot en de versiering eerst verwijderen. Hoogbouw Bij de hoogbouw wordt de kerstboom ingezameld op de dag dat de mini-containers bij u in de wijk worden geleegd. Graag uw kerstboom die dag aan de open bare weg aanbieden. Foto: Aart van Belzen Foto: Aart van Belzen Van januari tot april 2016 gaat de gemeente samen met Orionis de verharding binnen de openbare ruimte grondig vegen. Voor de moeilijk bereikbare plekken, zoals parkeerplaatsen, zal gewerkt worden met tijdelijke parkeerverboden. Daags voor de werkzaamheden worden deze borden aangebracht en na de werkzaamheden weer ver wijderd. We vragen begrip voor het kortstondig ongemak en vragen uw medewerking en zo mogelijk de helpende hand. Onkruidbestrijding op verhardingen Schone verhardingen biedt minder mogelijkheid voor onkruidgroei. Dat komt ten goede aan het veranderende beleid van chemisch naar niet- chemisch beheer. Gemeente Middelburg volgt hierin het landelijke beleid. Het onkruid wordt met verschillende methoden bestreden. De onkruid borstel, warm water en de brander worden ingezet om te komen tot een aanvaardbaar netheidsbeeld van de openbare ruimte. Voor particulieren gelden minder strenge eisen dan voor de gemeente. Niettemin vragen we ook op particulier terrein chemische middelen achterwege te laten. Grondig vegen en gebruikmaken van de onkruidborstel is een goed en duurzaam alternatief. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Zaterdag 9 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadhuis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. Foto: Aart van Belzen Het huisvuil van vrijdag 1 januari wordt acht dagen later, op zater dag 9 januari opgehaald. De container mag u tot 8 uur buiten zetten. U vindt de gewijzigde data ook op website van de gemeente Middel burg: Inwoners/Afval/Ophaaldagen huisvuil. VASTSTELLING EVENEMENTENKALENDER 2016 Burgemeester en wethouders hebben op 15 december 2015 besloten om de Evenementenkalender Buitenactivi teiten Middelburg voor het jaar 2016 vast te stellen. In die kalenaer staan, per maand, alle (buitenlevenementen en activiteiten die voor net jaar 2016 bij de gemeente zijn aangemeld. De kalender ligt gedurende vier we ken, dus tot en met 26 januari 2016, ter inzage bij de vakbalie van de afde ling Vergunningverlening en Handha ving, Kanaalweg 3, telefoonnummer 14 0118. Alle direct belanghebbenden, zoals de organisatoren die hun evenement(en) schriftelijk bij de gemeente hebben aangemeld, zijn of worden per brief over de vaststelling en over net vervolg (het indienen van vergunningaanvra gen) ingelicht. Vanaf begin 2016 kunt u een steeds geactualiseerde versie van de Evenementenkalender 2016 raadplegen op de website van de Touristshop Middelburg, www.uitinmiddelburg.nl. WOON VISIE 2016-2020 GEMEENTE MIDDELBURG Reguliere voorbereidings procedure In zijn vergadering van 14 december 2015 heeft de gemeenteraad de Woon- visie 2016-2020 en de bijbehorende bijlagen Woningmarkt- en Locatieonder- zoek Middelburg 2015-2030 vastge steld. Dit beleid treedt in werking met ingang van 1 januari 2016 en vervangt daarmee de Woonvisie 2010-2015. De Woonvisie 2016-2020 en de bijbe horende bijlagen zijn bij de vakbalie in het stadskantoor vanaf 4 januari 2016 in te zien. Het stadskantoor en de balies zijn open op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. Gedurende deze tijden is het stadskantoor ook telefo nisch bereikbaar. Voor een bezoek op de donderdagavond dient u een afspraak te maken. Het Woonbeleid 2026-2020 is tevens vanaf 4 januari op de gemeentelijke internetpagina www.middelburg.nl te raadplegen. VASTGESTELDE BRANCHELIJSTEN VOOR 2016 Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat met ingang van heden ter inzage liggen de con- form de marktverordening de vastge stelde branchelijsten voor de markten in de gemeente Middelburg voor het jaar 2016 en de geactualiseerde platte grond tekeningen. De branchelijsten en tekeningen liggen met ingang van 30 december 2015 tot en met 10 februari 2016 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de afdeling Vergunning verlening en Handhaving, Kanaalweg 3 in Middelburg. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Burgemeester Baaslaan 24: sloop garage en bouw garage met verdieping (23-12). Mortiereboulevard 7: wijziging gevel bedrijfspand (18-12). P.J. Meertensstraat, ongen.: bouw 16 woningen (137965) (16- Zilverenschorweg 1Arne- muiden: bouw 79 recreatievilla's (127353) (10-12). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Asserlaan 5ï renovatie en uitbrei ding woning (24-12). Buitenruststraat 20: aanbrengen reclame (24-12). Fagotweg 4A: aanleggen in-/uitrit (24-12). Kanaalweg 5: plaatsen (roterend) reclamebord (24-12). Radermacherstraat 24, Arne- muiden: wijzigen gevel (24-12). Van Cittersstraat, Oosterschel- destraat, Lodo van Hamel- straat en Oude Rijksweg te Nieuw- en Sint Jooslana: kappen totaal 27 bomen (135724) (21-12). Vrijlandstraat 28: uitbreiding zorgcomplex (24-12). Zijpestraat 1verbouwen zorg complex (24-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2015 | | pagina 8