Energiecoach helpt te besparen Klaar om het huis uit te gaan Excursie Kasteel Westhove De Faam" Oud en Nieuw KORT NIEUWS Nieuwjaarsduik op het Badstrand VLISSINGEN - De tempera tuur van het zeewater is op het ogenblik ruim 9 °C. Dat valt dus mee. Maar warm of koud zee water, Zwemmen langs Walcheren houdt samen met de gemeente Vlis- singen en ALSZeeland op vrijdag 1 januari een feestelijke en verkwik kende Nieuwjaarsduik op het Badstrand in Vlis- singen. Er zijn containers waarin de deelnemers zich kunnen verkleden. Deelname kost 2 euro per persoon inclusief herinneringsmedaille en warme chocolademelk na afloop. De inschrijving is vanaf 12.00 uur; de start is om 13.30 uur. KV Ondo houdt nieuwjaarsioop SINT LAURENS - KV Ondo houdt op vrijdag 8 janua- ria de traditionele nieuw jaarsloop. Inschrijven kan vanaf 15.00 uur op sport park de Brigge in Sint Laurens. Om 16.00 uur start de de wedstrijd- en recreatieloop. De afstan den zijn 4 of 7 kilometer of 1.500 meter (jeugd). Verlaat Kerstdiner bij Leger des Heils MIDDELBURG - 'Wie wat bewaart, heeft wat.' Op woensdag 6 januari om 12.00 uur is er bij het Leger des Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg een verlaat Kerstdiner, gesponsord door de supermarktketen Jumbo. Het diner is gratis. Aan melding is nodig vóór 5 januari 2016 via telefoon nummer: (0118-) 419142. Het aantal plaatsen is beperkt, die wie het eerst komt. Oudejaars Bike Ride Walcheren MIDDELBURG - Zeeland- fiets.nl wil het wielerjaar fietsend afsluiten op donderdag 31 december. Tijdens een fietstochtje op je mountainbike, racefiets of sportfiets kun je in een ontspannen sfeer de laatste kilome ters afwerken van 2015. Alle fietsers verzamelen vanaf 9.30 uur bij Bras serie 't Hoofdkantoor op Woonboulevard de Mortiere in Middelburg. Om 10.00 uur begint de 'oud nieuw' rit over een afstand van ongeveer 30 km over verharde wegen op Walcheren. De tocht gaat in gematigd tempo zodat alle deelnemers op een leuke en ontspannen wijze hun fietsjaar kun nen beëindigen. Na aan komst is er in Brasserie 't Hoofdkantoor gelegen heid om te netwerken in wielersfeer. Huurders Vereniging DOMBURG - Op zondagoch tend 3 januari houdt Staats bosbeheer in samenwerking met StayOkay Domburg een bijzondere excursie naar en rond Kasteel Westhove. Kasteel Westhove is een eeuwenoud kasteel op de ge lijknamige buitenplaats bij Oostkapelle, dat in de loop van de tijd regelmatig ver bouwd werd en pas begin van de negentiende eeuw min of meer zijn huidige vorm kreeg. Na een boeiende circa 15 minuten durende toelich ting op de geschiedenis van het kasteel in de Huis kamer van de Boswachter, voeren de vrijwillige gidsen de bezoekers naar de toren van het kasteel, van waar zij een prachtig uitzicht op duinen, zee en de omlig gende dorpen hebben. Na de rondleiding in het kasteel maakt het gezelschap een wandeling door het voor het kasteel gelegen park in Engelse landschapsstijl. Al met al duurt de excursie pakweg anderhalf uur. De excursie is minder geschikt voor mensen, die moeilijk ter been zijn. De wandeling is zondag 3 januari 2016 om 10.30 uur in kasteel Westho ve. Van te voren aanmelden (tot uiterlijk zaterdagmiddag 2 januari 16 uur) - met ver melding telefoonnummer - verplicht bij domburg@ stayokay.com. Er kunnen maximaal 16 personen mee. Geen honden. COLOFON WGGGNGR Media Middelburg heeft sinds kort energiecoaches ingezet. Want ondanks de uitzonderlijke temperaturen deze winter hebben zij nog genoeg tips om energie, dus geld, te besparen in en om het huis. Dit scheelt al gauw enkele tientjes per jaar. ALBERT VADER, WETHOUDER VLISSINGEN Aan het eind van het jaar kijk ik altijd even terug. Doet u dat ook? Ik kijk terug op een bijzonder jaar, waarin heel veel is gebeurd. Eigenlijk ben ik best tevreden. De invoering van de nieuwe WMO en de Jeugdwet zijn, mede als gevolg van de Walcherse samenwerking, goed ver lopen. Natuurlijk besef ik dat er nog veel moet gebeuren, maar ik heb altijd gezegd dat dergelijke veranderingen een aantal jaren nodig hebben om goed te 'landen'. De transitie is een feit, de transformatie is een proces van de komende jaren. Met dat laatste gaan we de richting op waarbij de situatie van de klant (met zijn krachten en kwetsbaarheden) bepaalt welke ondersteu ning en zorg er ingezet gaat worden. De professionals werken daarbij samen vol gens het principe één gezin, één plan, één sleutelwerker. Daarmee zijn we gelijk aan het vooruitkijken toegekomen. De komen de jaren staan in het teken van het voorzet ten van het beleid dat we hebben ingezet met het coalitieakkoord, onze "Agenda voor herstel". Hierin staat o.a. dat de gemeente sociaal en solidair blijft met de zwakkeren en kwetsbaren in onze samen leving. Dat is ook de reden dat het college de Raad zal voorstellen om in de gevallen waarin we geld overhouden binnen het so ciaal domein, dit te mogen reserveren voor de toekomst. De rijksbijdrage zal namelijk de komende jaren nog eens flink omlaag gaan. Reden genoeg om zuinig te zijn en daar waar mogelijk geld te reserveren om in de toekomst onze burgers die zorg en ondersteuning te kunnen blijven bieden die recht doet aan hun situatie. Tot slot wens ik u en de uwen een fantastisch, maar vooral gezond 2016 toe! MIDDELBURG - Dat de ther mostaat een graadje lager kan weet iedereen wel. Maar stroomvreters heb ben we allemaal in huis en meestal zonder dat te we ten. Een verouderde vriezer die veel stroom verbruikt of een koelkast waarvan de rubberen afsluitring niet meer afsluit. Een was op lagere temperatuur draaien levert al voordeel op. En hoeveel apparaten staan er in de stand-by stand als je naar bed gaat? De tv, de magnetron, de laptop. Om over alle opladers maar te zwijgen: zelfs als je telefoon er niet aan hangt gebruiken ze stroom. Allemaal kleine verbruikers die op jaarbasis een leuke besparing kunnen opleveren. Energiecoaches zijn vrijwilligers die niet moraliseren maar je helpen om te kijken hoe je gemak kelijk energie kunt besparen en hoe je daarmee een bij drage kunt leveren aan een beter milieu. Tijdens een huisbezoek wordt een lijst doorgenomen met vragen over de aanwezige appara tuur en isolatiemogelijkhe den. Door het inpluggen van een speciale watt-meter in je stopcontact kun je binnen een paar uur al uitrekenen wat bijvoorbeeld alleen je kerstboom- of tuinverlich- ting kost als die een bepaald aantal uur per dag brandt. De Huurders Vereniging Mid delburg werkt samen met de Gemeente Middelburg, Woongoed en Delta Comfort BV, die ook de meetappara tuur verstrekt. Voor het aan vragen van een gratis con sult: info@hvm-middelburg. nl of bel 06-30230290. VLISSINGEN - Bij Dierenasiel Walcheren zitten twee prachtige halfwasje die op zoek zijn naar een nieuw baasje. Deze kittens werden van de zomer gevonden in het bos toen ze nog heel klein waren. Ze waren behoorlijk ziek en zijn eerst naar een pleeggezin gegaan om op te knappen. Nu is alles einde lijk in orde en zijn ze op zoek naar een leuk baasje want ze willen wel bij elkaar blijven. De ene is een grote kroel en de ander is wat meer op zichzelf... een ideaal koppel dus. Inmiddels zitten ze bij het asiel in de kittenkamer klaar voor bezoek. Wie ziet het zitten om deze twee lie verds een aangenaam thuis te bieden? Interesse in deze twee kittens of in één van de andere katten of honden die momenteel in het asiel verblijven? Neem dan eens een kijkje bij Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen! O www.de-faam.nl De Faam woensdag 30 december 2015 5 O Meer informatie op www.zwemmenlangs walcheren.nl O Meer info via www. zeelandfiets.nl malus@ zeelandnet.nl Engelse landschapsstijl O Kosten: 5 euro p.p., kinderen de helft. Boswachter Karei Leeftink, 06-10943647. Advcrtentitvtrfcoop en media-advies Erik Niwele E adverteren jee land® weg6nermedia.nl T 06-17 92 80 40 Familieberichten E familieberichten®wegene rmedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks®wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 0900-424 57 26 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Commercieel directeur Tessa van Waarde Website www.de-faam.nl 1 ©Wegener Media BV Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.faam®wegener- media.nl T (088) 013 09 21 Redactie Marina Meijers (eindredacteur), Conny den Heijer, Gerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Dimp Nelemam, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), IzaJk Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden en overige informat» (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegene Media BV Druk Wegener Nieuwsdruk door Conny den Heijer recer vossen, energiecoach Dij HVM. Foto: Conny den Heijer Deze twee kittens zijn klaar om opgehaald te worden. Informatie via www.dierenasielwalcheren.nl. Foto: Dierenasiel Walcheren

de Faam | 2015 | | pagina 5