1 ABC-singles, voor wie graag zeeland over 50 jaar met anderen op pad wil gaan v* ra Smile De Zeelandbrug bestaat alweer vijftig jaar... Kennismaken met het christelijk geloof zien. Vooral als na doorvragen alle belemmeringen wegvallen. VERHUIS VLISSINGEN - Ben jij single en wil je nieuwe mensen leren kennen? Vind je het leuk om activiteiten met anderen te ondernemen? Dan is ABC- singles misschien wel iets voor jou. Dit is een vrien den-club voor alleen-staan- den van 45 tot en met 67 jaar met een goede opleiding of ontwikkeling. Een soort datingclub? "Nee, absoluut niet", benadrukt Conny, contactpersoon van regio Zeeland. "Er worden activiteiten georganiseerd, van sportief tot cultureel, van actief tot lekker relaxen. De kinderen zijn nu echt aan het brainstormen en het Zeeland van de toekomst krijgt langzaamaan gestalte. Het resultaat is, de Neder landse volksaard zit er ken nelijk al jong in, een soort poldermodel: Een echt Zee-Land dat grotendeels onderwater ligt met, daar waar nog land is, versterkte dijken, dorpen op palen en futuristische Bruggels. een toekomst met auto's die kunnen vliegen en over water kunnen rijden. Met onderzeeërrondvaarten en gidsen die toeristen alle we tenswaardigheden vertellen over hun verdronken dorp Krabbendijke. Met daarbo ven drijvende huizen en drijvende hotels waarvan daan duikwedstrijden wor den gehouden. De energie komt van de zon, de maan, de wind en van tempera tuurverschillen. Oma's wor den 135 jaar en bewegen zich voort met jetbacks en schoenen waarmee ze kun nen opstijgen. Of anders met een telepad. En, na deze allesomvattende conclusie kwam Esmeralda er bijna fluisterend mee, Zeeuwen die de opening meemaakten, hebben hun t provincie in die halve eeuw snel zien veranderen. De auto werd gemeengoed. Pontjes verdwenen, dammen, bruggen en tunnels kwamen ervoor in de plaats. Zaken als televisie en computer zijn niet meer weg te denken uit de huidige maatschappij en begrippen als milieu verontreiniging en klimaatverandering deden hun intrede. Zou je voor de opening van de Zeelandbrug aan leerlingen van de lagere school hebben gevraagd 'Hoe ziet Zeeland er over vijftig jaar uit?' wat zou dan hun antwoord zijn geweest? Zouden zij hebben voorzien dat Zeeland zo snel zou veranderen van ee'n gesloten maatschappij waar iedere 'butendie- ker' argwanend werd bekeken in één die mensen van over de hele wereld huisvest? Of dat de klederdracht bijna helemaal uit het straatbeeld zou verdwijnen ten faveure van de burgerdracht? Waarschijnlijk niet, maar hoe beantwoorden kinderen van nu diezelfde vraag? Interessant en gezellig. Daar draait het om. Natuurlijk ontstaan er wel eens relaties, maar dat is niet de doelstel ling van onze vereniging." Het is misschien wel juist dat vriendschappelijke ka rakter wat deze vereniging zo aantrekkelijk maakt. ABC-singles is er voor men sen die het leuk vinden om met anderen op pad te gaan. Toch merkt Conny dat het voor veel mensen toch wel een drempel is om zich aan te sluiten bij zo'n groep al leenstaanden. Sterker nog, ze heeft het zelf aan den lijve ondervonden toen ze zes jaar geleden lid werd. "Ik las destijds iets over deze vereniging en aan de ene kant sprak het me wel aan, maar aan de andere kant vond ik het ook wel spannend." Toch raapte ze al haar moed bij elkaar en ging naar die eerste bijeen komst. "Het voelde als een warm bad", blikt ze terug. Er staan allerlei activiteiten op het programma zoals op 3 januari een strandwande ling van tien kilometer over de Walcherse stranden en/ of aansluitend een toast op het nieuwe jaar en een hapje eten voor de liefhebbers. Info via www.abc-singles.nl en zeeland@abc-singles. MIDDELBURG - Op woensdag 27 januari aanstaande start er in Middelburg een Alpha- cursus. Deze cursus biedt een eigentijdse en laagdrem pelige manier om kennis te maken met het christelijk ge loof. De cursus duurt in het totaal 11 weken, één avond per week en een (kort) week end. Elke avond begint met een maaltijd. Daarna is er en korte inleiding en wordt er met elkaar het onderwerp besproken en uitgediept. De deelnemers gaan vervolgens in kleine groepjes verder te praten (waar geen enkele vraag gek is). De eerste avon den zijn vrijblijvend, daarna kunnen de cursisten beslis sen of ze door willen gaan of niet. De Alpha-cursus is geschikt voor iedereen die op zoek is naar de diepere betekenis van het leven. De cursusavond is wekelijks op woensdag en start om 18.30 uur. Meer info op www.al- pha-cursus.nl. maar alle kinderen waren het er direct mee eens: in het Zeeland van de toekomst zijn er geen arme mensen meer en wordt niemand ge discrimineerd. Een fijn 2016. ieUNT3^ J<E WIL VAn t JAeR T VUURWERK we IS VAN 3>ICHTg>ie Z-lS. want het is weer OPRUIMING! WOONPLAZA O www.de-faam.nl De Faam woensdag 30 december 2015 3 door Rachel van Westen Zee-land Fluisteren limroos in Krabbendijke hebben getekend hoe zij denken dat Zeeland er over 50 jaar uitziet. Nog niet ïerkingen komen ze tot de leukste en origineelste plannen. Foto: Carrie Frederiks fSwn^ÓUerten Het zijn weer opruimingsweken bij BinnenUit! Korting dus op prachtige fauteuils, bankstellen, bedden, matrassen, tafels, kasten, zitkamers, kledingkasten, accessoires en nog veel meer. De flink afgeprijsde showroommodellen toveren gegarandeerd een smile op uw gezicht. Kom snel langs bij BinnenUit Meubelen en Bedden Slapen en vraag onze adviseurs naar de bijzondere acties! Schouwersweg 7 bin Heinkenszand M O fl 0113 5614 82 11311 binnenuit.nl uit >100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies

de Faam | 2015 | | pagina 3