Zeeuwse misdaadserie Renz Vos verfilmd Woontrend Zeeland WINTER SALE TV-OPNAMES mm Profiteer vanaf 29 december van kortingen tot 50% op designmeubelen! Duinstraat 18a, Koudekerke telefoon: (0118] 55 55 60 www.woontrend.nl GOES - De scripts en verha len zijn de creaties van Ben Flore, die de boeken over Renz Vos zelf uitgeeft onder Florad Publishing. Voor lopig liggen er zes avontu ren voor de agent klaar om verfilmd te worden. De vier eerder verschenen boeken over de politieagent zijn verkrijgbaar als paperback en ebook, maar de filmafle veringen bestaan nog niet in boekvorm. In de eerstkomende Neder landstalige afleveringen bestaat de vaste cast uit pro vinciale acteurs, afkomstig uit Middelburg, Zierikzee en Goes. Er komen Engels ondertitelde versies uit om de politie serie geschikt te maken voor het buitenland, net als in de laatste jaren al met Scandinavische films wordt gedaan. Ben Flore neemt vooralsnog de rol van agent Renz Vos op zich en Ente Breed ver zorgd het camerawerk. Door typische en/of historische plekken uit de provincies ONDERHANDELINGEN OM DE SERIE UIT TE GAAN ZENDEN ZIJN IN VOLLE GANG. Utrecht en Zeeland op een unieke wijze te belichten als achtergrond, zoals het klokkenspel van de Dom en pieren steken, hebben al een aantal regionale omroe pen en landelijke zenders interesse getoond voor het concept. Onderhandelingen om de serie eventueel uit te gaan zenden zijn in volle gang. Omdat het om een ei gen filmproductie gaat, is het succes en de totstandko ming van de verfilming al leen mogelijk door vele vrij willigers. 'Een filmproductie kost veel tijd en geld,' aldus Ben Flore,. 'Maar het crea tieve plezier van film maken is een belangrijke drijfveer. En daar sta je bij het filmen nooit alleen. In deze wereld zitten heel veel mensen met passie en plezier.' Dat neemt niet weg dat er een sponsor campagne is opgezet, onder het motto: Koop een boek, sponsor de film. Particulie ren en bedrijven kunnen al sponsoren vanaf 19,50 en ontvangen dan een ebook of paperback van Renz Vos. Altijd zelf in een film wil len spelen of wilt u uw lo catie meer publiciteit geven? www.sponsorfilm.nl nterior -*■ ■~w www.de-faam.nl De Faam woensdag 30 december 2015 21 Met het prachtige Zeeuwse landschap als decor, heeft Zeeland er een politieserie bij. De opnamen van de TV- serie, naar de gelijk namige boeken- reeks over gepensio neerd politie agent Renz Vos van Ben Flore, zijn in volle gang. door Diana van Wijngaarden Zeeuws Alleen Een scene uit de opnames van Chantage en moord, de verfilming van de misdaadserie over politieagent Renz Vos. v.l.n.r.: Bob van Schuijlenburch, Benn Flore en Mario van Dongen. Foto: Florad Publishing De verhalen spelen zich afin Zeeland, waar de politie agent Renz Vos na zijn pensioen is gaan wonen en in Utrecht, de werkachtergrond van Renz' opvolger Wouter van Belzen. Voor de gepensioneerde politieagent is het niet makkelijk om zich te schikken in zijn pensioen en hij kan het werken niet laten. Een trailer is online op www.sponsorfilm.nl

de Faam | 2015 | | pagina 29