I I li li H II ff /Mm* £F ÈP Ria l/Jarrens öoes) Hauval van der Spil öoes) Jan Kouwen (Zierikzee Hanna Hoogerhuis C Burgh-Haamstede) Jaimy van der Welde Sint Maartensdijk) Hans Berkhout (film ere O www.de-faam.nl ij Dit jaar ben ik met mijn bedrijf gestopt In die zin is dat heel leuk en mooi, want ik heb het mooi afgemaakt Dat springt er voor mij in 2015 echt bovenuit, want het houdt je toch bezig", zegt Ria Warrens, die al 36 jaar in Goes woont en vanuit Sittard naar het Zeeuwse kwam. "Ik had een bedrijf in maaltijdservice, maaltijd@ home, en de distributie en de logistiek Wat dit jaar betreft ben ik blij dat mijn kinderen het goed doen. Allemaal op hun plek, dat gaat goed." Voor 2016 gaat Ria kijken wat zij leuk vindt "Oriënteren en invulling geven aan mijn vrije tijd. Ik vind overigens dat de mensen best wat positiever over vluchtelingen kunnen zijn. In die zin is de wereld maar klein. Wij zijn toch wereldburgers en wij in Nederland hebben het hartstikke goed," Wat mij aangrijpt in 2015? Vluchtelingen, het is erg dat zoiets gebeurt Mensen vluchten niet voor niets, ze hebben een reden. Dat maakte dit jaar veel indruk op mij. Hier in Goes is er best veel opvang. Ik geloof ook niet dat het allemaal economische vluchtelingen zijn, maar er is geen plaats voor hen in eigen land Ik denk dat de meeste ouders vluchten voor hun kinderen, uit voorzorg", zegt Nauval van der Spil Maar hij heeft ook andere zaken die hem in 2015 bezighielden. Op vakantie naar zijn zoon die al 14 jaar in Aruba woont, het mooie weer en de rust daar. Of de bijeenkomsten met broers, zussen en aanhang om met z'n allen jaren '60 liedjes te zingen. Nauval, destijds lid van de band Moonlight Stars: "Eerst zingen en daarna samen eten. Lekker'' 2015 was een jaar van aansukkelen, zoals altijd, waar ik me over igens uitstekend bij voel. Gewoon rustig, goed, in gezondheid Het einde van het jaar werd ineens nog bijzonder: ik werd opa van Anna Sofia. Op vaderdag liet mijn oudste dochter weten dat ik een generatie op zou schuiven. Als cadeau kreeg ik een chocoladetab let met daarop een kinderwagen en 'Hoera, een baby? Heel origineel. Mijn dochter schitterde, het is een zeer gewenst kindje. Dat mijn vrouw en ik dit met z'n tweeën mogen meemaken, is hartstikke mooi. Dat is niet iedereen gegeven. Met dit nieuwe leven komt wel het besef dat ik ouder word En dat ik bevoorrecht ben om dit nog te mogen beleven. Ik voldoe wel echt aan alle clichés, want natuurlijk vind ik mijn eerste kleinkind het mooiste kindje dat er is." Het afgelopen jaar hebben delen en verbinding een grote rol gespeeld in mijn leven. Dit jaar was ik in staat om, wat ik eerder zelf nodig had respect en waardering door te geven. Gevraagd worden om bij het pioniersteam van Kloosterwelle te komen en mee te denken hebben mij veel ruimte gegeven om te kunnen zijn wie ik ben. Mijn jarenlange ervaring met kloosters wordt er op waarde ge schat en ik voel me op mijn plek als PR-medewerker. Het voelt alsof ik hier voorgaande jaren onbewust naartoe gewerkt heb. Ik was veel op mezelf, maar dit jaar maakte ik meer en meer verbinding en alles viel in mezelf op zijn plek. Dat heeft vorm gekregen met mijn betrokken heid bij het helpen bouwen aan een plek voor rust en bezinning in mijn eigen omgeving en dat voelt heel goed" De Faam woensdag 30 december 2015 13 Een jaar vol vernieuwing, zo kunnen we 2015 wel noemen. Ik heb mijn eerste eigen huisje gekocht en dat heb ik van top tot teen helemaal verbouwd. De reden dat ik voor een huis op het eiland Tholen gekozen heb, is de rust die je hier hebt en natuurlijk de betaalbaarheid van de huizen. Trouwens Tholen is echt mijn grondgebied met al mijn vrienden, kennissen en familie in de buurt. Verder ben ik dit jaar van baan gewisseld Ik werk nu dichter bij huis, zodat de reistijd met wel een uur per rit verminderd is. En ik heb dit jaar ook nog eens een pracht van een vriendin leren kennen. 2015 is dus voor mij een jaar waarin ik lekker mijn eigen ding kon doen en dat voelt goed." Ik vond het een behoorlijk heftig jaar, vooral vanwege IS. Dat maakte diepe indruk op mij. Parijs met Je suis Charlie en vorige maand de aanslagen op vrijdag 13 november. Vooral de actie bij Charlie hakte er enorm in bij mij. Met de aanslagen in Parijs vind ik dat het echt dichtbij komt Geweld is nutteloos, met geweld bereik je niets. IS is een uitwas, mensen willen toch uiteindelijk alleen gezel ligheid, een beetje liefde. Geloof mij, het is daar ook niet anders", zegt Hans Berkhout uit Almere, die met zijn uit Temeuzen afkomstige vrouw Cathrien Vaes een bezoekje aan de pop up markt in de Grote Kerk van Goes brengt Bijzonder genoten hebben ze dit jaar van hun vakantie naar Vietnam met hun vier zonen. "Dat was echt een onvergetelijke indruk."

de Faam | 2015 | | pagina 13