1 N I I OUD EN NIEUW Loek en Nicolette de gruijn (öoes) Mike Smits (Middelburg) m mansambo Simao 'kneuzen) D'ny Koster (Zjerikzee Jacob van der Velde (Sint Philipsland) I iPPi Nico Ie Flips (Middelburg) EF O www.de-faam.nl Dit was mijn jaar! De Faam woensdag 30 december 2015 12 oek de Bruijn, met pensioen als leraar economie van het Goese Lyceum, is in gezelschap van zijn vrouw Nicolette. Hét ■■hieuws van het jaar 2015 voor dit echtpaar was dat hun dochter aankondigde: 'Pa en ma, ik ben zwanger' Ze stralen beiden als ze het vertellen. "Ja, onze dochter krijgt in 2016 een kind Wij worden opa en oma!" Waar Loek ook dit jaar weer van genoten heeft, is van zijn werk als vrijwilliger voor Staatsbosbeheer. "Ik verzorg excursies in de boswachterij op Schouwen-Duiveland, maar ik zou er best nog wat anders in die richting bij willen doen." Het nieuws van 2015 voor zijn vrouw Nicolette is dat ze te horen heeft gekregen dat ze een nieuwe heup krijgt "Die operatie wordt in 2016 uitgevoerd Dus dat komt helemaal goed" Op het parkeerterrein van De Mortiere in Middelburg staat Diansambo Simao uit Temeuzen. De dames in zijn gezelschap zijn shoppen. "Ik heb een rustig jaar gehad var} God Ja, ik ben gelovig. Mooie dingen zijn gebeurd wij hebben een nieuwe kerk gebouwd en nu zijn er veel nieuwe mensen die naar de kerk komen. God is veel dingen aan het veranderen, zeg maar héél veel aan het veranderen. Ik kom uit Angola maar woon nu achttien jaar in Neder land Ik ben gehuwd en heb een stiefzoon. Van beroep ben ik mecan icien en heb werk in België. Mijn familie is Jezus en de gemeenschap van de kerk. Veel Afrikanen zijn daar lid van. Dit jaar heb ik Angola bezocht, als toerist, om te zien hoe het leven daar nu is. Ik herkende het niet meer. Er is daar veel gebeurd en veranderd" Druk en liefdevol was 2015", vindt Mike Smits uit Middelburg, met vier kinderen vader van een redelijk groot gezin. "Ik zie het positief, het was heel leuk. Mijn vrouw was erg ziek maar nu gaat het weer goed met haar. Als iemand ziek is, komen er steeds andere leuke mensen bij je die je leert kennen. Dat is fijn en maakt dat 2015 toch een goed jaar is. Ik heb ook plannen voor een reis naar Afrika voor een goed doel, daar kijk ik echt naar uit Wat ik ook geweldig vind, is dat er bij mijn beste vriend een dochter is geboren. Ik heb ook mijn gedachten over hetgeen er in Parijs is gebeurd maar ik denk dat dat toch wel goed komt Verder zijn wij zes weken op reis in Sardinië geweest en dat was helemaal een geweldige ervaring. Ik hoop en wens voor iedereen een goed 2016." Het was in zijn algemeenheid een zwaar jaar. Mijn enige broer is overleden en de toestand van mijn man, die sinds enkele jaren opgenomen is in het verpleeghuis, wordt steeds zwaarder. Dat ik in een depressie raakte, legt een schaduw over 2015. Ze zeiden dat ik meer afstand moet nemen van mijn man, dat ik minder vaak op bezoek moet gaan. Maar dat kan en wil ik nog steeds niet Het liefst ga ik elke dag bij hem op bezoek, maar dat lukt niet meer, want ook mijn eigen gezondheid gaat achteruit Voor mijn depressie heb ik hulp gezocht en gekregen, gelukkig. Ik kon het niet alleen en ben dankbaar voor de steun die ik krijg. Nu gaat het wat beter en ik ben blij dat ik kinderen en kleinkinderen heb die achter me staan. Ik probeer het nieuwe jaar met vertrouwen tegemoet te zien." kit is het jaar dat ik werkeloos geworden ben. Ik ben als 15-jarige ibegonnen bij een mooi bedrijf in Hoogerheide en heb na 47 dienstjaren mijn ontslag gekregen. Dit vind ik nog steeds erg zonde, maar sinds mijn ontslag heb ik een nieuw sociaal leven opgebouwd. Als voorzitter van Watersportvereniging De Slikleggers en als bestuurslid van Sportdorp Sint Philipsland zet ik me nu in voor andere zaken. Ons dorp is het vierde sportdorp in Zeeland en we hebben als doelstellingen om mensen meer in beweging te krijgen en de leefbaarheid te verbeteren Mijn vrouw sukkelde wat met haar gezondheid dit jaar maar dankzij mijn nieuwe 'vrije tijd' was ik in staat om haar met van alles te ondersteunen. Daarnaast heb ik ook meer tijd vrij voor mijn grote hobby: zeilen." Wat belangrijk voor mij was in 2015? Nou, ik ben terug in Middelburg komen wonen", lacht Nicole Flips. "Ik heb een poos in Barendrecht gewoond en werk nog steeds in Rotterdam. Bij het bedrijfsbureau van de Hogeschool Rotterdam. Wat veel indruk op mij maakte, waren twee keer de aanslagen in Parijs, vooral in januari met Charlie. En de vluchtelingen, dat is toch eigenlijk een vreselijk drama De noodopvang hier in de Kruitmolen is goed geregeld. Maar de mijlpaal voor mij is terug naar Middelburg, de leukste stad van Nederland. Ik maak daar altijd reclame voor en leg op mijn werk boelges en brochures neer over Middelburg. Rot terdammers, die zelf ook echt vóór hun stad staan, zeggen tegen mij: 'Wat ben jij verrekte trots op jouw Middelburg?'

de Faam | 2015 | | pagina 12