r f Regelgeving jaarwisseling gemeente Middelburg r r v r I m l Afvalkalender in de bus Gemeentegids 2016 Werkzaamheden Breeweg in januari verder f Opheffing wijkondersteuningspunten Drankkartons in de plasticcontainer r Onafhankelijk meldpunt zorg en ondersteuning stopt per 1 januari Herinrichting kruispunt Vrijlandstraat/Buitenruststraat Parkeervergunning 2016 BuurtWhatsApp borden Veersepoort 11 GEMEENTE MIDDELBURG Als het goed is, heeft u vorige week de afvalkalender in uw brievenbus gehad. Op de afvalkalender ziet u in welke weken gft-afval in de groene container en het restafval in de grijze container wordt opgehaald. Ook staan de ophaaldata vermeld, wanneer bij u in de wijk oud papier wordt ingezameld. Heeft u geen afvalkalender ontvangen, dan is deze op te halen op het stadskantoor. Ook kunt u contact opnemen met gemeente Middelburg tel 14 0118 of via info@middelburg.nl De voorbereidingen voor de nieuwe Gemeentegids 2016 zijn van start. Wij hebben ook nu weer besloten om in 2016 de publicatie van de ge meentegids te gunnen aan FMR Producties uit Breezand. De gemeente gids verschijnt in maart/april 2016. Het is niet gelukt om alle rioleringswerkzaamheden in 't Zand volgens de planning voor kerst af te krijgen. Het restant van deze werkzaamheden, aan Breeweg nr. 34 tot en met nr. 54, gaan maandag 4 januari weer van start en duren naar verwachting vier weken. Het betonmateriaal wordt tijdelijk binnen bouwhekken in depot gezet nabij de speelplaats in de Koninginnelaan. De andere materialen en keten zijn weggehaald. De gemeenteraad heeft op 9 november besloten dat de laatst overgeble ven wijkondersteuningspunten (WOP), Dauwendaele, Zuid en Arnemuiden met ingang van 1 januari zullen sluiten. Per 1 januari 2016 worden de drankkartons, zoals melkpakken, yoghurt- pakken, fruitsappakken, frisdrankpakken en drinkpakjes, samen met het plastic verpakkingsafval ingezameld. Houd ze daarom uit het restafval en bied ze aan in een ondergrondse plasticcontainer. Verpakkingen hoeven niet uitgespoeld te zijn, maar wel leeg. Doppen mogen op de verpakkin gen blijven zitten. Deze mogelijkheid draagt bij aan het groene imago van Middelburg en biedt inwoners de mogelijkheid om mee te werken aan een beter milieu. De jaarwisseling moet vooral een feest zijn, waarbij over last tot een minimum wordt beperkt. Vernielingen van an dermans eigendom en die van de gemeente moeten we niet accepteren. Hieronder vindt u een overzicht van de belang rijkste regelgeving rondom oud en nieuw in de gemeente Middelburg. Naast deze regels verzoekt de gemeente iedereen nadrukkelijk om de eigen vuurwerkresten en andere rommel op te ruimen, het liefst zo snel mogelijk. Vuurwerk Vuurwerk mag verkocht worden op 29,30 en 31 december 2015 aan personen van 16 jaar en ouder. Vuurwerk mag worden afgestoken op 31 december vanaf 18.00 uur tot 1 januari 02.00 uur 's nachts. Vreugdevuur Op basis van de Algemene Plaat selijke Verordening (APV) is het verboden in de open lucht vuur aan te leggen, te stoken of te heb ben. Binnen de gemeente Middel burg is op een dam bij de Botter in Arnemuiden op 31 december het stoken van een vreugdevuur toegestaan. De vuurplaats wordt gemarkeerd met dranghekken. Het gebruiken van (auto)banden en andere zwaar milieubelastende materialen is hierbij verboden. Horeca In de nacht van donderdag 31 december op vrijdag 1 januari mo gen alle bedrijven in de gemeente Middelburg open blijven tot 06.00 uur. Dit geldt overigens niet voor de zogenaamde para commerciële horecabedrijven (instellingen die op enigerlei wijze worden gesubsi dieerd en buiten hun doelstellingen om horecadiensten verlenen aan het publiek zoals sportkantines, sociaal-culturele instellingen, e.d.). De avond van 31 december is aangewezen als bijzondere dag. Dat betekent dat voorschriften van het Activiteitenbesluit met betrek king tot geluid- en trillinghinder in de nacht van 31 december op 1 januari tot 02.00 uur niet gelden voor de bedrijven in de gemeente Middelburg. Voor het feest Home- town op de Markt is vergunning verleend tot 04.00 uur muziek in de tent te draaien. Brommer rijden Volgens de landelijke verkeerswet- geving is het niet toegestaan om op een brommer zonder uitlaat te rijden. Binnen de gemeente Mid delburg wordt in Arnemuiden op 31 december vanaf zonsopgang het rijden op een brommer zonder uitlaat gedoogd. In de rest van de gemeente Middelburg is dit niet toegestaan. Daarnaast wordt binnen de ge meente Middelburg in Arnemuiden en Nieuw- en St. Joosland op 31 december te hard rijden op een brommer of scooter op een deel van de Steigerweg (Arnemuiden) en een deel van de Oude Rijksweg (Nieuw- en St. Joosland) gedoogd. Deze locaties zijn aangewezen als terrein waar de politie niet zal optreden tegen snelheidsovertre dingen. Uiteraard mag er geen gevaar voor anderen ontstaan en blijft het dragen van een helm bij het besturen van een brommer of scooter verplicht. Vanaf maandag 11 januari 2016 vinden er wegwerkzaam heden plaats op het kruispunt Vrijlandstraat/Buitenruststraat. Door een herinrichting van het kruispunt wordt de ver keersveiligheid verbeterd. Na afronding van de werkzaamhe den kunnen fietsers komende vanuit de Buitenruststraat in twee fasen de rijbaan van de Vrijlandstraat oversteken. Omleiding De werkzaamheden worden, in opdracht van de Gemeente Mid delburg, uitgevoerd door de firma Jac. Ton uit Serooskerke. Tijdens de wegwerkzaamheden wordt de Vrijlandstraat afgesloten voor doorgaand gemotoriseerd verkeer. Het verkeer richting het winkel centrum Dauwendaele wordt met tijdelijke verkeersborden omgeleid via de route Schroeweg-Torenwëg- Dauwendaelselaan. De bedrijven aan de Buitenruststraat zijn in de eerste werkweek nog bereikbaar via het eerste deel van de Vrij landstraat (vanaf de Schroeweg). In de daaropvolgende weken zijn deze bedrijven bereikbaar via de route Schroeweg-Segeerssingel. Indien de weersomstandigheden het toelaten worden de werkzaam heden op vrijdag 29 januari 2016 afgerond. Contact Heeft u vragen over de werkzaam heden? Namens de Gemeente Middelburg is de heer P. Maas (afdeling Ingenieursbureau) toe zichthouder op het werk. U kunt hem bereiken op telefoonnummer (0118) 67 52 11 of per e-mail via peter.maas@middelburg.nl. Het onafhankelijk meldpunt 'veranderingen zorg en ondersteuning' was opgericht voor een jaar, om de veranderingen op het gebied van zorg en ondersteuning goed te volgen. Er zijn tot 1 oktober 31 meldingen binnen gekomen. De laatste maanden neemt het aantal meldingen steeds ver der af. Klaverblad Zeeland beheerde het meldpunt. Aangezien Klaverblad Zeeland per 1 januari niet meer bestaat en het meldpunt een beperkt bereik heeft, stopt het meldpunt. Wie vanaf 1 januari 2016 klachten heeft over zorg of ondersteuning, kan gebruik maken van de bestaande klachtenprocedure van de betref fende zorgaanbieder of organisatie. De gemeente Veere behandelt klachten over Porthos namens de drie gemeenten. Op www.porthos.nl vindt u meer informatie over de klachtenprocedure. Als u vindt dat uw klacht door Porthos niet op tijd of niet naar tevredenheid is afgehandeld, kunt u naar de Zeeuwse Ombudsman stappen. U kunt dus niet terecht bij de Nationale ombudsman. Vorige maand ontvingen par keervergunning- en ontheffing houders voor de blauwe zone een brief in de bus waarmee ze een vergunning of ontheffing voor 2016 konden aanvragen. Aan iedereen die voor de uiter ste datum heeft betaald, wordt deze week een nieuwe vergun ning of ontheffing gestuurd. Alhoewel de nieuwe vergunningen en ontheffingen pas op 1 januari 2016 ingaan, kunt u ze nu al in uw auto plaatsen. Vanaf 4 januari wordt er gecontroleerd of de juiste vergunning of ontheffing in de auto aanwezig is. Heeft u het geld wel overgemaakt, maar nog geen ver gunning of ontheffing ontvangen, dan kunt u contact opnemen met gemeente Middelburg, 14 0118 of info@middelburg.nl. Heeft u het verschuldigde bedrag niet overgemaakt dan kunt u alsnog uw vergunning of ontheffing betalen en ophalen aan de balie van het stadskantoor. Onlangs hebben 35 bewoners van de Zilvermeeuwstraat, Bergeend straat en Steenloperstraat een BuurtWhatsApp-groep opgericht, dit naar aanleiding van enkele inbraken en pogingen tot inbraak in de wijk. Het doel van een BuurtWhatsapp is het zorgen voor meer ogen en oren voor de politie en andere toezichthouders. Met het melden van bijvoorbeeld verdachte situaties kunnen buurtbewoners elkaar onder ling via de app waarschuwen en de politie inlichten die dan tot eventuele actie kan overgaan. Op 13 november zijn zij live gegaan met een BuurtWhatsApp genaamd "ZilverEend" (een combinatie van de twee straatnamen). Om aandacht hiervoor te vragen zijn er via het wijktafelbudget van de gemeente Middelburg vier borden besteld die in de wijk Veersepoort worden geplaatst. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nlt Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9