Broedplaats voor filmmakers Spooky wil graag knuffelen Vlissingen Forever De Faam" Bus Emergis, Revant en ADRZ Een bruisende broedplaats waar beginnende en ervaren Zeeuwse filmmakers elkaar gaan ontmoeten, inspireren en stimuleren. Dat moet FilmlabZ gaan worden, een filmlaboratorium waar filmmakers met mooie ideeën terecht kunnen voor allerlei filmgerelateerde zaken. VLISSINGEN - FilmlabZ is een idee van journaliste en filmmaker Bo van Scheyen en programmadirecteur Je roen van Oijen van Cavak. Het laboratorium wordt een nieuw onderdeel van Cavak. FilmlabZ strijkt neer in een van de bedrijfsloodsen die DOK41 verhuurt op de ken nis werf aan de Voltaweg in Vlissingen. De ontwikkeling van FilmlabZ kan gezien worden als een mogelijke stap naar de oprichting van een overkoepelende organi satie op het gebied van film in Zeeland. Filmmaakster Bo van Scheyen: "Iedereen die iets met film wil, film een warm hart toedraagt of met een fantastisch idee rondloopt, is welkom om bij ons binnen te stappen. Zowel professionals als amateurs willen we over de vloer krijgen. Er zijn nog zo veel mooie verhalen te ver tellen. Wie weet tot wat voor prachtige resultaten dat kan leiden." Samenwerkingspartner Je roen van Oijen vult aan: "Het is de bedoeling om met de resultaten die uit het on derzoek naar voren komen een begin te kunnen maken van wat een Zeeuws 'film- ontwikkelhuis' kan wor den. Een loket voor filmma kers in Zeeland en zij die in Zeeland willen filmen." De twee initiatiefnemers heb ben van stichting ZigZag een subsidie gekregen voor het onderzoek en voor het ontwikkelen van een 'film- ontwikkelhuis'. FilmlabZ is te bereiken via de website van Cavak, cavak.nl en door binnen te lopen aan de Vol taweg 11e in Vlissingen. JOSEPHINE ELLIOT, WETHOUDER VLISSINGEN Kerst is een tijd van koesteren, van genieten, van geven. Terugkijken naar het afgelopen jaar en vol goede moed het nieuwe jaar beginnen. Ik prijs me gelukkig dat ik deze dagen kan vieren met al die mensen ik liefheb om me heen. Ik wens iedereen dat toe. Speciaal voor diege nen die geliefden moeten missen of die ver van huis en haard een onzekere toekomst beginnen in ons mooie land. Vlissingen kan terugkijken op een geslaagde viering van 700 jaar met vele activiteiten door en voor Vlissingers, een mooi nieuw logo met de aloude pelgrimsfles, street-art, een lijvig naslagwerk, een toekomstboom en zelfs een biertje! Vele ondernemers en orga nisaties hebben dit jaar ook hun steentje bijgedragen aan Vlissingen met nieuwe initiatieven. Zo onderscheidt Vlissingen zich steeds meer op haar eigen unieke kwaliteiten. Daar mogen we best trots op zijn. Ik wil iedereen bedanken die een bijdrage heeft geleverd om 2015 een mooi jubileumjaar te laten zijn. Graag nodig ik u uit voor de nieuw jaarsreceptie van het College van B&W en de gemeenteraad om het nieuwe jaar met ons in te luiden op maan dag 4 januari 2016. U bent welkom van 18.00-20.00 uur in de centrale hal van het stadhuis (ingang Stadhuisplein). Burge meester Demmers houdt om 18.45 uur een nieuwjaarstoespraak. Ik kijk ernaar uit u daar te ontmoeten! GOES - Vanaf 24 januari 2016 rijdt een extra pendelbus van het station in Goes naar Emergis, Revant Lindenhof en het ADRZ. De bus ver trekt elk halfuur en wordt naast de reguliere busver binding ingezet om de be reikbaarheid van en naar de drie zorginstellingen te ver beteren. De zorginstellin gen, de gemeente Goes en de provincie Zeeland maken deze extra dienst financieej mogelijk. Met de invoering van de nieuwe dienstregeling de den de bussen van Con- nexxion de drie zorginstel lingen niet meer de hele dag en in het weekeinde aan. Re den voor de Cliëntenraden van Emergis, Revant en het ADRZ om in actie te komen. Zij kregen de raden van be stuur van de drie zorginstel lingen, de gemeente Goes en de provincie zover om een proef van zes maanden te bekostigen. De pendelbus, die plaats biedt aan acht personen, rijdt elk halfuur op maan dag tot en met vrijdag van 07.00 uur tot 20.15 uur, op zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 20.15 uur. Na vier maanden wordt beke ken of de extra dienst naar wens verloopt. Reizigers die gebruikmaken van de ex tra pendelbus kunnen met de OV-chipkaart betalen of een los vervoerbewijs kopen bij de buschauffeur. Het ge bruikelijke OV-tarief is van toepassing. De dienstregeling van de pendelbus (lijn 185) is terug te vinden op de websites van de drie zorginstellingen en op connexxion.nl. VLISSINGEN - Spooky is een lieve poes van tien jaar oud. Ze ligt graag in het zonnetje een beetje te tutten. Dieren asiel Walcheren is nu op zoek naar een gezellig thuis voor deze schattige poes. Spooky is dol op knuffelen en ligt graag bij mensen in de buurt voor gezelschap. Spooky wil wel graag een baasje zonder kinderen want die vindt ze veel te druk. Het zou gewel dig zijn wanneer Spooky het jaar 2016 zou kunnen star ten met een nieuw baasje die er helemaal is voor deze lieverd. Interesse in Spooky of in één van de andere katten of honden in Dierenasiel Wal cheren? Kom dan eens een COLOFON kijkje nemen bij het asiel dolgraag naar een nieuwe aan de Maanweg 5 in Vlis- baas verkassen, singen. Hier verblijven veel WGGGNGR Media KORT NIEUWS Meer uitkeringen WW in Zeeland MIDDELBURG - Ondanks de verbeteringen op de ar beidsmarkt is het aantal WW-uitkeringen in Zee land november toegeno men met 4,2 procent ten opzichte van oktober. Dat is een toename met ruim 300 uitkeringen. De toename is fors meer dan landelijk, dit heeft onder andere te maken met het einde van het toe ristenseizoen. Landelijk stijgt het aantal WW-uit keringen in november met 1,5 procent. Het aantal WW-uitkerin gen in Zeeland is op dit moment bijna 2 procent hoger dan een jaar gele den, een verschil van 150. Landelijk is er een stijging van 0,5 procent. In vrijwel alle sectoren is het aantal WW-uitkeringen in no vember toegenomen. Zo wel in absolute als in rela tieve zin is de stijging in de horeca het grootst. Dit heeft alles te maken met seizoeneffecten. In het on derwijs is het aantal uit keringen juist afgenomen. Clubs halen 52.364 euro op MIDDELBURG - Sport-, cul tuur- en hobby verenigin gen hebben ook dit jaar weer kunnen rekenen op de inzet van hun fana tieke lotenverkopers. De totale opbrengst van ver enigingen uit Middelburg en omstreken tijdens de Grote Clubactie is 52.364 euro. Het bedrag dat ver enigingen jaarlijks opha len met de Grote Clubactie is onmisbaar voor het in richten van het clubhuis, de aanschaf van materia len en het organiseren van activiteiten. De opbrengsten voor de verenigingen uit Middel burg en omstreken zijn vorige week tijdens de Grote Clubavond bekend gemaakt bij de Intersport- vestigingen in Middel burg en Vlissingen. Gratis parkeren in Vlissingen VLISSINGEN - In Vlissin gen is het van donderdag 24 december tot en met zondag 3 januari gratis parkeren bij de parkeer vakken op straat. Parke ren in de parkeergarages Scheldeplein en Fonteyne kost dan overdag 1 euro. 's Avonds geldt het gebrui kelijke tarief van 0,80 euro per uur. Kerstavond met zang en muziek VLISSINGEN - Op kerst avond staat het Aposto lisch Genootschap aan de Rosenburglaan 310 in Vlissingen in het teken van de 'kerstwijding': een sfeervolle uitvoering voor jong en oud van tekst, zang, muziek en beeld onder de titel 'openstaan voor het moment'. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 23 december 2015 5 Van links naar rechts: Dion van Drom, Aron Verbogt, Jan Parent, Rob Dollenkamp, Jessica Heeren en Bo van Scheyen. Foto Els Swart O Deze week kijkt wethouder Josephine Elliot terug op het jaar 2015 en nodigt ze Vlissingers uit voor de nieuwjaarsreceptie op het stadhuis. Poes Spooky houdt van gezelschap en wil graag een nieuw thuis. Foto: PR dieren die, opgevoed en wel, O dierenasielwalcheren.nl f Advertentieverkoop en m «dia-advies L Pieter Karman Mi E adverterenzeeland® J wegenermedia.nl T 06-54 26 71 16 Familieberichten E fami!ieberichten®wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www .familieberichte nonline.nl Rubriek udvertenties E tetesates.njbrieks8wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 0900-424 57 26 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Commercieel directeur Tessa van Waarde Website www.de-faam.nl ©Wegener Media BV Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.faamQwegener- media.nl T (088) 013 0921 Redactie Marina Meijers (eindredacteur). Conny den Heijer, Cerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Oimp Nelemans, Stan Ross. Ingrid Borger (fotograaf), IzaJk Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden en overige teformatk (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegene Media BV Druk Wegener Nieuwsdruk O De uitvoering begint om 19.30 uur en duurt een uur. Toegang is vrij.

de Faam | 2015 | | pagina 5