Letternet.nl breidt uit EHECEBE' Arbeidsmarkt in Zeeland trekt aan ONDERNEMERS Familie Grim wint keukencheque Logus PZC houdt online-enquête over zorgtaken gemeenten Vijf prinsen bij reünie SEROOSKERKE - Letternet werkt met een brede digi tale aanpak, alle visuele re clame kan gemaakt worden. Het bedrijf is in staat om op zeer vakkundige wijze, met een zeer snelle levering, klanten te voorzien van een gekozen naam, tekst, letter en logo (full-color dan wel gesneden logo). Ook auto's beletteren, carwrap, kleding borduren of decoratief op doek geprinte fotowanden en verkoop van casual-, werk, sport- en horecakle- ding voor winter en zomer behoren tot de mogelijkhe den en werkzaamheden. Letternet is het bedrijf van Jos, Marjo en Tim Passenier die voor aandacht en goede begeleiding van hun klanten staan. Van origine is Letter- net.nl schilderbedrijf Pas senier; nog steeds actief met twee vaste werknemers in dienst. "Door toenemende activiteiten wilden wij meer werkruimte voor Letternet. nl. Met de nieuwe aanbouw is er nu meer ruimte voor showroom, kleding, een hefbrug voor auto's en is de plak-ruimte verdubbeld", zegt Marjo. "Dit is een stuk je toekomst voor onszelf en voor onze zoon Tim." De website Letternet.nl biedt een zeer goed overzicht en daarbij is een fysiek bezoek aan de showroom geweldig. Het bedrijf werkt ook op lo catie en levert maatwerk. "De klant moet de belevenis van het uitvoeren van zijn opdracht als fijn en prettig ervaren", zegt Jos Passenier. Letternet, Noordweg 123, Se- rooskerke, www.letternet.nl 0118-592717 Kerstlunch voor ouderen bij Van der Valk MIDDELBURG - Het Nationaal Ouderenfonds hield ook dit jaar samen met ruim veertig Van der Valk Hotels Res taurants door het hele land kerstdiners om ouderen sa men te brengen tijdens de feestdagen. In totaal worden in de twee weken voor kerst enkele duizenden ouderen verrast met een lunch of di ner. Op dinsdag 15 december was er een kerstlunch in Van der Valk Hotel Mid delburg. Naast een mooie middag bood de kerstlunch ook kans op duurzame con tacten tussen oudere buurt genoten, zodat zij ook na de feestdagen meer aanspraak hebben. Ouderen leggen moeilijk nieuwe contacten. Niet al leen omdat hun gezond heid dat vaak niet toelaat, maar ook omdat zij niet de gelegenheid hebben om op plekken te komen waar zij andere ouderen op een leuke manier leren kennen. Dankzij 'slow daten' gedu rende de middag, konden ouderen op een gezellige en rustige manier kijken of het klikt en of zij nog eens af willen spreken. De oude ren konden contactgegevens uitwisselen. Het Nationaal Ouderen- fonds en het Van der Valk concern dragen hiermee bij aan de vergroting van de sociale wereld van eenzame ouderen. VLISSINGEN - Familie Grim uit Heinkenszand viel op 12 december met de neus in de boter bij Logus Vlissingen. Het gezin is de winnaar van een keukencheque van 4500 euro, de grote prijs van de oktoberwedstrijd van de Lo- gus-vestigingen in Vlissin gen, Terneuzen, Bergen op Zoom en Breda. De familie is één van de vijf honderd deelnemers. Uit de eerste trekking kwam Vlis singen als prijswinnende showroom uit de bus. Alle kanshebbers ontvingen een uitnodiging voor de volgende trekking. In Vlissingen vond ter plekke de spannende lo ting plaats, onder het genot van culinaire verrassingen van kok Leen Beerman. Prijswinnaars Jacqueline en Mark Grim zijn dolgelukkig met de keukencheque. Jac queline zegt: "Een nieuwe keuken is meer dan welkom. Je hoopt natuurlijk dat je wint, maar echt verwacht had ik het niet." De jonge ouders weten al waar hun droomkeuken beslist aan moet voldoen: mooie ruime lades met softclose-sluitin- gen én een goede oven. "We zijn allebei dol op kokkerel len en in een moderne keu ken gaat dat nog beter luk ken. Het zal moeilijk kiezen worden. Alle keukens zijn hier prachtig en van alle ge makken voorzien." De keukenopstellingen in de showroom in Vlissingen zijn van de kwaliteitsmerken Schüller en Nextl25. Naast keukens heeft Logus Vlis singen ook trendy sanitair, te bewonderen in de vele badkameropstellingen. Lo gus Vlissingen is gevestigd aan de Madame Curieweg 9-13 in Vlissingen. Rai Uno terug op de kabel bij Delta middelburg - Het hoofdka naal van de Italiaanse pu blieke omroep (Rai Uno) keert terug op de Neder landse kabel. Delta gaat Rai Uno vanaf 1 februari weer aanbieden in het Buiten landpakket. Eerder was Rai Uno onder deel van het Buitenland pakket, maar vanwege het uitzendverbod op bepaalde programma's buiten de landsgrens van Italië is toen gestopt met de doorgifte van dit kanaal. Dergelijke pro blemen zijn inmiddels ver holpen. In de voorbije periode heb ben abonnees veelvuldig ge vraagd om de terugkeer van Rai Uno. Vanwege de terug keer van Rai Unio stopt Del ta per 1 januari de doorgifte van Mediaset Italia. Rai Uno is vanaf 1 februari te ont vangen via kanaal 524. Gratis parkeren in Middelburg MIDDELBURG - In het centrum van Middelburg en de par keergarages kost parkeren niets van donderdag 24 de cember tot maandag 4 janu ari. Dat meldt de gemeente op Twitter. Ook in Vlissin gen en Goes is het mogelijk om rond de feestdagen de auto gratis weg te zetten. Toch laat het totaal aantal banen nog wel een daling zien in Zeeland. De afname van werkgelegenheid komt vooral voor rekening van de sectoren openbaar bestuur, zorg, onderwijs, industrie en de financiële dienstver lening. Uit hef onderzoek blijkt ook een verdere ver- schuivingnaaruitzendwerk. De groei van het aantal klei ne banen van minder dan 15 uur per week is gestopt, vooral vanwege de groei van het aantal zzp'ers. Veel bedrijven en overheids organisaties krimpen en reorganiseren. Het aantal faillissementen daalt. Het aantal nieuwe startende be drijven stijgt ten opzichte van voorgaand jaar. Trend is de vorming van kleinere flexibelere organisaties: meer deeltijd, uitzendwerk en zelfstandigen zonder personeel (zzp). Per saldo is daarom nog sprake van een groei van het aantal bedrij ven. De meeste bedrijfssectoren hebben in 2015 weer een stijging van het aantal ba nen laten zien. Per saldo is het totaal aantal banen in Zeeland in 2015 dan ook minder gedaald dan in de jaren daarvoor. In 2015 bleef de daling beperkt tot 0,4 procent ten op zichtte van 2014 (-1,1 procent). Daar mee is de afname van ruim 600 banen dit jaar duidelijk minder dan de 1.900 in het vorige jaar. Het totaal aantal banen in de regio komt nu uit op ruim 172.000. In Zeeland komen er in 2015 in bijna alle bedrijfssectoren weer banen bij, alleen in de industrie en de financiële dienstverlening daalt het aantal banen. Verder zijn dit jaar de zorg, het onderwijs en het openbaar bestuur die een afname van het aantal banen laten zien. Jo-Annes de Bat,* gedepu teerde economie, zet in op versterking van de econo mie: "De verbeteringen op de arbeidsmarkt zijn zicht baar, maar we zijn er nog niet. Een versterking van de economische structuur in Zeeland is nodig. De com missie structuurversterking onder leiding van Balke nende zal in april met aan bevelingen hiervoor komen. Ook verschijnt komend jaar de nieuwe provinciale eco nomische agenda, waarover we nu volop in gesprek zijn met onze partners, met als inzet een duurzame econo mische groei in Zeeland." Uit andere bronnen waar onder de conjunctuurkwar- taalmeting komen recent signalen dat het dieptepunt van de economische crisis voorbij lijkt. De export trekt in Neder land verder aan in 2016 en ook het ondernemersver- trouwen stijgt verder door. De binnenlandse bestedin gen trekken aan, de huizenprijzen en het aantal verkochte woningen, ook in Zeeland, neemt toe en het vertrouwen van de Ne derlandse consument stijgt weer. VLISSINGEN - De regionale dagbladen in Zuid-Neder land, waaronder de PZC, houden sinds zaterdag weer een grote peiling over de zorg. Via een online-enquê te worden met name vragen gesteld over de extra zorg taken die de 98 gemeenten in hun verspreidingsgebied sinds dit jaar moeten uit voeren. Doel van het onderzoek is* onder meer in beeld te krij gen wat die veranderingen tot dusver betékenen voor mensen die ervan afhan kelijk zijn, die zorg bieden of bij -de organisatie ervan betrokken zijn. Waar loper zij tegen aan? Wat is er mis': Wat gaat er goed? Hoe kar het beter? Wat zijn hun zor gen? Iedereen kan meedoen aar het onderzoek door vrager te beantwoorden via eer enquête op www.pzc.nl. Dc grote zorgenquête stelt niet alleen vragen over de ver anderingen in de zorg, maai geeft ook uitgebreid gelegen heid eigen verhalen te ver tellen en praktijkervaringer te delen. De vragenlijst in vullen kan tot 4 januari. w www.de-faam.nl De Faam woensdag 23 december 2015 15 Jos, Marjo en Tim Passenier staan voor maatwerk in visuele reclame. Foto: Leon Janssens O www.logu5vlissingen.nl Familie Grim uit Heinkenszand is de gelukkige winnaar van de keukencheque van 4500 euro. Foto: www.artext.nl In 2015 toonde de Zeeuwse arbeidsmarkt weer tekenen van herstel. Binnen de meeste bedrijfssectoren is weer sprake van een groei van het aantal banen. Dit blijkt uit het jaarlijkse Ribiz-onderzoek. Banen Sectoren Crisis voorbij O www.pzc.nl 'S-HEERENHOEK - Zaterdag hield Carnavalsstichting De Koenkelpot uit 's-Heerenhoek een drukbezochte receptie én reünie vanwege het 55-jarig bestaan. Bijzonder was dat Paerehat startte met een vrouw, Sylvia de Jonge-Scholten oftewel prinses Wanna. Zij werd opgevolgd door prins Janus, prins Willem, prins Albert, Prins Ton en prins Richard.

de Faam | 2015 | | pagina 15