Rob Penders uit Oost-Souburg zingt solo op muziekgala in Theater Carré www.de-faam.nl pe Faam woensdag 23 december 2015 13 Paul de Leeuw laat droom van zanger uitkomen nu hij mag zingen tijdens het Knoop Gala 2015 in Amsterdam 'Voel wat ik voel voor jou' is het nummer dat Rob Penders (49) uit Oost- Souburg woensdagavond op tv zingt tijdens het Knoop Gala 2015, het muziekgala van artiesten met een beperking in Theater Carré in Amsterdam. Hiermee is voor Rob een droom uitgekomen. OOST-SOUBURG - Rob die sinds zijn geboorte zo goed als blind is, speelt sinds zes jaar bij De Zeeuwse Muzikan ten, onderdeel van Arduin. Hij speelt daar beatring, een tamboerijn zonder vel. Als kind was hij al gek. op muziek en luisterde graag naar muziek uit de jaren 60 en 70. En na verloop van tijd zong hij de nummers van The Beatles en Buddy Holly lekker mee. Aanmelden voor een ta lentenjacht? Nee, dat was niet aan de orde, daar was hij veel te bescheiden voor. Maar Rob's muzikale ont wikkeling ging door: een paar jaar muziekles in Ar duin en een paar jaar zang les op de Zeeuwse Muziek school. Penders werd door het zingen extraverter en durfde zijn grote wens ken baar te maken: zingen met het Metropole Orkest. Enige tijd geleden, tijdens een optreden in St. Willi- brord kreeg Rob een tablet onder zijn neus gedrukt met een videoboodschap van niemand minder dan Paul de Leeuw, presentator van het Knoop Gala. En de uitnodiging om te komen zingen op het Gala. Alleen. Want zijn lied is zo persoon lijk dat het op geen enkele andere artiest van toepas sing is. GENERALE REPETITIE MET GERARD JOLING, GERS PARDOEL EN WILLEKEALBERTI Carré Penders accepteerde de uitnodiging van harte en ondernam de reis via Hil versum naar Amsterdam. "Spannend allemaal; in Hil versum hebben we geoefend in de oude VARA-studio's met het Metropole Orkest. Daarna lekker gegeten en door naar Amsterdam. In Carré kreeg ik een mooi pak aangemeten en mocht ik naar de visagie. Buiten heb ben we nog wat opnames gemaakt op de Magere Brug en daarna zijn we naar een hotel gegaan waar we heb ben geslapen. De volgende dag mocht ik 's ochtends om elf uur weer naar Carré om te oefenen. Dat was wel vreemd, ik stond daar hele maal alleen op het podium. Later op de dag was de ge nerale repetitie en kwamen de andere artiesten als Ge- rard Joling, George Baker, Shirma Rouse, Kenny B, Gers Pardoel en Willeke Alberti. Zij zongen samen met andere artiesten met een beperking. Maar ik zong dus helemaal alleen met het orkest! We werden wel door 9 camera's opgenomen. Het was geweldig!" Penders straalt en legt uit: "Het nummer dat ik wilde zingen is op de muziek "Make you feel my love" van Adele. Maar de tekst die daar bij stond sloeg niet op mij. Dus heeft René Koel- emaij, artistiek leider van De Zeeuwse Muzikanten, aan zijn vrouw Adrie ge vraagd een nieuwe tekst te schrijven. Ik kan niet lezen omdat ik blind ben dus heb ik de tekst tijdens mijn werk bij Arduin geoefend, samen met een begeleidster. Want ik werk als schoonmaker bij het Congres- en Muziek centrum en ik help in de catering dus dan kan ik in tussen lekker zingen. Zoals het er nu naar uit ziet, gaan we hierna een cd opnemen met een paar nummers van mij. Dan word ik misschien echt beroemd, een bekende Nederlander." Het Knoop Gala 2015 wordt dit jaar voor de vijfde keer georganiseerd door de NTR en het Fonds Verstandelijk Gehandicapten. Het fonds financiert projecten die er aan bijdragen dat mensen met een verstandelijke be perking hun talenten kun nen inzetten, zich kunnen ontwikkelen en mee kunnen doen in de samenleving. Zeeland is gewaarschuwd: met Rob Penders is er een nieuwe ster aan het firma ment. Wat hij zelf nog uitdrukke lijk wil vermelden is dat het orkest van De Zeeuwse Mu zikanten een professioneel orkest is. Het orkest speelt bijvoorbeeld ook "Aan de kust" van Blof, volgens het arrangement van het Metro pole Orkest. Knoop Gala 2015 op tv De uitzending van het Knoop Gala 2015 is te zien op woensdagavond 23 december om 21.30 uur en wordt tweede kerstdag herhaald om 11.45 uur op NPOl. Voor de optredens en de agenda van het orkest van De Zeeuwse Muzikanten, kijk op: www.zeeuwsemuzikan- ten.nl/agenda.html door Conny den Heijer The Beatles Paul de Leeuw Deze week is de uitzending te zien van het Knoop Gala, waarin Rob Penders een solo voor zijn rekening neemt. Foto: PR Zanger Rob Penders verzorgde een privéconcert voor verslaggeefster Conny den Heijer en gaf haar zo een van meest emotionele momenten tijdens haar werk voor De Faam. Foto: Conny den Heijer Talenten ontwikkelen Professioneel orkest

de Faam | 2015 | | pagina 13