II Het woord aan raadslid Rob van Eijkelenburg Servicebus Middelburg S Politie komt met het Mobile Media Lab naar Middelburg Nieuwjaarsreceptie in het stadhuis Komende week zitten we onder de Kerstboom, even stilstaan bij hetgeen ons beweegt. Wat is er terecht gekomen van onze overtuigingen afgelopen jaar? D66 is een sociaal-liberale partij, óók met overtuigingen. Zo gaan we uit van de kracht in ieder mens, en dat is echt anders dan "zoek het mooi zelf uit!" D66 wil ook graag prestaties van mensen en onder nemingen belonen, maar dan wél ook welvaart die daar een gevolg van kan zijn, delen. We zullen, in een wereld die 24 uur per dag en 365 dagen per jaar in een fractie van een seconde voor ons bekend raakt, steeds meer moeten denken over gevolgen van ons handelen voor stad, land en continent. Kort bij huis: is het zo handig als drie aangrenzende gemeenten op Wal cheren ieder voor zich bedrijventer- reintjes gaan ontwikkelen die het allemaal net niet zijn? D66 koestert onze grondrechten en gedeelde Foto: Aart van Belzen waarden. Deze overtuiging maakt het dat we ook in Middelburg de verscheidenheid aan drijfveren en meningen van inwoners in goede, fatsoenlijke banen willen leiden. Maar ook dat we ons geen macht zonder tegenmacht kunnen en willen permitteren. Kort bij huis: in de gemeente(raad) geen wij/zij gedoe, maar het belang van iedere inwoner op het netvlies en handelen Omdat er geen zwaar verkeer meer mag rijden over Noord- poortbrug, rijdt de servicebus ofwel lijn 569 voortaan de route in omgekeerde richting, met de klok mee. De haltes Stadhuis, Gasthuis en Nieuwe Haven komen te ver vallen. De vervangende halte voor ïtg. alc volgens afgesproken spelregels. En D66 wil hard werken aan een duurzame, harmonieuze samenle ving. Betekent oog hebben voor milieu, verspilling en natuurwaar den, maar ook voor een goede manier om geschillen bij te leggen, tussen u en gemeente, door fat soenlijke inspraak en inbreng, door laagdrempelige klachtmogelijkheid en zorg voor begrijpelijke besluiten. Bij milieu en natuurwaarden kunt u wat D66 betreft denken aan het vanaf nu alleen energie-neutraal huizen bouwen en het vooral niet bouwen in Nationaal Landschap rond Middelburg. Vz van D66 leden is jonger dan 26. Zij vertrouwen, met bovenstaande overtuigingen, op een inspirerende toekomst. Ik wens u een goede Kerst. Rob van Eijkelenburg Fractievoorzitter D66 rijke06@zeelandnet.nl www.D66walcheren.nl Stadhuis is halte Plein 1940 en voor de halte Gasthuis is de ver vangende halte Noordpoortbrug. Op zaterdag 19 december van 11.00 tot 17.00 uur staat het innovatieve Mobile Media Lab van de politie op de Markt in Mid delburg. Het is de allereerste keer dat deze onderzoeksruimte op wielen de provincie Zeeland aandoet. Met deze testtruck, een vrachtwagen ingericht als mobiele onderzoeks ruimte, rijdt de politie door Nederland om onderzoek te doen naar de ervaringen van bewoners met de digitale dienstverlening van de politie. Luisteren De politie rijdt met de testtruck door Nederland om onderzoek te doen naar de mening van burgers over de digitale dienstverlening van de politie, zoals: wat vindt u van het gebruik van social media door de politie, de kwaliteit van de internetaangifte, de informatie in de politie app? De burgerpanels in de truck leveren input op voor het verbeteren van de (digitale) dienstverlening van de politie. Onderzoeken richten zich voornamelijk op de bereikbaarheid en gebruiksvriendelijkheid van verschillende digitale kanalen. In gesprek over communicatie In Middelburg wil de politie onder andere met enkele Middelburgse wijk agenten over social media, aangifte doen, wijkagenten en Burgernet met de buurtbewoners in gesprek. Vooral alle inwoners van Walcheren zijn wel kom om mee te werken aan het onderzoek. U bent van 11.00 tot 17.00 uur op de Markt van harte welkom in het Mobile Media Lab. Zaterdag 9 januari 2016 houdt het gemeentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadhuis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het verkeersbesluit om het parkeren te verbieden op een aan de Roosterstraat te Middelburg gelegen parkeervak, behalve voor de gehan dicapte waarvoor het parkeervak is bestemd in te trekken. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekend making van dit besluit een bezwaar schrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaar schrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de recht bank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waarte en het is gericht (artikel 6:16 van de Igemene wet bestuursrecht). delijke Hulp Toelage (HHT) in te zetten voor behoud van werkgelegenheid van hulpen in loondienst bij zorgaanbieders die in 2015 zijn of worden gecontrac teerd voor het leveren van huishoudelij ke hulp. De regeling liat voor een ieder ter inzage in het stadskantoor en via de website www.middelbura.nl Inwoners Zorg en welzijn Huishoudelijke hulp. VASTSTELLING AANWIJZINGSBE SLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJ KE VERORDENING MIDDELBURG 2015 Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij op 10 november 2015 onderstaande aanwij zingsbesluiten en meldingsformulieren op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 2015 hebben vastgesteld. Het betreffen de volgende aanwijzings besluiten en formulieren. Aanwijzingsbesluit en vaststelling na dere regels voor winkeluitstallingen en hanaelsreclameborden (art. 2.5) Aanwijzingsbesluit van plaatsen waar het verboden is te skaten of te Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indienen. U vindt het webformulier via: www.middelbura.nl Bestuur en organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digi taal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcode van DigiD nodig. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie van Vergunning Verlening en Handhaving, Kanaalweg 3 te Mid delburg ter inzage. REGELING HUISHOUDELIJKE HULP TOELAGE (HHT) Op 1 december 2016 heeft het college van burgemeester en wethouders van Middelburg besloten om de middelen Huishoudelijke Hulp Toelage in te zetten voor behoud van werkgelegenheid van hulpen in loondienst bij zorgaanbieders die in 2015 zijn of worden gecontrac teerd voor het leveren van huishoude lijke hulp. Daarnaast heeft het college besloten om de Uitvoeringsovereenkomst voor het leveren van Huishoudelijke Hulp onder de regeling Huishoudelijke Hulp Toelage (HHT) vast te stellen. De gemeenteraad neeft op 23 maart 2015 besloten om de middelen Huishou- skeeleren (Abdiiplein) (art. 2.47) vijzinasbesiuil verboa gelat voor Aanwi fcoholgebruik nwijzinas boa gela (art. 2.48) Aanwijzingsbesluit gebieden waar honden los mogen lopen (art. 2.52) Algemene regels voor het gebruik van knalapparatuur (art. 4.5) Aanwijzingsbesluit monumentale en waardevolle bomen (art. 4.6 en art 4.7) Aanwijzingsbesluit van plaatsen waar het verboden is fietsen te plaat sen buiten de daarvoor bestemde stallingsmogelijkheden (Stadhuis) (art 5.10) Aanwijzingsbesluit van plaatsen waar het verboden is fietsen te plaat sen buiten de daarvoor bestemde stallingsmogelijkheden (NS-station) (art 5.10) Meldingsformulier Klein evenement (art. 2.14) Kennisgeving incidentele festiviteit met ontheffing schenktijden. (art. 4.3) Kennisgeving incidentele festiviteit, (art. 4.3). De besluiten en formulieren treden in werking op 24 december 2015 en liggen voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 16 december 2015 tot 9 maart 2016) ter inzage in de informa- tiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. WIJZIGING ARBEIDSVOOR WAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken békend dat zij in de vergadering van 3 november 2015 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg (78ste wijziging). Deze wijziging betreft aanpassing van de arbeidsvoorwaardenregeling Gemeente Middelburg in verband met de invoering van een nieuwe hoofdstuk 3 (beloning van de bij de gemeente werkzame ambtenaren). Deze wijziging treedt in werking op 1 januari 2016 en liat vpor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 17 december 2015 tot 1 1 maart 2016) ter inzage bij de informatiewinkel in het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen beta ling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Buitenruststraat 20: aanbrengen reclame (4-12). Rittenburg, kavel 67: bouw woning (2-12). Wilgennoekweg 40: vestiging bedrijf/functiewijziging bestemming (8-12). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Dwarskaai 4 t/m 26: ver nieuwen kozijnen (voorgevel) 12 appartementen (7-12). Koorkerkhof 16: bekleden dak- opbouw met zink (1 1-12). M. Smallegangehof 23: bouwen loggia (11-12). Nieuwenhovenseweg 22B: bouw woning (9-12). Noordweg 381: wijzigen van een raam in tuindeuren (o-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indien Dij burgemeester en wethouders van kie lemotiveerd bezwaarschrift indienen gernee Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaar schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening aanvragen aan de Voorzienin- genrecnter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor ae volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maxi maal o weken: Voor: bouwen benzinestation. Locatie: Heerlijkheidsweg 1 Nieuwe uiterste beslisdatum: 18 januari 2016. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht (Wabo) voorne mens zijn een omgevingsvergunning te verlenen: Voor: het verbouwen van een woon-/ winkelpand tot hotel-/brasserie. Locatie: Loskade 45/Nieuwe- poortstraat 16. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 17 december 2015 gedu rende zes weken, van 17 december 2015 tot en met 27 ianuari 2016, ter inzage bij de vakbafie in het stadskan toor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ontwerpbe sluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen net risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als be doeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. WALCHERSE ADVIESCOMMISSIE RUIMTELIJKE KWALITEIT (WARK) (voorheen Welstands- en Monumentencommissie) 2016 De Walcherse Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit vergadert in het openbaar eens in de drie weken. De (bouw)aanvragen dienen uiterlijk vrijdagmiddag voorafgaand aan de vergaderdatum te worden ingediend. Het vergaderschema van de WARK ziet er voor 2016 als volgt uit: 7 en 28 januari, 18 februari, 10 en 31 maart, 21 april, 12 mei, 2 en 23 juni, 14 juli, 4 en 25 augustus, 15 september, 6 en 27 oktober, 17 november en 8 en 29 december.

de Faam | 2015 | | pagina 8