Blues Stuff, Sean Webster en Stevie Nimmo Voormalige zwerver zoekt thuis colofon DeFaanf Wonderlijke december Nanny Jansen wint prijs VLISSINGEN - Op zaterdag 30 januari vindt de zevende editie van Scheldeblues plaats in het Arsenaalthea ter in Vlissingen. De avond wordt geopend door de Zeeuwse blues- en Americana-band The Blue Clay. Naast eigen werk speelt de band akoestische blues- en folknummers met invloeden uit bluegrass en tex-mex muziek. De band zal nummers spelen van hun nieuwe album 'Down Here Below'. Vervolgens staat de Britse bluesrockgitarist Sean Web ster op het programma. Webster is een inspirerende gitarist, zanger en songwri ter met een grote reputatie in de Britse blues- en rock- scene. Zijn rijke, doorleefde vocalen doen denken aan Joe Cocker, Bryan Adams en Jonny Lang. Na een jaar af wezigheid heeft Webster het vuur weer terug te pakken om de podia te bestormen met nieuwe songs en nieuw elan. Afsluiter van de avond is The Stevie Nimmo Trio. Stevie Nimmo is bekend van de Schotse band The Nimmo Brothers. Na vele succesvolle tours met broer Allan Nimmo en akoesti sche optredens is het nu weer tijd voor een vol elek trisch bluesrockavontuur. Dampende bluesrock wordt afgewisseld met mooie bal- lads. Nimmo's veelzijdige gitaarspel wordt alom beju beld. Hij tovert magnifieke solo's uit zijn gitaar alsof het niets is. Al meer dan twintig jaar leidt hij een muzikan- tenbestaan, waarin hij acht albums heeft uitgebracht. Nadat hij in 2009 enige tijd uit de running is geweest wegens ziekte, is hij weer helemaal terug. In 2014 speelde hij met The Nimmo Brothers Scheldeblues al eens plat. Tijdens de pauzes kan het publiek genieten van Blus Stuff, met onder meer het jonge gitaartalent Suresh de Bruine en oude rot Willem Schot. Aanvang 19.30 uur en tickets zijn in de voorver koop 15 euro, aan de kassa 20,00 euro. Voor voorver koop zie www.scheldeblues. nl of www.pedaal.nl. WETHOUDER SEM STROOSNIJDER December is en blijft een wonderlijke maand. Het begint eigenlijk al in november als je met je peuter op je schouders staat te verkleumen op de kade, wachtend op de göedheiligman. Nergens ter wereld zie je kinderen zo enthousiast van huis gaan, om te gaan kijken naar een heilige uit Spanje en zijn pieten, voor wie ze eigenlijk diep van binnen ontzettend bang zijn. Dat het niet allemaal koek en ei is, bleek wel toen mijn dochter probeerde de voordeur te openen door met een kie zelsteen uit de voortuin driemaal tegen het kozijn te tikken! "Maar dit is een hunebed steen mama". Als sneeuw voor de zon ver dween de sinterklaasgekte op 6 december om plaats te maken voor de kerstgedachte. De muziek veranderde, maar de vrolijk heid bleef. Over kerstliederen gesproken, ze zijn allemaal wel wat zwaarder van toon dan de sinterklaasliedjes. Geen "Hoor wie klopt daar kinderen" of "Rommel de bom mel", maar "Er is een kindeke geboren" en "Gloria, in excelsis Deo". Maar dit terzijde. Dan breekt nu ook het moment aan dat je je naar de bouwmarkt (of een lokale boer) begeeft, om daar een kerstboom te kopen. Een klus die wij mannen toch het liefst zelf uitvoeren: lengte, breedte, groenheid, prijs. Wij mannen weten toch ieder jaar weer allemaal de beste boom van het ter rein uit te kiezen. Nadat je de vangst trots aan de vrouw presenteert (en de eerste naalden alweer op je tapijt belanden), mag je vervolgens naar zolder om daar de kerst spullen te vinden. Dan begint de minder fijne klus van het opzetten van de boom. Die naalden kunnen stiekem behoorlijk prikken en je verheugt je eigenlijk al op het aftuigen. De anticlimax is dan toch weer de kerstdagen zelf, eten en drinken bij de familie, misschien nog een spelletje. MIDDELBURG - Vorige week maandag zijn de landelijke vrijwilligersprijzen uit gereikt in Hilversum aan vrijwilligersprojecten en individuen. Nanny Jansen van Chocolate Lovers uit Middelburg en Aaf Verkade van Onder Water in Leiden zijn de gelukkige winnaars van de Meer dan handen vrijwilligersprijzen 2015. De jury, onder leiding van Annemarie Jorritsma, koos uit ruim 400 inzendingen 4 winnaars in drie categorie- en. De jury was onder de in druk van de variëteit, inzet, creativiteit en het enthousi asme van de inzendingen. In de categorie VriendenLo- terij Passieprijs kon de jury niet kiezen en selecteerde twee winnaars: Nanny Jan sen van Chocolate Lovers uit Middelburg en Aaf Verkade van Onder Water in Leiden. Speciale chocoladelekker nijen maken voor zieke kin deren. Dat is de passie van Nanny Jansen, vrijwilliger bij Chocolate Lovers in Mid delburg. Nanny is één van de drijvende krachten ach ter deze chocoladewinkel. Ze is allround, springt in waar nodig en steekt meer dan 150 uur per maand in de winkel. De omzet van Chocolate Lovers gaat naar ernstig zieke kinderen, ter minale patiënten en oude ren in Zeeland. De winkel draait op ruim 40 vrijwil ligers. Nanny weet nieuwe vrijwilligers aan de winkel te binden en brengt plezier en passie in het team. Haar motto: chocolade maakt ge lukkig maar is net zo breek baar als het leven, dus laten we ervan genieten. VLISSINGEN - Nimba is een katje met een heel verleden. Hij heeft zijn eerste levens jaren rondgezworven door een woonwijk waar hij bij alle woningen zijn kostje bij elkaar schraapte. Hij kwam toen in het die renasiel terecht en werd hier een aardige kerel die graag een aaitje wil. Nimba is dus graag bui ten en vindt het geen enkel probleem om bij werkende mensen te wonen. Een rusti ge omgeving waar hij de tijd krijgt om te wennen, waar hij het liefst het enige dier is en met mensen die tijd en energie in hem willen ste ken op een liefdevolle ma nier. Dan zul je uiteindelijk ook zien hoe leuk en gezellig deze kat is. Wie biedt Nimba een thuis? Meer informatie over Nimba krijg je bij Die renasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. WeGeNeR Media KORT NIEUWS Kerstmarkt bij De Kiepperhoeve MIDDELBURG - Kinderboer derij De Klepperhoeve houdt vandaag (woensdag) van 13.00 tot 16.00 uur een overdekte kerstmarkt met kraampjes in kerstsfeer. Ook zijn er kerst hapjes en warme chocolademelk. De kerstman is aanwezig. Zwemschool is beste binnenbad VLISSINGEN - Zwemschool Zeeland is op 7 december voor de 6e keer achtereen uitgeroepen tot het beste zwembad van het jaar van Zeeland en Nederland. Dit is in de categorie tot 100.000 bezoekers per jaar. Om deze prestigieuze titel te winnen, moesten zo veel mogelijk mensen hun stem uitbrengen via www. zwembadvanhetjaar.nl. Nieuw: Pink Alert Telefoon Zeeland VLISSINGEN - Vanaf de zo mermaanden zetten het Anti Discriminatie Bu reau Zeeland en Roze 50+ zich in voor roze ouderen in zeeland. Roze ouderen zijn homoseksuele man nen en vrouwen, bi-seksu- elen en transgenders. Veel roze ouderen durven nog steeds niet uit de kast te komen, of zijn bang hun levensverhaal te vertellen wanneer zij bijvoorbeeld opgenomen worden in een zorginstelling. Inmid dels is een telefoonnum mer beschikbaar waar mensen anoniem terecht kunnen met hulpvragen of gewoon voor een luis terend oor. Het nummer is te bereiken op werkdagen tussen 13.00 en 19.00 uur. Kinderkerstfeest met liedjes en eten VLISSINGEN - Zondag 20 de cember zijn alle kinderen van 4 tot 12 jaar welkom bij Zuidpoort Christen Gemeente voor het grote Kinderkerstfeest. Het the ma dit jaar is 'een schoon hart'. Net als vorig jaar zijn de clowns Holly en Molly aanwezig. Samen met de kinderen zingen ze kerst liedjes, luisteren en kijken ze naar het kerstverhaal en gebeurt er nog veel meer. Als afsluiter wordt er ook nog samen gegeten. Het feest is vanaf 15.45 uur in Go(o)dtimes Cen trum, Voltaweg 3 in Vlis singen. Om 16.00 uur be gint het Kinderkerstfeest en om 17.30 uur kunnen de kinderen weer opge haald worden. De toegang is gratis. Er wordt wel een vrijwillig offer opgehaald voor Stichting Compas- sion. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 16 december 2015 5 Wouter Verhelst zal Scheldeblues openen met zijn band The Blue Clay. Zij staan garant voor blues, folk en Americana, deels van eigen hand, maar immmer swingend, dynamisch en met veel plezier gebracht. Foto: PR Nimba zwierf zijn eerste levensjaren op straat, nu is het een lieve thuiskater. Foto: Dierenasiel Walcheren Rustige omgeving Advcrtontitvtrkoop en media-advies Z Lisetta de Witte **5%" E adverteren .zeeland® fv W wegenermedia.nl m TO6-51402385 Familieberichten E familieberichten®wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familteberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks®wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 0900-424 57 26 Kantooradres Edisonweg 37£, 4382 NV Vlissingen Commercieel directeur Tessa van Waarde Website www.de-faam.nl ©Wegerter Media BV Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.faam®wegener- media.nl T(088)013 09 21 Redactie Marina Meijers (eindredacteur), Conny den Heijer, Cerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Dimp Nelemans, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), Iza3k Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte ais digitale uitgaven van Wegene Media BV Dnik Wegener Nieuwsdruk O Kerstmarkt bij de Klepperhoeve, Meiveldpad 55 in Middelburg O 06-46504152, Pink Alert Telefoon Zeeland(PATZ) O Kinderkerstfeest zondag 20 december 15.45 uur, Voltaweg Vlissingen

de Faam | 2015 | | pagina 5