Kennisgeving kavelbesluiten Borssele III, IVen V Een koude vloer en een hoge gasrekening? Uw woning mist TONZON Vloerisolatie! ■CjALLERTIJDEN Kies Beieren voor je geld! Van vrijdag 18 december 2015 tot en met donderdag 28 januari 2016 liggen de ontwerpbesluiten ter inzage voor de kavels III, IV en V (innovatiekavel) in het windenergiegebied Borssele op meer dan 22 kilometer uit de kust. Iedereen kan reageren op de ontwerpbesluiten met een zienswijze. Win de cd-box Radio Veronica Top 1000 Aliertijden VtRONICA ALL INCLUSIVE, INCL. DAGJE PRAAG O www.de-faam.nl De Faam woensdag 16 december 2015 40 In het Energieakkoord voor duurzame groei dat op 6 september 2013 is gesloten tussen werkgevers, werknemers, natuur- en milieu organisaties, energiebedrijven, decentrale overheden, het Rijk en vele andere organisaties, is afgesproken dat het Rijk via een gefaseerd tenderproces subsidie beschikbaar steltvoor in totaal 3.450 MW windenergie op zee in de periode 2015 - 2019. De Wet windenergie op zee maakt het mogelijk dat de ministers van Economische Zaken en van Infrastructuur en Milieu voor elk windpark een kavelbesluit nemen. In een kavelbesluit wordt bepaald waar en onder welke voorwaarden een windpark gebouwd en geëxploiteerd mag worden. De onderhavige kavels liggen meer dan 22 kilometer uit de kust tegen de grens met België en de daar gerealiseerde en geplande windparken. Noordzee Keveiv Legenda Eɧ]kmii Kavel II Kavel lil Kavel IV Belgtxcfie iMfxltwken j~ 1 Aangewezen «MndgeMed BonaBe Om dit project mogelijk te maken moeten kavelbesluiten worden vastgesteld door de ministers van Economische Zaken en van Infrastructuur en Milieu. Het gaat om de volgende besluiten: - ontwerpkavelbesluit III windenergiegebied Borssele; - ontwerpkavelbesluit IV windenergiegebied Borssele; - ontwerpkavelbesluit V windenergiegebied Borssele. Ten slotte is voor de ontwerpkavelbesluiten een milieueffect rapport (MER) opgesteld om de gevolgen voor het milieu in beeld te brengen. U kunt nu reageren op de ontwerpkavelbesluiten en de onderliggende stukken, waaronder het MER. Waar kunt u de stukken inzien? U kunt van vrijdag 18 december 2015 tot en met donderdag 28 januari 2016 de ontwerpbesluiten, het MER of de onderliggende stukken inzien op www.bureau-energieprojecten.nl en tijdens reguliere openingstijden (op papier) op de volgende locatie: - Rijkswaterstaat Zee en Delta, locatie Middelburg, Poelendaele- singel 18,4335 JA Middelburg, T (0118) 62 20 00. Bij Rijkspanden kunt u op vertoon van uw legitimatiebewijs destukken inzien. U kunt uw mening geven In uw zienswijze kunt u ingaan op de ontwerpbesluiten, het MER en de andere onderliggende stukken. U kunt hierbij denken aan: - Staan er naar uw mening onjuistheden in de ontwerpbesluiten en het MER? - Zijn er zaken en/of belangen over het hoofd gezien? - Wordt u geraakt in uw belang? Zo ja, kunt u dat toelichten? We stellen het op prijs als u aangeeft op welke delen van de ontwerpkavelbesluiten, het MER of de onderliggende stukken u reageert en u uw zienswijze onderbouwt met argumenten. Het is goed om te weten dat alleen een belanghebbende die op het ontwerp van een besluit een zienswijze heeft ingebracht, later tegen dat besluit beroep kan instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Hoe kunt u reageren? U kunt van vrijdag 18 december 2015 tot en met donderdag 28 januari 2016 reageren. Wij ontvangen uw zienswijzen bij voor keur digitaal. Datkanviawww.bureau-energieprojecten.nl onder kavels Borssele III, IV en V. U kunt niet reageren via e-mail. Per post kan ook: Bureau Energieprojecten, Inspraakpunt Kavels Borssele III, IV en V, Postbus 248,2250 AE Voorschoten. Uw brief kan alleen als zienswijze in behandeling genomen worden als u ondertekent met uw naam en adres. Dit geldt ook voor eventuele medeondertekenaars. Wilt u uw zienswijze mondeling geven? Dat kan via Bureau Energieprojecten op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur, T(070)379 89 79. Wat gebeurt hierna? Bureau Energieprojecten bundelt alle zienswijzen en reacties. Zo snel mogelijk na afloop van de inspraaktermijn kunt u deze downloaden via www.bureau-energieprojecten.nl. De ziens wijzen en reacties worden betrokken bij de definitieve besluiten. In een Nota van Antwoord wordt opgenomen of en op welke wijze de zienswijzen en reacties in de definitieve besluiten zijn verwerkt. De besluiten zullen ter inzage worden gelegd. Hierop staat beroep open. Dit wordt te zijner tijd aangekondigd in onder andere de Staatscourant, huis-aan-huisbladen en op www.bureau-energieprojecten.nl. Meer informatie Uitgebreide informatie vindt u op www.bureau-energieprojecten.nl. Heeft u na het bezoeken van de website nog vragen? Dan kunt u bellen met Bureau Energieprojecten, T (070) 379 89 79. TON20N Thgrmoskussem L d 3an* ah T0N20N Bödemfolie DC HfTS VAN )E LEVEN Ga snel naar de Klik&Win op de site van je lokale krant Klk&Win Een woning met een prima energielabel blijkt toch een zeer hoog gasverbruik te kunnen hebben. Dat is het geval wanneer de vloer niet (of slecht) is geïsoleerd. De permanente afkoeling naar onderen zorgt voor een lang stookseizoen en vaak een hoog stookgedrag. Net als deze woning die geselecteerd is voor het TV-programma Alles over Wonen. En prachtige woning met een mooi energielabel, maar toch een hoog gasverbruik dat wordt veroorzaakt door een koude vloer en een vochtige kruipruimte. Kijk zondag 20 december om 15.30 uur op SBS 6 naar Alles over Wonen en zie hoe TONZON dit probleem gaat aanpakken of ga direct naar www.tonzon.nl Revolutionair TONZON Vloerisolatie is gebaseerd op het Thermos- kussen, een revolutionair isolatiemateriaal dat in 1980 in Nederland werd ontwik keld en isoleert als een ther mosfles. Het geeft al 35 jaar onbetwist het beste resul taat in de praktijk. Het effect op de vloertemperatuur is hoger dan van andere isola- Met vloerisolatie in de kruipruimte brengt TONZON het gasverbruik in een woning verder terug, bij een houten of beton vloer met gemiddeld 15 tot 20%, bij vloerverwarming tot wel 40%. Kijk snel op www.tonzon.nl T: 0900 - 28 66 966 0,10 p/min) E: info@tonzon.nl Kom genieten in het Beierse Woud! Rodelen, paardrij den, wandelen, fietsen of zwemmen; deze vakantie biedt het allemaal. De na bijgelegen Donau-steden Re gensburg en Passau bieden de cultuurliefhebber veel moois. De Tsjechische grens ligt op slechts 12 km. Bij het 8-daagse arrangement is een excursie naar Praag inbegre pen. Burghotel am Hohen Bogen, aan de voet van de Hohen Bogen (1.079 m), ligt circa 2 km van het centrum van Neukirchen beim Heiligen Blut en beschikt over com fortabele kamers en een wellnesscentrum. Inbegrepen - 4of7xovernachtingmetont bijt en diner(thema)buffet - dagelijks middagsnack - dagelijks koffie/thee met lekkernijen - dagelijks alcoholische drankjes en softdrinks - flesje water op de kamer - gebruik wellness, fitness en zwembad -tegoedbon voor een beau tybehandeling ter waarde van 15,- (1 per reserve ring) - busexcursie Praag met gids bij 8-daags arrangement Prijzen 5 dagen: vanaf 215,- 8 dagen: vanaf 380,- Prijzen in p.p. o.b.v. een tweepersoonskamer. Te boe ken t/m 5 november 2016. Kijk op onze site voor alle prijzen en overige kamerty pes. Niet inbegrepen: res.kn. 20,- 15,- ANWB-leden), toeristenbelasting 1,50 p.p.p.n. vanaf 18 jaar) en bij drage Calamiteitenfonds 2,50. Informatie en reserveren www.pharosreizen.nl/gele- zen-in/weekkrant of bel 023 - 55 42 870 met zoekcode 32618. tie materialen en maakt be staande vloeren nog warmer dan nieuwbouwvloeren. De hogere vloertemperatuur biedt niet alleen meer woon comfort, maar ook een veel grotere energiebesparing die bij vloerverwarming kan oplopen tot wel 40 pro cent! Omdat het materiaal volledig opvouwbaar is, is het handig te verwerken in vaak krappe kruipruimtes. Daardoor valt de investering mee en is het rendement ex tra hoog. Waarom nog langer wach ten?

de Faam | 2015 | | pagina 40