oortreffeliik Excusie naar en rond Kasteel Westhove AaendaVeere Kerstsferen 'Veere by light' Jeroen van Veen geeft pianoconcert Muziek en workshops Serious... Veere op z'n kerstbest VEERE - Vorige week hebben de kinderen en ouders uit Grijps- kerke een lampion optocht ge lopen voor serious request. De optocht was onder begeleiding van Boerenkapel EMM uit Serooskerke, die belangeloos 'mee liepen. De opkomst was overweldi gend. Daar de organisatie per deelnemer een euro heeft ge vraagd, en er nog gecollecteerd is aan de deuren, werd er een afgerond bedrag van 125 euro opgehaald. Dat bedrag wordt komend weekend in het glazen huis in Domburg afgegeven. "3 i i i Vëërê Zondag 20 december Domburg Brassband Apollo geeft sa men met het leerlingorkest Artemis op zondagmiddag 20 december een concert in de kerstsfeer. In tegenstelling tot voorgaande jaren vindt het kerstconcert van de brass band niet in het Schutters hof in Domburg plaats, maar in een grote tent naast café Tramzicht Domburg. Apollo zal klassiekers als Jingle Bells, Frosty the snowman en All I want voor Christmas is you laten horen. Het concert staat onder leiding van Robert-Jan Hoffman, begint om 15.30 uur en is gratis. Bezoekers kunnen een bijdrage in de kerstmuts deponeren ten bate van Seri- ous Request. Zaterdag 19 en zondag 20 de cember Veere Veere presenteert zich op z'n kerstbest, een nieuwe vorm van een kerstmarkt. Veere heeft een heleboel bedrijf jes die thuis gerund worden, deze presenteren zich aan het grote publiek. In de Ka- pellestraat en de zijstraatjes daarvan presenteren deze be drijven zich dit weekend van 11.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 19 december Westkapelle Optreden van de feest ne- derfolk band Kennèh in café Kasteel van Batavia in West kapelle. Het optreden is gratis te bezoeken en begint rond 22:00 uur in Café Kasteel van Batavia aan de Zuidstraat 143 in Westkapelle Zaterdag 19 december Domburg 09.00 uur - Evenement ATB toertocht voor Serious Request. Dit jaar is er voor het eerst een korte route beschikbaar van 17 km. Leuk om mee te beginnen en voor de kinde ren die graag in de natuur zijn en goed kunnen sturen. Meer ervaren mountainbikers kun nen kiezen uit 28 en 45 km. Starten kan tussen 9.00 en 10.30 uur vanuit de evene mententent naast café Tram- zicht en het glazen huis aan de singel in Domburg. Mee fietsen kost 6 euro VEERE - Onder de titel 'Veere by Light' houdt Museum Vee re, in samenwerking met Res taurant de Campveerse Toren, op dinsdag 22 en woensdag 30 december weer een stads wandeling voor de hele fami lie. Zodra de schemering valt, leidt een gids de deelnemers door de steegjes van Veere en vertelt daarbij de bijzondere verhalen die achter de histo rische gevels schuilgaan. Kin deren krijgen een kleurrijke lampion mee voor onderweg, na afloop mogen ze de lampi on mee naar huis nemen. Mu seum Veere zorgt ervoor dat bij terugkomst in de Schotse Huizen een glas glühwein of een beker warme chocolade melk met lekkers klaarstaat in de mooi versierde oud-hol- landse stijlkamer. Zowel op 22 als op 30 de cember start de wandeling om 16.30 uur vanuit Museum Veere. Het programma duurt tot ongeveer 18.00 uur. Kos ten bedragen 9,50 euro, in clusief museumbezoek (kom daarvoor iets eerder) en glüh wein/chocolademelk en lek kers. Museumkaarthouders betalen 7,50 euro en kinderen tot en met 12 jaar 4,50 euro. Voor elke deelnemer wordt er één euro gedoneerd aan de actie van het Glazenhuis in Domburg. Reserveren kan via evene- menten@museumveere.nl. Meer informatie is te vinden op www.museumveere.nl. VEERE - Jeroen van Veen geeft tijdens het Veere Festival een concert met muziek van Dou- we Eisenga. Op maandag 28 en dins dag 29 december vormt het historische stadje Veere het decor voor de proloog van Novemberlicht 2016. Dit eve nement heeft als doel ama teurmusici en professionele musici inhoudelijk te laten samenwerken en elkaar te la ten beïnvloeden. Een breed publiek kan met de resultaten van deze samenwerking ken nismaken tijdens concerten, openbare workshops/repeti ties. Aanvang 13.30 uur. VEERE - Amateurmusici kun nen maandag 28 en dinsdag 29 december deelnemen aan masterclasses in Museum Vee re tijdens het Veere Festival. Op maandag 28 december en dinsdag 29 december 2015 organiseren Museum Veere (Delta Cultureel), de Zeeuwse Muziekschool en Stichting Kunsteducatie Walcheren masterclasses voor amateurs, recitals van de masterclass- coaches en afsluitende con certen van de deelnemers. In totaal kunnen 28 gevor derde amateurmusici aan de masterclasses deelnemen. De middagconcerten en de afsluitende concerten vinden op 28 december plaats in het Museum Veere, locatie Schot se Huizen en op 29 december in het Museum Veere, loca tie Stadhuis. In verband met de beperkte accommodaties kunnen per dag slechts 50 liefhebbers de recitals bijwo nen. Er zijn ook interessante workshops te volgen. Het pro gramma is te vinden op www. museumveere.nl. VEERE - Op 19 en 20 decem ber presenteert Veere zich op z'n kerstbest, een nieuwe vorm van een kerstmarkt. Veere heeft een heleboel be drijfjes die thuis gerund wor den, deze presenteren zich aan het grote publiek. In de Kapellestraat en de zijstraatjes daarvan presenteren deze be drijven zich dit weekend van 11.00 tot 17.00 uur. Op de zondagochtend 20 december organiseert Staats bosbeheer in samenwerking met StayOkay Domburg een bijzondere excursie naar en rond Kasteel Westhove. Kas teel Westhove is een eeuwenoud kasteel op de gelijkna mige buitenplaats bij Oostkapelle, dat in de loop van de tijd regelmatig verbouwd werd en pas begin van de ne gentiende eeuw min of meer zijn huidige vorm kreeg. VEERE - Na een boeiende ca 15 minuten durende toelich ting op de geschiedenis van het kasteel in de Huiskamer van de Boswachter, voeren de vrijwillige gidsen u naar de toren van het kasteel, van waar u een prachtig uitzicht op duinen, zee en de omlig gende dorpen heeft. Na de rondleiding in het kasteel maakt u een wandeling door het voor het kasteel gelegen park in Engelse landschaps stijl. Al met al duurt de excur sie pakweg anderhalf uur. De excursie is minder geschikt voor mensen, die moeilijk ter been zijn. Het kasteel werd in een oor konde van 1277 van graaf Floris V vermeld als zijnde eigendom van de abdij te Middelburg, maar het is niet duidelijk hoe oud het kasteel toen was. In de Tachtigjarige Oorlog kreeg kasteel Westho ve aanvankelijk een Spaanse bezetting, maar de Watergeu zen wisten in 1572 het kasteel te veroveren. Westhove had daarbij wel heel wat te lijden gehad. Na deze turbulente tijd kwam het kasteel in particuliere han den. Vanaf het begin van de twintigste eeuw heeft kasteel Westhove gediend als herstel lingsoord voor kinderen. De excursie begint om 10.30 uur in kasteel Westhove. Van te voren aanmelden (tot uiterlijk zaterdagmiddag 19 decem ber 16 uur) bij domburg@ stayokay.com Geen honden. Kosten: 5 euro, kinderen de helft. Meer informatie is te krijgen bij boswachter Karei Leeftink, 06-10943647. Zondag 20 december Domburg Alle bakliefhebbers kunnen hun thuisgebakken taart vanaf 13.30 inleveren voor de actie Serious Request. Dit vind plaats in de tent naast het Glazen Huis, op de par keerplaats aan de Singel in Domburg.De jury bestaat uit Corina Schoonen, bekend van 'Heel Holland bakt'en Di- neke Stuurwold, bekend van 'Honepie'. Nadat zij de taar ten hebben bekeken worden ze verkocht. Voor de beste taartenbakker is.er een leuke prijs. Natuurlijk is meedoen belangrijker dan winnen! De volledige opbrengst gaat naar Serious Request Dom burg. Geef je op voor 18 de cember, kijk voor informatie op www.srdomburg. Het indrukwekkende pad naar Kasteel Westhove. Op zondag20 december is er een excursie naar dit mooie landgoed. Foto: Xander Koppelmans/www.laatzeelandzien.nl

de Faam | 2015 | | pagina 12