f r T r r Verwijderen en afsluiten afvalbakken f Wijzigingen ophalen huisvuil Zonder pincode betalen bij de parkeerautomaten i Gemeentelijke balies eerder dicht Gratis parkeren rond feestdagen Lijn 569 servicebus Middelburg Extra koopzondagen Nieuwjaarsreceptie in het stadhuis ledereen extra alert tijdens de donkere dagen Tweede datacentrum voor Vlissingen en Middelburg www.middelburgwinterstad.nl GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nlt Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Op donderdag 24 en donderdag 31 december sluiten de gemeentelijke balies om 16.00 uur. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit op 24 en 31 december om 15.30 uur. Op vrijdag 25 december, eerste kerstdag, zijn de gemeentelijke balies gesloten. Vanaf woensdag 24 december is parkeren gratis in het centrum. Ook kan in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Vanaf maandag 4 januari is het weer betaald parkeren in Middelburg. Omdat er geen zwaar verkeer meer mag rijden over Noordpoortbrug, rijdt de servicebus ofwel LIJN 569 voortaan de route in omgekeerde richting, met de klok me. De haltes Stadhuis, Gasthuis en Nieuwe Haven komen te vervallen. De vervangende halte voor Stadhuis is halte Plein 1940 en voor de halte Gasthuis is de vervangende halte Noordpoortbrug. De vereniging Ondernemers Middelburg adviseert de winkeliers om op zondag 20 december en zondag 27 december open te gaan voor het winkelend publiek. Zaterdag 9 januari 2016 houdt het gemeentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadhuis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. Het is weer vroeg donker 's avonds. Dat weten helaas ook straatrovers, woninginbrekers en overvallers. Die slaan juist in de donkere dagen hun slag. De politie zal tot en met maart plaatselijk meer surveilleren, preven tieve acties houden, inbrekers, overvallers en straatrovers extra in de gaten houden en nog meer energie steken in het opsporen van daders. Daarnaast hebben zij echter ook de ogen en oren van alle inwoners hard nodig om verdachte zaken aan ons te melden. Hoort of ziet u iets ongewoons? Een vreemde auto in de straat? Een persoon op de uitkijk? Een raam dat aan diggelen valt? Aarzel niet en bel direct 112. Tips en informatie ter voorkoming van woninginbraak, overval en straat roof vindt u op politie.nl in het menu Onderwerpen. Om vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnenstad rond de feest dagen te voorkomen wordt een gedeelte verwijderd of afge sloten. De afvalbakken in de parken wor den in de week van 14 december verwijderd. In de week van 4 januari 2016 worden deze weer teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad worden op 31 december leegge maakt en voor een deel afgesloten of weggehaald en worden op za terdag 2 januari weer opengezet of terug geplaatst. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden ge bruikt, blijven er een aantal open staan. Indien nodig worden deze extra geleegd. Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Om vuurwerkvandalisme te voor komen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse containers voor kunststof afval af van donderdag 31 december 15.30 uur tot vrijdag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse afvalcontainers voor het restafval blijven voor de gebruikers geopend. Het huisvuil van vrijdag 25 decem ber (eerste kerstdag) wordt zes dagen eerder, op zaterdag 19 december opgehaald. Het huisvuil van vrijdag 1 januari, wordt acht dagen later, op zater dag 9 januari opgehaald. De container mag u vanaf 8 uur buiten zetten. U vindt de gewijzigde data ook op website van de gemeente Middel burg: Inwoners/Afval/Ophaaldagen huisvuil. i' Foto: Aart van Belzen Om het skimmen van de pin pas tegen te gaan hebben de banken en de betaaivereniging Nederland het "dynamisch pinnen" geïntroduceerd. Vanaf 7 december is dit ook mogelijk op onze parkeerautomaten. Bij dynamisch pinnen hoeft de betaler geen pincode meer in te voeren. Naast dat dit eenvoudiger en sneller is, is het ook veiliger. Het skimmen van een pas is namelijk al leen lonend als ook de pincode kan worden afgekeken. Voor dynamisch pinnen is geen aangepaste pinpas nodig. De pinpas wordt, net als bij normaal pinnen, in de betaalsleuf gestoken. Het enige verschil is dat er geen pincode ingevoerd hoeft te worden. In sommige gevallen moet de pincode wel worden in gevoerd. Bijvoorbeeld bij buiten landse betaalpassen of wanneer de parkeertransactie boven de 50 euro uitkomt. Aanpassen van parkeerautomaten De parkeerautomaten zullen met ingang van week 50 (7 tot en met 11 december) aangepast worden met deze functionaliteit. In de loop van 2016 zal deze vorm van be talen tevens in de parkeergarages mogelijk zijn. Onlangs openden burgemees ter Letty Demmers van Vlis singen en wethouder Arjan Beekman van Middelburg, beiden verantwoordelijk voor informatisering en automatise ring, gezamenlijk het tweede datacentrum van de beide gemeenten. De afgelopen jaren heeft de gezamenlijke l&A afdeling, die is ondergebracht bij de gemeente Vlissingen, de komst van een tweede datacentrum voorbereid en operationeel gemaakt. Momen teel werken de beide datacentra als één, maar staan gescheiden waardoor ze eikaars uitwijk zijn. Datacentrum In het datacentrum draaien alle computerprogramma's en het is de centrale opslagplek van alle data van de gemeentes. Dankzij Burgemeester Letty Demmers van Vlissingen en wethouder Arjan Beekman van Middelburg openden het tweede datacentrum. Ze deden dit door in het gebouw van Orionis Walcheren de gemeentevlaggen te verwijderen van een fotocollage van het datacentrum. Foto: Aart van Belzen het tweede datacentrum hoeft er niet meer extern uitgeweken te worden. Zo ontstaat er een meer bedrijfszekere ICT voorziening voor 1200 werkplekken van Orio nis Walcheren, Gemeente Middel burg, Gemeente Vlissingen en St. Veiligheidshuis Zeeland. r r

de Faam | 2015 | | pagina 9