Monumentaal boek over de ramp Myla en Rox zoeken een thuis Popquiz met Frits Spits De Faanf Saneren en investeren KORT NIEUWS Kerstviering voor alleenstaanden MIDDELBURG - Het Leger des Heils korps Walche ren houdt zaterdag 19 december de jaarlijkse kerstviering voor oude ren, alleenstaanden en eenzamen. De viering is in het Leger des Heils- gebouw aan 't Zwin 1 in Middelburg. Het pro gramma duurt van 14.30 uur tot 16.30 uur. Er is zang, muziek van 'Cres cendo' uit Oostkapelle, en koffie en thee met iets lekkers. Na afloop is er voor iedereen een kerstat tentie. Gratis kaarten zijn te bestellen tot en met 12 december door ('s ochtends) te bellen naar 0118-615430. Kerstmarkt bij gymclub Hygiëa WESTKAPELLE - Hygiea houdt op woensdag 16 december de jaarlijkse kerstmarkt in sportzaal de Bellink aan de Mo lenwal in Westkapelle. Van 15.00 tot 18.00 uur is iedereen welkom voor heerlijke etenswaren zoals advocaat, taart, ap pelbollen en vers gebak ken wafels. Verder zijn er zelfgemaakte kerstversie ringen. Tijdens het shop pen bestaat de mogelijk heid iets te nuttigen in de kantine van de sportzaal. Dit alles in een gezellige kerstsfeer. De opbrengst van de kerstmarkt komt ten goede aan de leden van de vereniging. Deze maand 50 cent extra bij McDonald's MIDDELBURG - McDo nald's restaurants in Middelburg houdt in de decembermaand een Donatiecampagne voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Vanaf deze week vraagt McDonald's haar gasten om van hun bestelling een Kinderfondsbestel ling te maken en 50 cent extra te doneren. De op brengst van deze Donatie campagne komt volledig ten goede aan het Ronald McDonald Kinderfonds. Competitie van FilmsportZ start MIDDELBURG - FilmsportZ van Stichting Cavak is een filmcompetitie waar in drie Zeeuwse amateur filmtalenten een korte, creatieve documentaire maken van een Zeeuws sporttalent. De sporttalenten waar van een documentaire kan worden gemaakt zijn te vinden op de talen tenpagina van Stichting ZSL. De drie producties worden vertoond, na de Olympische spelen van Rio 2016, tijdens een spe ciale avond bij Film by the Sea. Inschrijven doe je door voor 31 december een plan in te dienen. MIDDELBURG - Radiomaker Frits Spits is op zondag 13 december om 16.00 uur te gast in de Kloveniersdoelen voor een Popquiz rondom zijn boek 'De Standaards van Spits'. Toegang is gratis. Deelnemers dienen zich wel aan te melden. Frits Spits is een van de bekendste radio makers van Nederland - ge neraties jongeren groeiden op met De Avondspits. Voor De Standaards van Spits se lecteerde hij 90 van de mooi ste Nederlandstalige liedjes. In deze persoonlijke canon van het Nederlandstalige lied schrijft hij over muziek, over taal, over inhoud, veel al gevat in een miniportret van de betreffende artiest en gelardeerd met persoonlijke herinneringen. Het boek De Standaards van Spits bevat 4 cd's, met 80 liedjes van onder meer Boudewijn de Groot, Herman van Veen, Ramses Shaffy, Liesbeth List, Robert Long, Freek de Jonge, Thé Lau, Spin vis, Acda en De Munnik en Typhoon. Van cabaret naar kleinkunst, van rock naar pop, en terug. Frits Spits, geboren Frits Ritmeester (1948), is neerlandicus. Als radiomaker verwierf hij landelijke bekendheid met De Avondspits, Tijd voor Twee, De Strepen van Spits en De Taalstaat. Hij is win naar van de Marconi Award (1996), Groenman-taalprijs (1997), Zilveren Reissmicro- foon (1999) en Marconi Oeu vre Award (2008). COLOFON weGGNGR Media Bijna tweehonderd pagina's telt de Atlas van de Watersnood. Een boek van de hand van Koos Hage dat onlangs in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk ten doop werd gehouden. Daar werd het lijvige boek overhandigd aan Karla Peijs, voorzitter van het Bestuur Watersnoodmuseum, Ellen Visser van Rijkswaterstaat en Marjan Kreijns van de TU Delft. VLISSINGEN - Atlas van de Watersnood 1053 - Waar de dijken braken' zoals de vol ledige titel luidt, toont alle facetten van de ramp op 1 februari 1953. Hage: "Daar bij werd niet alleen Zuid- West Nederland getroffen. In het hele gebied vanaf Cadzand tot de Wadden en zelfs Engeland woedde de storm." Naast vele foto's en achtergrondinformatie heeft auteur Koos Hage ge bruik kunnen maken van nooit eerder gepubliceerde luchtfoto's die in de dagen na de ramp zijn gemaakt en haarscherp markeren waar de stroomgaten - de ultieme verwoesting van de zeedij ken - plaats hadden gevon den. De auteur kon luchtfoto's van alle 96 dijkgaten pu bliceren. Hage: "Zeer ge detailleerd is te zien welke kwetsbare drempels onder laagwaterpeil de buitendij ken liet breken." Maar daar naast zijn er ook realistische foto's en verhalen van oog getuigen. Daarbij kreeg de auteur hulp van Kees Slager die honderden verhalen ver zamelde over de ramp. Koos Hage (1947) is geboren in Stavenisse, een dorp dat ook zwaar werd getroffen. Voor het maken van dit monu mentale naslagwerk sprak hij met meteoroloog K. Post- ma van het KNMI. Heeft de aanvraag van de artikel 12-sta- tus Vlissingen nu al concrete voorde len opgeleverd? Deze vraag wordt mij de laatste tijd herhaaldelijk gesteld. Begrijpe lijk, want de keuze die we hebben gemaakt om hulp te vragen bij de sanering van onze ge- meentefinanciën moet wel tot resultaat leiden. Op dit móment legt het ministerie van Bin nenlandse Zaken de laatste hand aan zijn tus senrapportage. Dit rapport zal een verder beeld geven over de exacte omvang van onze financi ële problemen. Aan de hand van dit rapport zal er ook meer duidelijkheid komen over de vraag welk deel Vlissingen zelf moet oplossen en voor welk deel van onze problemen we een beroep kunnen doen op extra middelen uit het gemeentefonds. We hebben nog enig geduld nodig om vanuit Den Haag hier verdere berichten over te ontvangen. Naast dit saneren van onze balans en ons huishoudboekje hebben we nog een belangrijke uitdaging. We moeten ook verstandig investeren in onze stad. Dit legt immers een stevig fundament onder onze toekomst. En ook bij deze opgave worden we geholpen door het artikel 12-proces. Een mooi voorbeeld is het plan dat we de gemeen teraad hebben gepresenteerd voor de aanpak van het gebied rond het oude Veerplein. Met steun van Rijk en Provincie kunnen we dit terrein de komende jaren een forse facelift geven. We krijgen een nieuwe toegang vanaf de A58 in de richting van de Kenniswerf en de Keersluisbrug, een nieuw bedrijventerrein aan de Buitenhaven en extra bedrijvenlocaties aan het begin van de snelweg. In combinatie met de bouw van de nieuwe marinierskazerne verwachten we veel nieuwe werkgelegenheid. Zonder de hulp van Rijk en Provincie en zon der de moed en de steun van de raad hadden we deze voor Vlissingen essentiële investering nooit kunnen doen. Vlissingen bouwt verder aan een gezonde toekomst. JOHN DE JONGE, WETHOUDER VLISSINGEN VLISSINGEN - Deze week heb ben we twee hondjes die dringend op zoek zijn naar een nieuwe woning. Myla en Rox zijn een leuk stelletje Jack Russels. Door omstan digheden zijn ze in het asiel terecht gekomen. Ze zijn al hun hele leven, en dat is al meer dan tien jaar, samen en zoeken dus een plekje waar ze ook samen naar toe kun nen. Myla en Rox zijn op zoek naar een baasje zonder kinderen en andere dieren. Enige ervaring is een pre., want ze zijn best pittig. Sa men op de foto bleek een hele uitdaging maar omdat de hondjes nagenoeg iden tiek zijn, nemen we genoe gen met een foto waar alleen Myla (of Rox?) op staat. Ook thuis? Meer informatie over al zijn de hondjes pittig, ze Myla en Rox bij Dierenasiel zijn ook ontzettend lief! Wie Walcheren aan de Maanweg biedt dit gezellige duo een 5 in Vlissingen. C www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 december 2015 O Meer info op www. cavak.nl/filmsportz. O Aanmelden in de Drvkkery, telefonisch via 0118 886 8oo of via www. drukkerijmiddelburg. AdvartMrtMvarkoop en media-advies Linda Heikoop E adverteren jee landt^ wegenermedta.nl T06-20 5414 5S Familieberichten E famiiieberkhten@wegenermedia.nl T (088)013 72 68 Zelf een famifiebertcht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E teiesales.rubneksöwegenermediinl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 0900-424 57 26 Kantooradres Edisonweg 37E. 4382 NV VSssingen Commercieel directeur Tessa van Waarde Website www.de-faanuil ©Wegener Media BV Redactie en persberichten Mama Metiers E redactie faam@wegener- media.nl T (088) 013 09 21 Redactie Manna Meijers (eindredacteur). Conny den Heijer, Gerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Dimp Nelemans, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), IzaJk Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennis Rosbergen Algemene voorwaarden en overige informata (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegene Media BV Druk Wegener Nteuwsdruk door Gerard van der Hoeven Ellen Visser (Rijkswaterstaat), Karla Peijs (voorzitter bestuur Watersnoodmuseum), Koos Hage (auteur Atlas van de Watersnood), Marjan Kreijns (TUDelft, projectleider VPDelta). Foto: Uitgeverij THOTH Lees verder op pagina 21 Myla en Rox zijn pittig! Samen op de foto was lastig. Maar de hondjes zijn nagenoeg identiek... Foto: Dierenasiel Walcheren

de Faam | 2015 | | pagina 5