Wervelende musical over wervelende showman Ruis PZC presenteert de leukste winkels bij u in de buurt Tip Nijntje viert feest OP=OP Muzikaal vuurwerk van Dutch Swing College band Alleen deze DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG (^Kruidvat STEEDS VERRASSEND, ALTIJD VOORDELIG! MIDDELBURG - De musical over de meest vernieuwen de, energieke en brutale showmaster die Nederland ooit heeft gekend, is onlangs met veel succes in première gegaan. Op donderdag 17 december om 20.00 uur is die ook te zien in Schouw burg Middelburg. 'Het script is ijzersterk, de cast geweldig', schreef de Volkskrant. 'Xander van Vledder speelt Ruis zeer overtuigend', oordeelde Trouw. 'Willem Ruis, de show van zijn leven' is een achtbaanrit door het leven van een van de grootste ster ren die ons land ooit rijk is geweest. Een muzikaal spek takel over zijn opkomst en onvermijdelijke ondergang. Een portret, een ode, maar vooral een meeslepend ver haal over ambitie, liefde en gemis. Als een kleurrijke wervelstorm veroverde hij het stijve Hilversum Van de jaren zeventig. Willem Ruis was een man die de harten van miljoenen kijkers stal, maar zijn eigen hart ver waarloosde. In de foyer staat de Willem Ruis Experience opgesteld, een kleine expo sitie waarin opzienbarende foto's, rekwisieten en kos tuums uit de Willem Ruis Shows worden tentoonge steld. Waag een kansje in de Willem Ruis Lottoshow! Iedere theaterbezoeker ont vangt bij deze voorstelling een gratis lot om met de Lot to mee te kunnen spelen. MIDDELBURG - Nederlands bekendste jazzorkest Dutch Swing Collage Band reist al jaren over de hele wereld en zorgt dan voor muzi kaal vuurwerk. Duitsland, Thailand of China, overal weten ze de mensen aan het swingen te krijgen. Ze staan garant voor professionele vertolkingen van traditio nele jazzmuziek op wereld niveau en wonnen daarmee vele prijzen waaronder de Export Award, Gouden No- tekraker, Edison en Bird Award. Dit jaar bestaat de band 70 jaar. Dat wordt groots gevierd met een ju bileumconcert. Alle muzi kale hoogtepunten uit hun geschiedenis komen voor bij. De band bestaat uit: Ton van Bergeijk (gitaar/banjo), Adrie Braat (contrabas), David Lukécs (klarinet/ so praan/tenor/ baritone-saxo- foon Anton Burger (slag werk), Keesjan Hoogeboom (trompet/zang), Maurits Woudenberg (trombone) en Bob Kaper( muzikale lei ding/ klarinet/ altsaxofoon/ zang, arrangementen) Zondag 13 december geeft de band om 15.00 uur een concert in Schouwburg Middelburg Extra: Krisztina de Chatel MIDDELBRUG - Krisztina de Chatel behoort met haar puntgave abstractie tot de sleütelfiguren van de Euro pese moderne dans. Ze her neemt twee van haar meest succesvolle choreografieën. Waltz (2010) en Infinite (2011), beide geïnspireerd door het thema 'oorlog', zijn energiek, prachtig, beteke nisvol en spreken tot de ver beelding. De Chatel gaat een creatieve samenwerking aan met dansacademies in Nederland. Het dansers ta bleau zal daarom bestaan uit vier ervaren dansers en negen aanstormende talen ten. 19 december, 20.00 uur Schouwburg Middelburg. ViÖLft J\ BELEEF MODE HUtuut Pmiwels tfcrneuxen Scandinavische, Italiaanse en Neder landse damesmerken voor de vrouw die xelfiitandig en sterk in het leven staat. Zo omschrijft eigenaresse Bianca Pauwels Beleef Mode. "Ik zeg altijd: vrouwen die hier binnenkomen moeten vriendinnen van de winkel worden. Als je hulpt nodig hebt. sta ik voor je klaar en anders moet je gewoon lekker rond kunnen snuffelen." Iedere week presenteert Hart voor Uw stad de leukste winkels Wj u in de buurt. Kijk op hartvooruwstad.nl en win iOO x €100 shoptegoed! MIDDELBURG - In 'Nijntje viert feest' komt de hele konijnenfamilie naar het theater: vader Pluis, moeder Pluis en oma Pluis en natuurlijk Nijntje en haar beste vriendin Nina. Ivo de Wijs vertaalde de verhalen van Dick Bruna naar even speelse als her kenbare liedjes. We horen de leukste num mers uit de drie eerdere musicals, aange vuld met spiksplinternieuwe feestliedjes van Ivo de Wijs en Henny Vrienten. Op de vrolijke muziek van de onvergetelijke Joop Stokkermans zingen de allerkleinste uit volle borst mee. De voorstelling woens dag 30 december om 14.00 en 16.00 uur in Schouwburg Middelburg is een prachtige kennismaking voor jonge kinderen vanaf 3 jaar met een écht theaterconcert. O www.zeelandtheaters.nl O www.de-faam.nl zeeiandtheaters.nl 'Willem Ruis, de show van zijn leven' is donderdag 17 december te zien Schouwburg Middelburg. Foto: Roy Beusker O www.zeelandtheaters.nl De Faam woensdag 9 december 2015 23 O www.zeelandtheaters.nl

de Faam | 2015 | | pagina 23