Kerstversiering in Vlissingen E5| W DECEMBERSFEER Kerstkoor in Aagtekerke Oudhollandsche wintermarkt KORT NIEUWS m.mmi m mm mêmm mm Wintermarkt in Samen zingend naar Kerstmis MELISKERKE - In de Odulp- huskerk in Meliskerke is zaterdag 12 december een kerst samenzangavond. Tijdens deze avond, die is georganiseerd door Omnis Cantare, zal er naast samen zang ook ruimte zijn voor diverse voordrachten zijn. Het gehele programma be vat liederen die in het teken staan van het naderende kerstfeest. De organist Harm Nieuwenhuijse bespeelt het orgel en improviseert ook op bekende kerstliederen. Verder wordt medewer king verleend door het mu ziekgroep Lusitare en het vrouwen Vocaal Damare. De avond begint om 19.30 uur en de deuren zijn vanaf 19.00 uur voor het publiek geopend. De toegang is vrij, wel zal er worden gecollec teerd voor Gevangenzorg Nederland en de Stichting Winst uit Verlies. VLISSINGEN - In deze in vele opzichten donkere tijden geeft een beetje extra licht in de duisternis ons het ge voel van hoop, begrip en vrede. In het centrum van Vlissingen brandt weer vol op de Kerstversiering. Zoals hier aan het begin van het Scheldeplein gezien vanaf het Betje Wolffplein. Maar ook op andere plaatsen in de Scheldestad brandt weer volop licht in de December maand. Zoals op de Boule vard, de Oude Markt en in de Walstraat. Daan Sauer, die vorige week de hoge Vlissingse Fles onderschei ding ontving voor zijn inzet voor de stad, was altijd be trokken bij de kerstversie ring op het Bellamypark. Maar zo liet hij desgevraagd weten, die is er helaas niet dit jaar. Dat heeft te maken met het feit dat het een open terrein is en dat door de na- jaarsstormen de versiering daar zeer kwetsbaar is. Des ondanks zal bij de horeca op het plein de kerstsfeer in hun zaken en terrassen niet ontbreken. AAGTEKERKE - In de kerk van de Gereformeerde Gemeen te in Aagtekerke is zaterdag 12 december een bijzondere kerstzangavond met ver schillende koren. Naast het kinderkoor Klein maar Dapper, het jongeren(kerst)koor Het Kleinood en het gemengd koor De Lofstem met hun organisten en pianisten, treedt ook het ruim tachtig leden tellende Kerstkoor op. De avond begint om 19.30 uur. De toegang is gratis en na afloop is er voor iedereen koffie of thee. MIDDELBURG - Dit jaar bestaat de ijsbaan tien jaar en dat moet gevierd worden. Zo is er dit jaar een spectaculaire mooie wintermarkt rondom de ijsbaan. Deze markt is van zaterdag 19 tot en met woensdag 23 december. Naast de ijsbaan wordt een ouderwets plein gebouwd met huisjes met authen tieke oudhollandsche ge vels. Deze huisjes worden bewoond door diverse on dernemers die uitlopende producten verkopen zoals mooie sieraden, zelfgemaak te artikelen, cosmetica en ca deauartikelen voor groot en klein. Natuurlijk ontbreken de warme chocolademelk, poffertjes, nootjes en warme snacks niet tijdens deze pe riode voor de feestdagen. De wintermarkt is elke dag geopend van 12.00 tot 20.00 uur en op zondag tot 17.00 uur. Elke dag worden ande re artikelen verkocht. de dorpskerk de dorpskerk van Nieuw- land wordt zaterdag 12 de cember van 14.00 tot 16.30 uur de jaarlijkse winter markt gehouden. In de kerk staan stands met leuke heb bedingetjes, paté, oliebollen en'kerststukjes. Buiten zijn er activiteiten voor de jeugd. De opbrengst is bestemd voor het groot onderhoud dat dit jaar aan de kerk is gepleegd. Bladmuziek voor de burgemeester MIDDELBURG - Op vrijdag avond 11 december geeft Stadsorganist en compo nist Margreeth de Jong een orgelconcert in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Het concert begint om 20.00 uur. Het programma, met werken voor Advent en Kerst, ver meldt composities van Bach, Vierne Franck, en compo sities van De Jong zelf. De wereldpremière zal klinken van haar zojuist verschenen nieuwe album 'Sechs Weih- nachtsfantasien'. Deze wer ken zijn vrolijk van aard, en zijn ook bedoeld om het or gel geliefd te maken bij een breed publiek. Een exem plaar van dit album wordt na afloop aangeboden aan Harald Bergmann, burge meester van Middelburg. Margreeth de Jong studeer de orgel en kerkmuziek aan het Rotterdams conservato rium, en sloot deze studies af met een 10. Biljartclub zoekt nieuwe leden VLISSINGEN - Biljartvereni ging 'Het Groene Laken' is op zoek naar nieuwe leden. De club biljart iedere dins dag- en woensdagochtend van 8.00 tot 12.30 uur in het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen. Tijdens de schoolvakantie wordt niet gespeeld. Meer informatie via secretaris Nico But 0118- 416667. Twee ensembles geven concert MIDDELBURG - Op vrijdag 11 december musiceren twee ensembles van Zeeuwse amateurmusici bij Kerk biedt Podium in de Doops gezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Het Parlando Kwartet en En semble Tancordes verzorgen dan een concert met werken uit Barok, Classicisme en Ro mantiek. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. Kerk biedt Podium wil zowel jong muzikaal talent als Zeeuwse amateurmusici de mogelijkheid bieden om zich met een concert in de Doopsgezinde kerk te pre senteren. Laatste optreden na ruim 100 jaar WESTKAPELLE - Zaterdag 12 december houdt de Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Heere uit Westkapelle haar laatste kerstconcert. Na maar liefst 109 jaar komt er een eind aan een lange tra ditie van geestelijke muziek maken door het koor binnen de gemeente. De avond is in de Moriakerk aan de Markt in Westkapelle en begint om 19.30 uur. Stemmen op Top 2000 kerkdienst OOST-SOUBURG - Dit jaar is voor het eerst in Zeeland een Top 2000 kerkdienst. Deze is op 27 december in 'Open Haven' op het Oran jeplein in Oost-Souburg. Vanaf 11.00 uur barst daar de TOP 2000 dienst los. Er is een liveband en een poppro fessor, de achtergrond van songs en teksten komt ruim aan bod. Het stemmen voor een Souburgse top 40 kan tot 15 december via stern- jet op drie® outlook.com. Hier kunnen liefhebbers zelf de songtitels aangeven van de favoriete liedjes. Expositie Van Zeeuwse Bodem MIDDELBURG - Na 10 jaar Zeeuwse Lichting is het tijd voor een terugblik. Vanaf heden tot en met vrijdag 22 januari houdt CBK Zeeland aan de Balans 17 in Middel burg de tentoonstelling 'Van Zeeuwse Bodem'. Hierin wordt een selectie getoond BB te van de kunstenaars, fotogra fen, ontwerpers en architec ten die de afgelopen 10 jaar zijn afgestudeerd en hun wortels hebben in Zeeland. Kinderkerstfeest Leger des Heils MIDDELBURG - Op zondag 20 december is bij het Leger des Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg een kinderkerst feest. Het programma duurt van 16.00 uur tot 18.00 uur en biedt kerstliederen zin gen, muziek maken, knutse len, spelen en drinken met wat lekkers. Aan het eind van de middag wordt samen gegeten. Kinderen tot en met 12 jaar met (groot-) ouders of verzorgers zijn van harte welkom. Aanmelden vóór 17 december door naam, adres en leeftijd van het kind te mailen naar korps. walcheren@legerdesheils. nl of via 0118-615247. Graag ook aanmelden hoeveel vol wassenen er mee komen. Gratis proefduik bij het Duikteam VLISSINGEN - Wilt u nog vóór de zomer van 2016 leren dui ken? Maak dan een proef duik bij Duikteam 'Zee land' op woensdagavond 9 december, 20.00 uur, in het Vrijburgbad in Vlissingen. Aansluitend kunt u vanaf januari op de woensdag avond de duikopleiding vol gen. Alle belangstellenden vanaf 14 jaar zijn welkom en wprden in zwemkleding verwacht bij het vereni- gingsbad. De toegang is gra tis. duikteamzeeland.nl Fotografiecursus Karin den Boer MIDDELBURG - Fotograaf en gastdocent Karin den Boer start met fotografielessen in Middelburg. De rode draad door de gehele cursus is experimenteren, inspireren en motiveren. Er wordt ge speeld met licht, kleur, lij nen, beweging scherpte en onscherpte. Door de indivi duele begeleiding is de cur sus geschikt voor beginnen de en gevorderde fotografen. De workshops zijn te volgen met een spiegelreflexca mera, tablet, smartphone of compact camera. O Meer informatie: vwwwww. Hobbyisten voor het Glazen Huis VLISSINGEN - De Hobbyisten hebben de themesong van Serious Request voor dit jaar gemaakt in opdracht van de organisatie die het Glazen Huis in Domburg organiseert. Het nummer heeft de titel 'Laat Mij' en is in een kleine maand volle dig geschreven en geprodu ceerd door De Hobbyisten zelf. Vanaf deze week is de single verkrijgbaar en alle opbrengsten gaan naar Seri- ousRequest. De boodschap die De Hobbyisten willen overdragen is dat kinderen vooral kinderen moeten zijn. De bijbehorende video clip is gemaakt door Michel van de Linde. De Zeeuwse band wilt graag een steentje bijdragen aan de Next Generation, de kin deren in oorlogsgebieden. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 december 2015 15 Het Scheldeplein gezien vanaf het Betje Wolffplein. Foto Elvis Rademaker O Zaterdag 12 december 19.30 uur, kerk Gerefomeerde Gemeente in Aagtekerke O Wintermarkt wan 19 tot en met 23 december van 12.00 tot 20.00 uur. NIEUW- EN SINT J00SLAND - In AAGTEKERKE - Al voor het elfde jaar is er een kerstkaartenactie op Walcheren. De actie houdt in dat er kerstkaarten ingezameld worden die geadresseerd zijn voor mensen op Walcheren. In de week voor kerst worden deze voor 50 cent per kaart bezorgd door vrijwilligers. De opbrengst gaat naar de gaarkeukens in Oost-Europa. Kaarten inleveren kan tot 19 december. Kijk voor meer info op www.bijzonderenoden.nl/Algemeen/Zo_kunt_u_helpen/Acties. karindenboer.nl of tel. nr. 06 29441561. w www.dehobbyisten.com

de Faam | 2015 | | pagina 15