Oude brandweerauto mag gezien worden Een leuk huis op het oog? Wij helpen u graag met een passende hypotheek en een scherpe rente Rectificatie Praktijk All in All MIDDELBURG - In De Faam van 18 november stond een mooi artikel over Praktijk All in All, kinesiologie/Touch for Health. Praktijk All in All werkt vanaf september zelf standig op Schenge 4, in pandig bij Zeeland Gezond in Middelburg. Helaas was het telefoonnum mer van de praktijk onjuist vermeld. Het juiste telefoon nummer is 06-30056130. Griffioen gaat voor Jazzmuziek MIDDELBURG - Bij Stichting Griffioen De Wijk kunnen liefhebbers genieten van jazzmuziek op vrijdag 11 de cember vanaf 20.30 uur. Op deze avond treedt het Jazz combo Zuidwest 5 op, dit is een jazzcombo dat zich toelegt op het vertolken van nummers uit het zogenaam de American Songbook. Een heel ruim begrip waarin repertoire uit de 30-er tot en met de 50-er jaren en swingende uptempo num mers worden afgewisseld .met slow ballads en Latin nummers en instrumentale nummers worden afgewis seld met vocale nummers. MIDDELBURG - Dat de Middel burgse binnenstad kwets baar was, bleek op 7 decem» ber 1929 toen een groot deel van de Lange Delft door een felle brand in de as was ge legd. De ontoereikendheid van de brandweer in die tijd was reden voor een re organisatie. Een goede zet, zo bleek. Want door de aan schaf van nieuwe en betere blus voertuigen kon de Ma girus ook worden ingezet bij de ramp van 17 mei 1940, toen na het Duitse bombar dement de Middelburgse binnenstad in vuur en vlam stond. Voorzitter André Wondergem: 'Als oud brand weerlieden kenden we de betekenis van deze blusauto en zijn geschiedenis en von den wij dat de auto in Mid delburg thuishoorde." Door brandweerlieden, bedrijven en particulieren werd het beoogde bedrag van 35.000 gulden bijeengesprokkeld en kon de Magirus in 1987 "ONDERDELEN WAREN ZEER SCHAARS, ER WAS VEELGELD NODIG" worden teruggekocht. De Stichting Magirus telt nu een kleine 25 vrijwilligers waaronder vele oud-brand weerlieden en voormalige automonteurs en hobbyis ten. Om de oude blusauto weer te restaureren was veel geld nodig. Wondergem: "On derdelen waren schaars en we moesten ondermeer de hele motor reviseren wat zo'n slordige 16.000 euro kostte". Met Sponsorgeld, een stickeractie en zelfs in eigen buidel tasten van de vrijwilligers kon de brand- weerklassieker in de origi nele staat worden terugge bracht. Kapotte tandwielen, versnellingsbak en andere onderdelen werden vervan gen, dus de kosten liepen hoog op. Maar uiteindelijk was de Magirus weer als nieuw en jarenlang stond hij te pronken in een vitrine aan de Looierssingel. Inmiddels is hij onderge bracht in de brandweerka zerne aan de Stromen weg, waar door de vrijwilligers naar hartenlust kan wor den gesleuteld. Ook heeft de stichting een Opel brand weerauto uit 1958 onder handen genomen en wordt een Ford uit 1937 van de Vlissingse brandweer geres taureerd. Een mooi staaltje van inzet van echte lief hebbers die veel vrije tijd opofferen om te sleutelen aan een stukje brandweer- geschiedenis. PR man van de stichting Frans Stoffels: "Om deze dure hobby enigs zins te bekostigen verhuren we de Magirus weieens voor trouwerijen of voor herden kingen en braderieën. Want wij vinden dat dit stukje historisch erfgoed gezien moet worden!" De Magirus kende een lange staat van dienst en was tot 1965 bij het korps van Middelburg actief. Daarna deed hij nog dienst bij de jeugdbrandweer. In 1987 werd de oldtimer in het Brabantse Dongen aangetroffen en werd de Stichting Magirus opgericht. Meer over de Magirus is te lezen op de website www.stichting-magirusl931.nl O www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 december 2015 13 O Praktijk All-in All, Schenge 4, Middelburg www. praktijkallinall. nl. O Griffioen goes Jazz, Vrijdag 11 december 20.30, Griffioenstraat 44, toegang gratis. De Stichting Magirus 1931 is een groep vrijwilligers die zich bezighouden met het opknappen van een brandweerauto. Niet zomaar een brand weerauto, de Magirus die in 1930 in Duitsland werd gebouwd was een moderne brandweer wagen, een aanwinst voor de beperkte Middel burgse brandweer. door Gerard van der Hoeven De Magirus is door de vrijwilligers van de gelijknamige Middelburgse stichting in ere hersteld en mag weer gezien worden. F0t0: archief Stichting Magirus Historisch erfgoed

de Faam | 2015 | | pagina 13