Middelburg Winterstad Controlebericht NL-Alert Kapwerkzaamheden ledereen extra alert tijdens de donkere dagen Watertappunt bij Cruyffcourt Dit winterseizoen zullen een aantal bomen worden gekapt. Tijdens de jaarlijkse boominspectie zijn alle risicodragende bomen geïnspecteerd. Voor vier bomen was het advies om deze te kappen. Het gaat hierbij om twee kastanjes op het Veerse- en Langevielebolwerk en twee Abe len op het Vlissingsbolwerk. Deze publicatie heeft een informatief karakter. Tegen deze melding kan geen bezwaar worden ingediend. Ter plaatse zal een nieuwe boom worden geplant. Verder is een formele kapaanvraag ingediend voor; 1 Plataan aan de Oude Rijksweg te Nieuw- en Sint Joosland. De boom staat voor de uitrit en deze is daarmee praktisch onbruikbaar; 2 stuks Cypres aan de Lodo van Hamelstraat; De reden hiervoor is overmatige overlast door wortelgroei voor particuliere tuinen en rioleringen. 20 stuks Lindebomen aan de Van Citterstraat te Sint Laurens. De reden hiervoor is overmatige overlast als gevolg van wortelgroei ten opzichte van particulier tuinen en rioleringen. 4 Prunusbomen aan de Oosterscheldestraat in Middelburg. Dg reden is dat de bomen overmatige overlast veroorzaken vanwege de plaats dicht op de gevel en balkons. Schaatsen met het stadhuis als decor, leuke kerstmarkten en een sfeervol winterterras. Laat u deze winter betoveren door Middelburg Winterstad! Ijsbaan Voor het 10e jaar op rij wordt de Markt in Middelburg van 3 decem ber tot en met 17 januari omge toverd tot een sprookjesachtige schaatsbaan. Dit jubileum wordt zes weken lang groots gevierd met bijzondere activiteiten. Naast schaatsen en curling zal er volop entertainment zijn voor iedereen. De schaatsbaan is elke dag ge opend. Je kunt er schaatsen huren en natuurlijk ook iets warms eten of drinken. Winterterras leder jaar bouwen de horecagele genheden aan het 'Tympaanpleirï (gelegen aan de Markt) een sfeervol overdekt terras. Hier kun je vanaf 3 december tot en met 3 januari knus en warm een terrasje pakken. Er vinden regelmatig muziekoptredens plaats. Op oud- jaarsavond wordt het overdekte terras gebruikt voor het jaarlijkse feest Hometown NYE: hét oud nieuwfeest van Walcheren. Kerstmarkt oud-Hollandse Wintermarkt Op vrijdag 18 december is er rondom de ijsbaan een sfeer volle kerstmarkt op de Markt in Middelburg. Struin gezellig rond tussen de cadeauartikelen van lokale Middelburgse winkeliers. Na de kerstmarkt neemt op 19 december de oud-Hollandse wintermarkt het stokje over. Hier kunt u tot en met 23 december terecht van 12.00-20.00 uur voor een groot en divers aanbod aan winter- en kerstartikelen. Met een Foto: Aart van Belzen Maandag 7 december rond 12.00 uur zendt de overheid een NL-Alert controlebericht uit in heel Nederland. Aan de hand van dit controlebericht kan je nagaan of je mobiel juist staat ingesteld om NL- Alert te ontvangen. In het bericht is duidelijk aangege ven dat het om een contro lebericht gaat en dat je dus niets hoeft te doen. Wanneer je het bericht ontvangt, weet je zeker dat jouw mobiel juist is ingesteld voor NL-Alert. Zo ben je direct op de hoogte als er echt een noodsituatie is. Waarom NL-Alert? Stel, er breekt een grote brand uit waarbij niet alleen rook, maar ook andere gevaarlijke stoffen vrijkomen. Als je je in de omge ving bevindt en je hebt je mobiel ingesteld op NL-Alert, dan ont vang je een tekstbericht. Hierin staat specifiek wat er aan de hand is en wat je op dat moment het beste kunt doen. Dankzij NL-Alert kunnen in de directe omgeving van de noodsituatie veel mensen worden bereikt en word je beter geïnformeerd. Hoe werkt NL-Alert? Vanuit de meldkamer van de hulpdiensten wordt een tekst bericht over een (dreigende) noodsituatie uitgezonden naar alle mobiele telefoons in de directe omgeving. De berichten zijn geen sms-berichten, maar zogenaamde cell broadcast berichten, vergelijkbaar met een radiosignaal. Daardoor werkt NL-Alert óók als het netwerk overbelast is. NL-Alert is volledig anoniem en gratis. Hoe stel ik NL-Alert in? Heb je jouw telefoon nog niet in gesteld voor NL-Alert? Ga dan nu naar de NL-Alert instelhulp en kijk hoe je je mobiel kunt instellen. Veel telefoons zijn tegenwoordig al automatisch ingesteld. Zeeland Veilig Wat kun jij zelf, voor je eigen veiligheid en dat van anderen, doen in een (dreigende) noodsitu atie? Kijk op www.zeelandveilig. nl. Denk na over de gevaren in Zeeland, bereid je voor en doe het samen. oud-Hollands thema, dus reken op veel gezelligheid! Sfeervol winkelen Winkelen in Middelburg betekent ronddwalen langs verrassende winkels in een indrukwekkend monumentaal decor. Middelburg is dankzij de vele speciaalzaakjes een van de meest gevarieerde winkelsteden. Extra koopzondagen zondag 6 december zondag 20 december zondag 27 december Van 24 december tot en met 3 januari kunt u gratis parkeren in Middelburg. Weten wat er nog ïneer te doen is in Middelburg? Kijk voor de dage lijkse agenda op www.uitinmiddelburg.nl. Het is weer vroeg donker 's avonds. Dat weten helaas ook straatrovers, woninginbrekers en overvallers. Die slaan juist in de donkere dagen hun slag. De politie zal tot en met maart plaatselijk meer surveilleren, preven tieve acties houden, inbrekers, overvallers en straatrovers extra in de gaten houden en nog meer energie steken in het opsporen van daders. Daarnaast hebben zij echter ook de ogen en oren van alle inwoners hard nodig om verdachte zaken aan ons te melden. Hoort of ziet u iets ongewoons? Een vreemde auto in de straat? Een persoon op de uitkijk? Een raam dat aan diggelen valt? Aarzel niet en bel direct 112. Wethouder Arjan Beekman heeft vorige week samen met kin deren uit de wijk het watertappunt bij het Cruyff Court op het Meiveld geopend. Het watertappunt is in overleg met jongeren geplaatst. Het betrekken van jongeren bij het gebruik van sportieve voorzieningen zoals het Cruyff Court is een belangrijke doelstelling in het gemeentelijke beleid. Jongeren worden gestimuleerd mee te denken over hoe ze de voorzie ningen willen gebruiken. Het watertappunt is mede mogelijk gemaakt door de Cruyff Foundation. Kijk ook op http://join-the-pipe.org/nl Foto: Aart van Belzen Tips en informatie ter voorkoming van woninginbraak, overval en straat roof vindt u op politie.nl in het menu Onderwerpen. GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nlt Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uui' Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg

de Faam | 2015 | | pagina 9