Het woord aan raadslid Benno Nieuwenhuis t f Commissievergaderingen in december Geef uw mening over de gemeentelijke communicatie Gemeentelijke balies eerder dicht Het verbeteren van de financiële situatie van de gemeente vraagt fundamentele en principiële oplossingen. Dit zijn geen leuke boodschappen en makkelijke beslissingen. Daarbij rekent de WD op de verant woordelijkheid en eigen kracht van inwoners, bedrijven en maat schappelijke organisaties. Wat kan je zeif? Hoe kan een ander hierbij helpen? En tot slot wat moet de ge meente doen? Dat betekent ook het schrappen van onnodige regeltjes en gemeentelijke bemoeienis. Dat bespaart middelen en velen zullen daar heel blij mee zijn! Het betekent dat culturele en maatschappelijke organisaties meer andere inkomstenbronnen moeten verwerven en zo los raken van het subsidie infuus. Het streven moet niet zijn de eigen organisaties persé in stand te willen houden, maar om door innovatie en samenwerking de doelstellingen te bereiken. Foto: Aart van Belzen De WD doet dit niet vanuit een overtuiging, zoals velen onterecht denken, tegen een overheid, maar vóór een grote samenleving met een kleine maar adequate overheid. Betutteling door de gemeente is niet de structurele oplossing. Mensen zijn hierbij belangrijker dan de instandhou ding van het systeem, leder talent dat hierbij verloren gaat is een verlies voor het individu en voor de samenleving. Natuurlijk is er hulp door professionals, maar de kapitein blijf je zelf! Er is niets mis met solidariteit, sterker nog het is noodzakelijk, maar de vraag of we wellicht zijn doorgeslagen blijft bij de WD steevast aan de orde. De beloning is niet een exorbitante verhoging van de OZB-belasting. Ook vindt de WD het oneerlijk om kabelbelasting te heffen die wordt afgewenteld op onze inwoners. Het moge voor de gemeente financieel een weg van de minste weerstand zijn, bestuurlijk is het unfair en onsportief om inwoners onnodig en ongewenst de dupe te laten worden van bestuurlijk onvermo gen. De vraag is of we, nu andere gemeenten in Zeeland de belasting invoeren, hier in Middelburg ook toe gedwongen worden. Benno Nieuwenhuis Fractievoorzitter WD bnieuwenhuis@online.nl De gemeente Middelburg voert een onderzoek uit naar de infor matiebehoeften van haar burgers. De gemeente wil dit graag weten, zodat er beter kan worden ge communiceerd door de wijze van communiceren toe te spitsen op de wensen en behoeften van de burger. Via dit onderzoek kan de burger haar mening geven over de manier waarop de gemeente com municeert en via welke middelen dit wordt gedaan. Dat is ook voor de gemeente van groot belang, omdat op deze manier de burgers meer betrokken kunnen worden. De enquête wordt verspreid onder een geselecteerd adressenbestand vanuit de hele gemeente. Zelf kunt u ook deelnemen aan dit onderzoek op de gemeentelijke website www.middelburg.nl. Als u liever een schriftelijke enquête wenst in te vullen, kunt u deze aanvragen via het telefoonnummer: 0118 - 67 53 98 of via de mail naar a.dooms@middelburg.nl. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raads commissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten geno men. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 14 december. Commissievergaderingen beginnen standaard om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Tijdens de commissie Maatschappelijke Zaken op woensdag 2 december worden onder meer de Vangnetregeling en de Aanpassing regeling kwijt schelding besproken. De commissie Ruimte vergadert op maandag 7 december. Zij gaat het onder andere hebben over het bestemmingsplan Binnenstad en de Woonvisie. Op dinsdag 8 december is er een verga dering van de commissie Algemeen Bestuur. Op de agenda staat onder meer de Tweede Bestuurlijke tussenrapportage 2015 en de Organisatie van de viering Middelburg 800 jaar. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner Vergadering gemeenteraad'. De stuk ken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op donderdag 24 en donderdag 31 december sluiten de gemeentelijke balies om 16.00 uur. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit op 24 en 31 december om 15.30 uur. Op vrijdag 25 december, eerste kerstdag, zijn de gemeentelijke balies gesloten. Op maandag 4 januari openen de balies om 10.00 uur. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG WIJZIGING ARBEIDSVOOR WAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 6 oktober 2015 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg (77ste wijziging). Deze wijziging betreft aanpassing van de arbeidsvoorwaardenregeling Gemeente Middelburg in verband met de Wet banenafspraak en quotum arbeidsbeperkten (nieuw artikel 1:2c). Deze wijziging treedt met terugwerken de kracht in werking op 1 september 2015 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 3 december 2015 tot 26 februari 2016) ter inzage in het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen beta ling verkrijgbaar. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders heb ben besloten om de omschrijving te wijzigen van de begrenzing van de Griffioenstraat (in verband met de verlenging van deze straat) en de naam Middelburgswegje vast te stellen voor het hieraan grenzende fiets-/ voetpad en voetpad. Het besluit met situatieschets liat voor iedereen zes weken, van 2 december 2015 tot en met 12 januari 2016, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van ae bekend making van dit besluit, een bezwaar schrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij ae rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indienen. U vindt het webformulier via: www.middelburg.nl Bestuur en Organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digi taal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcode van DigiD nodig. Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzienin genrechter van de rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geneven; dit recht bedraagt 167 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 331 voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). UITWERKINGSPLAN 'MORTIERE FASE 8' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het ontwerpbesluit tot uitwerking van het bestemmingsplan 'Mortiere' ex artikel 3.6, lid 1sub b van de Wet ruimtelijke ordening gedurende 6 weken, van 3 december 2015 tot en met 13 januari 2016, ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Het ontwerpuitwerkingsplan 'Mortiere fase 8' is tevens digitaal in te zien op de gemeentelijke website www.middel burg, nl onder wonen en verbouwen/ bestemmingsplannen/plannen in proce- dure/Mortiere fase 8. Daarnaast is het ontwerpuitwerkingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijKeplannen.nl. Op deze website selecteert u het tabblad 'Bestemmingsplannen', waarna u de ilannen op verschillende manieren unt oproepen. U kunt de plannen direct inzien door in het venster 'ID' de plancode NL.IMRO.OÓ87BPUMORF8- ONOl in te vullen. Het plangebied heeft betrekking op een gedeelte van de wijk Mortiere. Het gebied is ten noordoosten van het centrale park gelegen en wordt grof weg begrenst door de Mannezeesche Watergang en de Jazzroute. Het doel van dit ontwerpuitwerkings plan is het scheppen van een planolo gisch - juridisch kader voor de realisa tie van maximaal 110 woningen. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk of monde ling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 25. REGELING BRIEFADRES GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in de vergadering van 17 november 2015 de Regeling brief- adres gemeente Middelburg hebben vastgesteld. In deze regeling is vastge legd in welke situaties en onder welke voorwaarden het mogelijk is voor een beperkte termijn een briefadres te kiezen. Deze regeling treedt in werking op 3 december 2015. Burgemeester en wethouders van Mid delburg hebben in de vergadering van 17 november 2015 bovendien besloten om de bevoegdheid tot het aanwijzen van rechtspersonen en instellingen als bedoeld in artikel 2.42, onder o en artikel 2.40, vierde lid van de Wet Basisregistratie Personen te mandateren aan de medewerkers (vakspecialisten II en III) bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Middelburg. De regeling ligt voor een ieder gedu rende twaalf weken (vanaf 2 december 2015 tot 24 februari 2015) ter inzage in de informatiehoek van het stads kantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Kanaalweg 5: plaatsen reclame bord (roterend) (25-11 Koorkerkhof 16: bekleden dak- opbouw met zink (19-11). Noordpoortplein 2: renovatie Gasthuis (19-11 Noordweg 11 verbouwen aan bouw (18-11). Oude Vlissingseweg 32A: kap pen 1 boom (24-11 P.J. Meertensstraat 35 en 37: rioolaansluiting (23-11). Schelpenpad 1Arnemuiden: (tijdelijV) plaatsen container (24-11 Veersehof 6: bouw woning (126727) (17-11). 't Zanddorp 12: plaatsen rook gasafvoerkanaal (23-11). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bierkaai 11renoveren en isoleren dak (23-11). Bleek 1B: aanbouwen serre (23- 11). Damplein 18: vervangen voordeur (23-11). Jan Campertstraat 53 en 55: bouw 2 woningen (2-onder-l kap) (132846) (24-11). Markt 73: wijzigen gevel winkel pand en aanbrengen gevelreclame (24-11). PJ. Meertensstraat 35 en 37: rioolaansluiting (26-11 Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) oelanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bii burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, Ican ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeelancf-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2015 | | pagina 8