Zeeuw ontwikkelt docentenapp Excentrieke Moeshi wil baasje Mariniers gaan voor het goede doel Creatief talent gezocht De Faanf KORT NIEUWS 1 'fiT Let op het NL-Alert controlebericht VUSSINGEN - Op maandag 7 december zendt de overheid rond 12.00 uur een NL-Alert controle- bericht uit. Aan de hand van dit controlebericht kunnen ook mensen in Zeeland nagaan of hun mobiel juist is ingesteld om NL-Alert te ontvan gen. Omdat dit een con trolebericht is, hoeven inwoners niets te doen. Dat is ook duidelijk aan gegeven in het bericht. Heeft u uw mobiel nog niet ingesteld voor NL- Alert? Ga dan nu naar: Sieraden bij Blauwe Hope MIDDELBURG - Bij Blauwe Hope aan de Seisweg 78 in Middelburg kun nen bezoekers zondag 6 december van 13.00 tot 17.00 uur genieten van sieraden met edelstenen. Gastvrouw Anne de Kam is aanwezig om uitleg te geven. Gastexposanten zijn dichter en performer Thomas Rubico en na tuurfotograaf Trees Heye. Groot Dictee voor lagere scholen MIDDELBURG - Op woens dag 9 december houdt Archipel Scholen voor de 11e keer het Groot Archi pel Dictee in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Alle Walcherse scholieren uit groep 7 en 8 mogen daar aan meedoen. Gert Dorleijn, locatieleider op Archipelschool De Lon- neboot heeft twee dictees geschreven. Op woensdag 9 december om 14.00 uur begint het dictee. Tijdens het nakijken van het dic tee verzorgt Han Lobbe- zoo een quizprogramma voor de deelnemers. Hier na maakt Cees Corstanje, directeur-bestuurder van de Archipel Scholen, de prijswinnaars bekend. Zeeuwse miss bij verkiezing in China VUSSINGEN - De twintig jarige Vera Dijkstra uit Vlissingen is vanochtend vertrokken naar Nanjing te China voor de Miss All Nations-verkiezing. Afgelopen juni schitterde Vera nog tijdens de pro vinciale Miss Verkiezing Miss Beauty of Zeeland. Ze werd toen gekroond tot lst Runner-Up Miss Beauty of Zeeland. In juni 2012 stond ze in de finale van Miss Queen of the South Netherlands (voorloper Miss Beauty of Zeeland). Miss All Nati- ons is een jaarlijkse Miss Verkiezing. Er zijn 45 50 landen vertegenwoor digd. De verkiezing zet zich in voor eco-toerisme en duurzaamheid. Al jaren liep hij er tegenaan, docent Richard Schroevers uit Vlissingen. Het slepende en lastige maken van lesroosters en doelstellingen voor zijn klas in het onderwijs. Nu heeft hij de oplossing gevonden: een revolutionaire applicatie, die op de computer maar ook als app op je telefoon gebruikt kan worden. door Conny den Heijer LETTY DEMMERS, BURGEMEESTER Ze zijn hier nog niet gestationeerd, maar we komen elkaar gelukkig al vaak tegen. Zo kunnen we wennen aan elkaar, de mariniers en de Zeeuwen. Eind december lopen 16 mariniers een speedmars van 350 kilometer van Rot terdam, via Zeeland, naar het Glazen Huis van Serious Request van 3 FM in Heerlen. Ze halen geld op voor kinderen in oor logsgebieden. Kinderen, zoals zij die met eigen ogen hebben gezien. Natuurlijk lopen de mariniers ook langs 'ons' Glazen Huis in Domburg. Daar zijn ze nu al op grote schaal voorbereidingen aan het treffen om heel Zeeland uit te dagen om op allerlei ludieke en uitdagende manieren geld in te zamelen voor het goede doel. In Domburg is de 23ste een markt met al lerlei informatie over de mariniers en dé klimmuur. Op die dag dagen de mariniers, de organisatie van Serious Request Dom burg en ook ik, iedereen uit om een kleine 20 kilometer met de mariniers mee te lopen. Ze komen rond 7 uur 's ochtends in Domburg aan. Iedereen kan dan aansluiten om naar Vlissingen hard te lopen. Daar vangen we iedereen rond 9 uur op bij het standbeeld van Michiel de Ruyter. Daar staan we er bij stil dat de Vlissinger Michiel de Ruyter 350 jaar geleden het Korps Mariniers oprichtte. Vandaar de 350 kilometer. Over ruim 4 jaar horen de mariniers weer echt bij ons. Dan opent de Michiel Adriaans- zoon de Ruyterkazerne de deuren. Ik hoop dat we elkaar tot die tijd ook regelmatig op sportieve wijze blijven ontmoeten. Maar ik roep u nu eerst op ideeën te bedenken hoe Domburg en de mariniers zoveel mogelijk geld kunnen ophalen voor het goede doel! VLISSINGEN - Met de campag ne 'battle, win perform' is Kunstbende weer op zoek naar jong creatief talent voor de volgende Zeeuwse voorronde, die plaatsvindt in het splinternieuwe CCXL theater in Vlissingen op 17 april. Deze winter worden jongeren actief én persoon lijk benaderd voor deel name aan Kunstbende. Met presentaties op scholen, spraakmakende workshops en masterclasses van natio naal bekende muzikanten, theatermakers en worden jongeren uitgedaagd om zich aan te melden op www. kunstbende.nl. Kunstbende heeft dit jaar geen thema. Jonge creatie ven in de leeftijd van 13 tot en met 18 jaar kunnen zich aanmelden voor de catego rieën Dans, DJ, Expo, Fa- shion, Film, Muziek, Taal en Theater. Iedereen mag meedoen bij Kunstbende: er worden geen audities ge houden. Iedereen die zich aanmeldt, krijgt op 17 april een plek op het podium van CCXL. En winnen zij de eerste prijs, dan gaan ze door naar de finale in Am sterdam. Kunstbende is veel meer dan alleen een wedstrijd. Alle jongeren die iets kunnen met één van de categorieën, of zich daar verder in willen ontwikkelen, kunnen aller lei (veelal gratis) workshops en masterclasses volgen. Na de voorronde zijn de work shops en activiteiten vooral gericht op verdere ontwik keling van winnaars. COLOFON VLISSINGEN - Moeshi is een excentriek poesje van vijf jaar. Ze is slank en lang, op lettend en energiek. Ze was thuis liever enigst dier, in het asiel gaat ze echter goed met de andere katten om. Ze is graag en vaak buiten. Moeshi is een een ontzet tend lief poesje maar gaat dus graag haar eigen gang. Eigenlijk zoekt ze een baasje dat ook graag zijn of haar ei gen gang gaat. Als u aan het werk bent of in de avond uurtjes nog wilt sporten en Moeshi zou via een katten- luikje in en uit kunnen, dan is zij de ideale kat voor u. Uiteraard verwacht ze dan wel om samen uitgebreid te ontbijten, en elke dag een diner voor twee. Maar dat is natuurlijk ook we zo gezel lig! Interesse in Moeshi? WGGGNGR Media VLISSINGEN - Twee jaar gele den ontmoette Schroevers de Brit Graham Bolton, ge renommeerd software kwa liteit deskundige en de man die onlangs gehakt maakte van Capgemini, die de mis lukte software leverde voor de uitbetalingen van de SVB maar daar gewoon voor betaald kreeg door de over heid. Schroevers en Bolton gingen om de tafel want hoe kun je lessen, roosters, eva luaties, doelstellingen en extra's voor de leerlingen nu eens fatsoenlijk neer zetten zonder er iedere week ein deloos veel tijd in te steken. Met bestaande apps lukte dit niet. De nu ontwikkelde app, voorlopig Oplex genaamd, staat voor Onderwijs, PLan- ning en EXtra werkt met een eenmalige invoering per schooljaar. Is er lesuit val, een studiedag of zieke docent, dan verschuift het programma alles automa tisch zodat er niet opnieuw een rooster gemaakt hoeft te worden. De app is nog niet op de markt maar verschil lende scholen hebben zich al gemeld om deze te willen testen. Schroevers: "Er zit dagen werk in het program meren van deze app maar het resultaat mag er zijn! Je kunt er ook voor iedere leer ling, ook in combinatieklas sen, individuele niveaus bij houden, bijvoorbeeld voor een leerling van groep 4 die op het niveau zit van groep 3, aanpassingen in maken. Je hoeft niets meer over te schrijven vanuit de methode waarmee gewerkt wordt." O www.de-faam.nl De Faam woensdag 2 december 2015 5 Group *2 Schoot OS ftcs'.er 3 :w 4ub( :oiS-oS-ji \Q i -oiyo^-oi ïo)j-«9^3 i 1 O www.nl-alert.nl - O Meer info op www. blauwehope.tk O facebook.com/ MissBeautyZeeland O Meer informatie op www. kunstbende.nl Samen eten Moeshi gaat graag haar eigen gang maar vindt het wel gezellig om samen te eten. Foto: Dierenasiel Walcheren O Kijk dan op de website dierenasielwalcheren.nl Advertentieverkoop tn media-advies Kees van Zalinge E adverteren jee land® wegenermedia.nl T 06-22 51 81 76 Familie berichten E familieberichten®wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.famiHeberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks»wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/servtoe T 0900-424 57 26 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV VHssingen Commercieel directeur Tessa van Waarde Website www.de-faanuil ©Wegener Media BV Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.faam®wegener- media.nl T (088) 013 0921 Redactie Marina Meijers (eindredacteur), Conny den Heijer, Gerard van der Hoeven, Mark lobbezoo, Dimp Nelemans, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), Izaak Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennts R ijsbergen Algemene voorwaarden en overige mformatk (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegeaer Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegene Media BV Druk Wegener Nieuwsdruk Docent Richard Schroevers ontwikkelde de overzichtelijke app Oplex samen met Graham Bolton, IT-specialist en software rechercheur. De app kan op de computer, mobiele telefoon en tablet gebruikt worden. In juni 2016 komt de app op de markt. Lees verder op pagina 15

de Faam | 2015 | | pagina 5