Genieten met Kerst Ze was 16 en moest naar dat suffe Zeeland Het Zeeuws Powerwuuf van 2015 is nu bekend MIDDELBURG - Restaurant Scherp heeft na aankoop van drie aangrenzende pandjes met een grote ver bouwing een flinke uitbrei ding van het restaurant op de begane grond gereali seerd. Eigenaren Mart en Dhani Scherp: "Het resul taat is nu een grote ruimte, een smaakvol geheel, door dat ieder pand zijn eigen ka rakter heeft behouden. Met veel zelfwerkzaamheid is het naar eigen stijl en smaak ingericht. Beneden kunnen wij nu 50 gasten ontvangen en in de twee zalen op de bovenverdieping 26 en 16 gasten." Ook de vier B&B- appartementen (Slapen bij Scherp) zijn met diverse the ma's comfortabel ingericht. Met de Kerstdagen kunnen gasten niet alleen aan tafel in het restaurant, een vier gangen Kerstthuismenu kan ook worden afgehaald. "Dat wordt in onze eigen keuken gemaakt", zegt Mart. "Een geweldig succes, daar is veel belangstelling voor. Zelf af halen, compleet met foto's voor een leuke opmaak. Een gezellig kerstdiner wat wei nig tijd en moeite kost en binnen een paar minuten op tafel staat. Tijdig te bestel len via de site en af te halen op 24, 25 en 26 december tussen 12.00 en 14.00 uur." Restaurant Scherp is ook te reserveren voor feesten en partijen. Rolstoelvriende- lijk. Zondag en maandag ge sloten. Restaurant Scherp, Wijngaardstraat 1-5, Middel burg, 0118-634633, Fcb en Examen doen bij SMZ-Training MIDDELBURG - Vanaf 1 de cember is SMZ-Training en Support in Middelburg toetscentrum voor alle gang bare examens het gebied van makelaardij, financiële dienstverlening/Wft, boek houden en styling design. Zowel voor initiële certi- ficerings- als hercertifice- rings- en PE(plus)-examens kunnen cursisten terecht in het toetscentrum dat is aan gesloten bij COEL. Lichtjesdag bij Marea Uitvaart ZOUTELANDE - Zondag 13 december is in de Catha- rinakerk de jaarlijkse bij eenkomst van Wereldlicht- jesdag. De organisatie is in handen van Marea Uitvaart/ Zoutelande. Wereldwijd is het de tweede zondag van december Wereldlichtjes- dag. Het idee is samen stil te staan bij kinderen die zijn overleden om zo de na bestaanden een lichtpuntje te bieden in donkere dagen voor Kerst. Tijdens deze her denking wordt geluisterd naar vertroostende woor den en gedichten. Marcel Luntungan (Marsmelody) verleent muzikale mede werking. Aanmelden kan via herden- king-ztl@zeelandnet.nl. De inloop is zondag vanaf 18.15 uur, de herdenking begint om 19.00 uur. GOES - In El Toro in Goes reikte wethouder Loes Meeuwisse donderdag de Powerwuuf Award uit aan de Zeeuwse zakenvrouw van 2015, drs. Jacqueline de Nood-Paree van bedrijf de Team Engineer. Zij was aangenaam verrast. "In het werken met teams in de bouwsector gaat het vooral om communicatie en sa menwerking. Beter com municeren en samenwerken betekent minder fouten ma ken. Dat maakt werken ple zieriger want het resultaat is goed." Het juryrapport vermeldde: "Jacqueline is een energiek voorbeeld van het opboksen tegen de uit dagingen van het onderne merschap. Steeds kennis en ervaring verder uitbouwen; jezelf overtreffen; creativi teit inzetten en resultaat be halen van rode naar zwarte cijfers. En in jezelf blijven geloven en je dromen naja gen." De award werd uitge reikt tijdens het Powerwuuf Event, een inspirerende dag voor vrouwen, door vrou wen. Het event staat geheel in het teken van vrouwelijk leiderschap en ondernemer schap in heel Zeeland. Een dag vol plezier, vermaak, plenaire powersessies en interessante verhalen van vrouwelijke ondernemers. Verschillende Zeeuwse vrouwen voerden het woord om de andere aanwezigen te inspireren. Zo vertelde za kenvrouw van het jaar Dan- ny Hollestelle over krachtig leiding geven. Verder was er onder meer een inspira tiesessie Vrouwelijk Leider schap door Pernette van der Werf, gaf Claudia Bouwens de Masterclass Koude Ac- quisite en verzorgde Christi- na Elenbaas de Masterclass Online Power. ■ffHWfTS'xT 3fm IZE ZIT NIET TE WACHTEN OP EEN LANGE VAKANTIE VOL SAAIE BOEREN haar vragen 'een klusje op te knappen,' zit Janna ge vangen tussen twee vuren: Blijft ze haar werk voor de Duitsers doen, die toch best aardig tegen haar zijn, of kiest ze voor de onzekere zaak van het verzet? De auteur is in Yerseke gebo ren maar woont sinds haar studietijd in Amsterdam. Ze vertelt dat haar oorspronke lijke plan was om een boek te schrijven over twee meis jes uit verschillende tijden YERSEKE - Ize zit niet te wachten op een vakantie op Walcheren en een zomer vol saaie boeren. Tijdens haar verblijf vindt ze een foto van een meisje dat erg op haar oma lijkt. Die zegt echter dat ze dat meisje niet is en dat ze ook niet wil we ten wie het wel is. Oma wil dat Ize het verhaal met rust laat. Natuurlijk wekt dat juist haar nieuwsgierigheid en gaat ze op onderzoek uit. Het meisje op de foto blijkt de Walcherse Janna, die zes tien is als ze in het voorjaar van 1944 plotseling moet werken voor de Duitse mi litairen. Als haar vrienden onder verschillende om standigheden. "Ik was heel benieuwd of ze overeenkomsten hadden en wat de verschillen wa ren." Tijdens haar research ontdekte de auteur wat er in het najaar van 1944 al lemaal op Walcheren was gebeurd. "Het is een heel belangrijk moment geweest in de bevrijding van Neder land, maar ik heb er nooit iets over geleerd op school." Hoe verder haar onderzoek vorderde des te meer de schrijfster erachter kwam dat de levens eigenlijk on vergelijkbaar waren en is het een verhaal geworden over jezelf durven te zijn. "Het is een ontwikkelings roman geworden. Zowel Ize als Janna maken enorme stappen in wie ze zijn en in wie ze dachten te zijn, waar bij ik wel ontdekt heb dat het voor Janna moeilijker was. Niet alleen vanwege de oorlog wanneer alles toch al stil staat, maar ook omdat het voor een meisje uit een Walchers dorpje van die tijd sowieso moeilijker was om te worden wat ze wilde, dan voor een meisje van nu uit Amsterdam." De oorlogsroman 'Ze was 16' van Marlies Allewijn is een verhaal over vooroordelen, jezelf durven zijn en keuzes maken. Het boek is bestemd voor een brede doelgroep vanaf 13 jaar en verschijnt begin maart bij uitgeverij Kluitman. Eerder verscheen van Allewijns hand 'Haar naam was Sarah' een roman over jeugdreuma. Bij restaurant Scherp is het gezellig vertoeven in een sfeervolle ambiance. Foto: Leon Janssens O www.restaurantscherp.nl en www.slapenbijscherp.nl O www.marea-uitvaart.nl Van links naar rechts: Petra van der Pools, wethouder Loes Meeuwisse en Jacqueline de Nood-Paree. Foto: leon Janssens O www.de-faam.nl De Faam woensdag 2 december 2015 29 tijdens de zomervakantie wordt verbannen naar 'dat stomme suffe Zeeland.' door Carrie Frederiks Marlies Allewijn heeft een bijzondere oorlogsroman geschreven die zich hoofdzakelijk afspeelt in Zeeland. Het verhaal gaat over de zestien jarige Ize, een ras Amster damse die Auteur Marlies AHewijn is in Yerseke geboren maar woont in Amsterdam. Haar oorspronkelijke plan was om een boek te schrijven over twee meisjes uit verschillende tijden onder verschillende omstandigheden. Foto: Carrie Frederiks

de Faam | 2015 | | pagina 29