II II II I I De Wok van Walcheren heeft alles H Sl Serooskerke in BuurtWhatsApp Kenniscafé: Sportverenigingen anno nu! Verleden van Koudekerke Proeverij bij de bakker Slow Sports voor plezierig sporten Advertorial B EP SEROOSKERKE - Om de veilig heid te bevorderen is in Se rooskerke enige tijd geleden de 'BuurtWhatsApp Serooskerke' opgericht. Een BuurtWhatsApp is een WhatsApp groep die zich richt op het signaleren van verdachte situaties in en om een stad of dorp. Het doel is het terugdringen van (kleine) criminaliteit en het aantal wo- ninginbraken te verminderen. Om de BuurtWhatsApp Se rooskerke te doen slagen is het belangrijk dat er zoveel moge lijk inwoners lid worden van de BuurtWhatsApp Seroos kerke. Bewoners kunnen zich aanmelden door hun mobiele telefoonnummer te mailen naar Buurtwhatsappserooskerke@ gmail.com. OOSTKAPPELLE - Op maandag 7 december is er van 16.00 tot 18.00 uur een Kenniscafé over sportverenigingen anno nu in de kantine van voetbalvereni ging Oostkapelle, Magnolia laan 33. De toegang is gratis. Aanmelden is noodzakelijk. Deze bijeenkomst is bedoeld voor sportverenigingen, NOC*NSF, NISB, Fitvak, sportbonden, gemeentebe stuurders en -ambtenaren, pro vinciebestuurders en -ambte naren, welzijnsorganisaties en wijk -en dorpsraden en de pro vincie. In het eerste deel van de bijeenkomst presenteert SportZeeland samen met ZB kort de cijfers. In het tweede deel van de bijeenkomst krij gen de aanwezigen onder lei ding van Hans van Egdom van NOC*NSF de gelegenheid met elkaar in gesprek te gaan over nieuwe kansen en ont wikkelingen. Aanmelden via secretariaatpost@dezb.nl. MIDDELBURG - Wie woonden er tussen 1826 en 1900 op Wal cheren? Wat deden de eiland bewoners voor de kost? Het Zeeuws Archief te Middelburg is een crowdsourdngproject begonnen om de bewoners van Walcheren in de 19è eeuw in beeld te brengen. Iedereen kan thuis via de computer meehelpen om gegevens uit archiefstukken in te voeren in een online database. Het pro ject is vorige week gestart met de bevolkingsregisters van de voormalige gemeente Kou dekerke. Al vanaf 1826 werd in Zeeland per adres geregis treerd wie er woonden, waar heen de bewoners verhuisden en wat hun beroepen waren. De beroepen schetsen een beeld van de talrijke rangen en standen - van dienstbode tot grootgrondbezitter, van loon werker tot kleine zelfstandige. Daarmee zijn deze registers een rijke bron voor het leven op Walcheren in de 19e eeuw. Belangstellenden kunnen een account aanmaken opwww. velehanden.nl en kiezen voor 'Wonen op Walcheren'. Ver volgens worden scans getoond uit bevolkingsregisters. Deel nemers kunnen nu gegevens uit de scans online gaan in voeren. Na voltooiing worden de gegevens s gepubliceerd op www.zeeuwsarchief.nl, www.zeeuwengezocht.nl en www.archieven.nl. OOSTKAPELLE - Op vrijdag 11 en zaterdag 12 december houdt Bakkerij Vader een proeverij van heerlijke kerstlekkemijen. Toegang is gratis. In de lunch room knappert het haardvuur en kunnen bezoekers genie ten van al het lekkers dat mag worden geproeft. De proeverij is op vrijdag 11 december'van 10.00 uur tot 20.00 uur en za terdag 12 december van 10.00 uur tot 15.00 uur. KOUDEKERKE - Sinds mei is de eerste Slow Sports groep in Zeeland actief. Slow Sports staat voor genietend en ont spannen buiten bewegen. Trainer Muriël Hendrikx: "De drempel om te gaan sporten is soms heel hoog. Bij Slow Sports beweeg je op je eigen niveau en dat maakt het juist geschikt voor beginners en re delijk gevorderden. De beste manier om te ervaren of deze vorm van bewegen bij je past, is om eén keer mee te doen. Een proefles is daarom gratis." Slow Sports biedt een com binatie van diverse beweeg- vormen. Er wordt gewandeld (deelnemers die dat willen, kunnen ook stukjes hardlo pen) en onderweg zijn er oefe ningen voor kracht, balans en coördinatie. Die oefeningen komen uit diverse takken van sport zoals yoga, krachttrai ning, pilates en looptraining. De Slow Sports groep start dit najaar en in de winter ie dere woensdagmorgen van 9.00 tot 10.00 uur. Eén keer in de maand is er een week endeditie. Verzamelen bij de picknicktafel bij de grote par keerplaats aan de Strandweg in Dishoek. Meer informatie en aanmelden via: www.mu- rielhendrikx.com. KOUDEKERKE - De Wok van Walcheren bestaat tien jaar en viert dat met een compleet vernieuwd interieur! Nabij het Zeeuwse strand aan de Zwaanweg in Koudekerke staat het ruim opge zette restaurant met gratis parkeergelegenheid. Door Leon Janssens Gasten kunnen onbeperkt ge nieten van een grote variatie in gerechten van de diverse warme en koude buffetten uit de Oriëntaalse keuken. In het hart van het restaurant kunt u als gast ervaren dat de Wok van Walcheren een live coo- king restaurant is waar onze koks uw eten ter plekke met grote zorg bereiden. Nieuw is de lavasteengrill die een heer lijke barbecue smaak geeft aan het vlees. Aan de buffetten kan men zelf de eigen maaltijd sa menstellen. Tevens is er een uitbreiding van het toch al ro yaal voorziene dessertbuffet. De desserts voor dit buffet wor den in eigen keuken gemaakt, aangevuld met spekkoek wat nieuw is in het assortiment. De Wok van Walcheren beschikt over wisselende gerechten en producten voor de buffetten. Voor de drankjes biedt de on derneming persoonlijke service aan tafel. Normaal gesproken is de Wok van Walcheren op dinsdagen, gesloten met uit zondering van feestdagen. In formatie hierover is te vinden via de website. Het restaurant is gelijkvloers en beschikt over een invalidentoilet. Ook is er een aparte verschoningsruimte voor babyis. Daarnaast kun nen de kinderen naar hartenlust spelen in de binnen- en buiten speeltuin of een film kijken in de kinderbioscoop. Tijdens de Kerstdagen is De Wok van Wal cheren geopend en wordt een Kerstbuffet gepresenteerd. Via onze website is alle informatie te vinden. Ook op Nieuwjaars dag is iedereen van harte wel kom. De Wok van Walcheren wenst iedereen Prettige Kerst dagen en een Gelukkig Nieuw jaar. Kunnen wij u binnenkort verwelkomen in ons nieuwe restaurant? Meer informatie is te vinden op website: www.dewokvanwalcheren.nl De Wok van Walcheren, Zwaanweg 14 Koudekerke 0118-556363 Fcb: Wok van Walcheren

de Faam | 2015 | | pagina 14