r Middelburg Winterstad SttfPP' m f ÏÏBËW k fe m m m Opening Join the Pipe op Cruyff Court Middelburg Voetjesactie: politie attendeert op inbraakgevaar Wereld Gehandicapten Dag IDEE bijeenkomst voor vrijwilligersorganisaties tr'Wm In ■lltflfeè® ÏÏFwr#" 4 3n GEMEENTE MIDDELBURG Op dinsdag 24 november gaat de politie met enkele buurtbe woners de wijk Middelburg Zuid in om te kijken of de bewoners het inbrekers niet te makkelijk maken. Het initiatief sluit aan op de landelijke campagne die mensen attent maakt op inbraak preventie. De Walcherse gemeenten werken al enige tijd samen om het aantal woninginbraken terug te dringen. Onlangs is daarom het "Donkere Da gen Offensief" van start gegaan. Onderdeel hiervan zijn voetjesacties. Naast Middelburg Zuid wordt dezelfde rondgang later dit jaar ook in andere wijken en dorpen op Walcheren uitgevoerd. De duisternis treedt in deze tijd vroeg in. Dat draagt bij aan de gezel ligheid van het jaargetijde, maar biedt ook kansen aan inbrekers. Doordat er in huizen geen licht brandt, zien ze nu eerder wanneer er niemand thuis is en doordat er minder mensen op straat zijn, kun nen ze ongestoord hun werk doen. De politie wil hier de aandacht op vestigen. Dit doen ze met de voetjesacties. Samen met enkele buurtbewoners maken de wijkagenten een rondgang door de wijlcen wijzen ze op aantrekkelijke situaties voor inbrekers. Te denken valt aan een niet afgesloten schuurdeur of de poort naar de tuin die open staat. Bij deze situatie plaatsen ze een kartonnen uitsnede van een voet met daarop het logo van de politie en een korte uitleg. De kern van de boodschap is dat de kartonnen voetstap ook de echte voetstap van een inbreker had kunnen zijn. Dit moet bijdragen aan de bewustwording van de bewoners, wat uiteindelijk leidt tot het terugdringen van het aantal woninginbraken. Want helemaal uitsluiten kun je het niet, maar je moet het inbrekers zeker niet te makkelijk maken. Ter gelegenheid van de 35e United Nations - International Day of Per sons with Disabilities wordt op donderdag 3 december voor de 8ste keer de Wereld Gehandicapten Dag in Nederland georganiseerd. De landelijke organisatie van deze speciale dag vraagt lokale verenigingen en stich tingen hun activiteiten open te stellen voor gehandicapten. Doel is om in het hele land zoveel mogelijk activiteiten aan te bieden waar iedereen welkom is, met of zonder handicap! Elk evenement is er één! Heeft u op donderdag 3 december als vereniging, stichting of inwoner een activiteit op de agenda staan die u open wilt stellen voor inwoners met en zonder een handicap? Registreer deze activiteit dan op www.wereldgehandicaptendag.nl/doe-mee. Voor verdere informatie kunt u terecht op www.wereldgehandicaptendag.nl. Stichting Welzijn Middelburg organiseert op dinsdag 8 decem ber van 19.00 tot 21.00 uur een IDEE bijeenkomst over 'Hoe kan een vrijwilligersorganisatie zich op een goede manier online presenteren?' in poppodium de Spot. Dit gebeurt in samenwer king met maatschappelijk ondernemer internetbureau Urban Heroes. Drie keer per jaar organiseert vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig (SWM) IDEE bijeenkomsten. IDEE staat voor het Interactief Delen van Ervaringen en Expertise. In het kader van maatschappelijk betrokken ondernemen verzorgt Urban Heroes deze keer de inhoudelijke bijdrage. Centraal staat bijvoorbeeld het recept voor een goede website, hoe om te gaan met zoekmachines en social media. De bijeenkomsten zijn gericht op vrijwilligerscoördinatoren en vertegen woordigers van vrijwilligersorganisaties en verenigingen. Er is tijdens het programma ruimte voor onderlinge uitwisseling en ontmoeting tussen vrijwilligersorganisaties. Deelname is gratis. Er is plek voor maximaal 120 deelnemers en maxi maal 2 vertegenwoordigers per organisatie. Informatie over hoe aan te melden staat op de website www.welzijnmiddelburg.nl/vrijwilligerswerk. Voor meer informatie: vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl of tel. (0118) 72 70 13. Schaatsen met het stadhuis als decor, leuke kerstmarkten en een sfeervol winterterras. Laat u deze winter betoveren door Middelburg Winterstad! IJsbaan Voor het 10e jaar op rij wordt de Markt in Middelburg van 4 decem ber. tot en met 17 januari omge toverd tot een sprookjesachtige schaatsbaan. Dit jubileum wordt zes weken lang groots gevierd met bijzondere activiteiten. Naast schaatsen en curling zal er volop entertainment zijn voor iedereen. De schaatsbaan is elke dag ge opend. Je kunt er schaatsen huren en natuurlijk ook iets warms eten of drinken. Winterterras leder jaar bouwen de horecagele genheden aan het Tympaanplein' (gelegen aan de Markt) een sfeervol overdekt terras. Hier kun je vanaf 3 december tot en met 3 januari knus en warm een terrasje pakken. Er vinden regelmatig muziekoptredens plaats. Op oud- jaarsavond wordt het overdekte terras gebruikt voor het jaarlijkse feest Hometown NYE: hét oud nieuwfeest van Walcheren. Kerstmarkt oud-Hollandse Wintermarkt Op vrijdag 18 december is er rondom de ijsbaan een sfeer volle kerstmarkt op de Markt in Middelburg. Struin gezellig rond tussen de cadeauartikelen van lokale Middelburgse winkeliers. Na de kerstmarkt neemt op 19 december de oud-Hollandse wintermarkt het stokje over. Hier kunt u tot en met 23 december terecht van 12.00-20.00 uur voor een groot en divers aanbod aan winter- en kerstartikelen. Met een oud-Hollands thema, dus reken op veel gezelligheid! Sfeervol winkelen Winkelen in Middelburg betekent ronddwalen langs verrassende winkels in een indrukwekkend monumentaal decor. Middelburg is dankzij de vele speciaalzaakjes een van de meest gevarieerde winkelsteden. Extra koopzondagen zondag 29 november zondag 6 december zondag 20 december zondag 27 december Van 24 december tot en met 3 januari kunt u gratis parkeren in Middelburg. Weten wat er nog meer te doen is in Middelburg? Kijk voor de dage lijkse agenda op www.uitinmiddelburg.nl. Woensdag 25 november opent wethouder Arjan Beekman samen met kinderen uit de wijk het watertappunt bij het Cruyff Court, mede mogelijk gemaakt door de Cruyff Foun dation. Opening watertappunt Woensdag 25 november wordt het tappunt geopend om 15.30 uur. De wethouder vult dan een van de bidons die geschonken zijn door de Cruyff Foundation. Kinderen uit de wijk zullen aanslui tend een voetbaltoernooi spelen, ledereen is hierbij welkom. Bij mooi weer spelen ze op het Cruyff Court, bij slecht weer gaan de ze na de opening weer naar de gymzaal in wijkcentrum Palet om daar het toernooi te spelen. Jongeren denken mee Het watertappunt is in overleg met jongeren geplaatst. Het betrekken van jongeren bij het gebruik van sportieve voorzie ningen zoals het Cruyff Court is een belangrijke doelstelling in het gemeentelijke beleid. Jongeren worden gestimuleerd om mee te denken over hoe ze de voorzienin gen willen gebruiken. Ideeën zijn zeer welkom. Gezond Het installeren van een watertap punt sluit niet alleen aan bij het sportbeleid, maar past ook uit stekend in het gezondheidsbeleid van de gemeente, waarin gezond gedrag bij jongeren wordt gesti muleerd. Water drinken is gezond. Met het plaatsen van een water tappunt bij het Cruyff Court stimu leren we jongeren tot het drinken van gezond kraanwater in plaats van sport- en energydrankjes. Juist frisdrank en energydrank zijn mede de oorzaak van toenemend overgewicht en dit heeft nadelige gevolgen voor de gezondheid. In samenwerking met het initiatief Join the Pipe en de waterbedrij ven worden er watertaps ge plaatst bij de Cruyff Coürts. http://join-the-pipe.org/nl Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nlt Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem. Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2015 | | pagina 9