4 r r r I Het woord aan raadslid Paul Moens 27 november aanvragen en afhalen reisdocument niet mogelijk Zeeuwse boekenactie 'De alcoholvrije puber' Commissievergaderingen in december Controlebericht NL-Alert Tel uw zegeningen. Wat hebben we nog veel. Als we zien op die stromen vluchtelingen die ons land binnen komen! We hebben allemaal nog een dak boven ons hoofd. Ja, het huis van de buren ziet er misschien wel wat mooier uit, maar we zitten droog. We hebben elke dag nog brood. Ja, ik weet het wel, de één heeft meer beleg als de ander. En als er echt geen brood meer op de plank is zijn er gelukkig nog plaatsen waar het te verkrijgen is. We hebben nog kleding. Er mag nog werk zijn. Maar ik ben werkeloos. Gelukkig zijn er nog instellingen waar ik een geldelijke bijdrage kan ontvangen. En misschien bent u dan wel in staat om nog wat vrijwilligerswerk te doen. Ook dat kan veel voldoening geven. En wat is gezondheid nog een groot goed als u dat bezitten mag. Ja wat zijn we dan nog rijk! Maar ik ben WSÈSm Foto: Aart van Belzen ziek, zal iemand zeggen. Gelukkig mogen we dan een beroep doen op medici. Maar we moeten zo veel inleveren, een stapje terug doen, bezuinigingen. Dat is waar, maar zien we om ons heen, dan zijn er tal van mensen, die het veel slechter hebben. Je zal toch in een land wonen met oorlog, bedrei gende natuurrampen, epidemieën, noem maar op. Ja, dan hebben wij niets te klagen toch?! Tel uw zegeningen. Ja zeker, die zijn er nog heel veel. De laatste woensdag van novem ber is het in Zeeland Dankdag voor gewas en arbeid. Dan mogen we stilstaan bij onze zegeningen die we onverdiend nog mochten ontvangen. Van wie? Van een God in de hemel. De God van de Bijbel. Die God mogen we daarvoor danken. Hij die voor ons zorgt, die ons nog zoveel zegeningen schonk in dit achterliggende seizoen. Tel uw zegeningen. U ook? Paul Moens Raadslid SGP Vrijdag 27 november wordt in het stadskantoor alle appara tuur vervangen waarmee reis documenten worden verwerkt. Dit gebeurt in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK). Dat betekent dat u op die dag niet terecht kan voor de volgende producten: Aanvraag reisdocumenten (paspoort identiteitskaart). Afhalen reisdocumenten (pas poorten identiteitskaart). Spoedaanvragen die op donder dag 26 november vóór 15.00- uur zijn gedaan kunnen pas op maandag 30 november in persoon worden opgehaald'aan de balie van het stadskantoor. Wij advise ren u daarom hier rekening mee te houden bij uw aanvraag voor een nieuw reisdocument. Gemeente Middelburg stelt, samen met andere gemeen ten in Zeeland, gratis het boek 'De alcoholvrije puber' beschikbaar aan ouders met opgroeiende kinderen in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar. Met deze boekenactie wil Middelburg ouders en verzor gers ondersteunen in de vraag hoe om te gaan met alcohol in de opvoeding. Ouders en verzorgers met kinde ren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar krijgen later deze week een bon. Zij kunnen met deze waardebon het boek ophalen bij Porthos aan de Sint Sebastiaan- straat 12 in Middelburg. Het boek 'De alcoholvrije puber' 'De alcoholvrije puber, een praktische gids' is geschreven door kinderarts Nico van der Lely, kinderpsycholoog Mireille Visser en tekstschrijfster Joke Ligterink. De winkelwaarde van dit boek is 15,95. Dit nieuwe boek staat vol met tips en trucs, beknopte achtergrondinformatie en adviezen waar u als ouder echt iets aan heeft. Zoals een modelcontract voor ouder en kind, een voorbeeld van een eenmalig goed gesprek en veel suggesties voor positieve en gezonde uitdagingen waar uw kind gelukkiger van wordt. Laat ze niet (ver)zuipen! De boekenactie is onderdeel van de Zeeuwse aanpak 'Laat ze niet (ver)zuipen!' In deze campagne werken alle Zeeuwse gemeenten samen met GGD Zeeland, Indigo Preventie, Politie Zeeland-West- Brabant en andere maatschappe lijke partners om het overmatig alcoholgebruik onder jongeren aan te pakken. De boekenactie is een welkome aanvulling op de pre ventieactiviteiten die al in Zeeland worden uitgevoerd. Meer informa tie over de boekenactie vindt u op www.laatzenietverzuipen.nl. Meer informatie over alcohol en opvoeding vindt u op: www.uwkindenalcohol.nl www.hoepakjijdataan.nl www.jmouders.nl Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 14 december. Commissieverga deringen beginnen standaard om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Tijdens de commissie Maatschappelijke Zaken op woensdag 2 decem ber worden Onder meer de Vangnetregeling en de Aanpassing regeling kwijtschelding besproken. De commissie Ruimte vergadert op maandag 7 december. Zij gaat het onder andere hebben over Vaststellen bestem mingsplan Binnenstad en Woonvisie. Op dinsdag 8 december is er een vergadering van de commissie Algemeen Bestuur. Op de agenda staat onder meer de Tweede Bestuurlijke tussenrapportage 2015 en de Orga nisatie viering Middelburg 800 jaar. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stuk ken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Maandag 7 december rond 12.00 uur zendt de overheid een NL-Alert controlebericht uit in heel Nederland. Aan de hand van dit controlebericht kan je nagaan of je mobiel juist staat ingesteld om NL-Alert te ontvangen. In het bericht is duidelijk aangegeven dat het om een controlebericht gaat en dat je dus niets hoeft te doen. Wanneer je het bericht ontvangt, weet je zeker dat jouw mobiel juist is ingesteld voor NL-Alert. Zo ben je direct op de hoogte als er echt een noodsituatie is. Waarom NL-Alert? Stel, er breekt een grote brand uit waarbij niet alleen rook, maar ook andere gevaarlijke stoffen vrijkomen. Als je je in de omgeving bevindt en je hebt je mobiel ingesteld op NL-Alert, dan ontvang je een tekst bericht. Hierin staat specifiek wat er aan de hand is en wat je op dat moment het beste kunt doen. Dankzij NL-Alert kunnen in de directe omgeving van de noodsituatie veel mensen worden bereikt en word je beter geïnformeerd. Hoe werkt NL-Alert? Vanuit de meldkamer van de hulpdiensten wordt een tekstbericht over een (dreigende) noodsituatie uitgezonden naar alle mobiele telefoons in de directe omgeving. De berichten zijn geen sms-berichten, maar zoge naamde cell broadcast berichten, vergelijkbaar met een radiosignaal. Daardoor werkt NL-Alert óók als het netwerk overbelast is. NL-Alert is volledig anoniem en gratis. Hoe stel ik NL-Alert in? Heb je jouw telefoon nog niet ingesteld voor NL-Alert? Ga dan nu naar de NL-Alert instelhulp en kijk hoe je je mobiel kunt instellen. Veel tele foons zijn tegenwoordig al automatisch ingesteld. Zeeland Veilig Wat kun jij zelf, voor je eigen veiligheid en dat van anderen, doen in een (dreigende) noodsituatie? Kijk op www.zeelandveilig.nl. Denk na over de gevaren in Zeeland, bereid je voor en doe het samen. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG ONDERWIJSHUISVESTING 2016 Met ingang van heden ligt voor een ieder ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor het besluit van burgemeester en wethouders van 3 november 2015 tot vaststelling van het onderwijshuisvestingsbudget en -programma voor het jaar 2016. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Jan Campertstraat 4: bouw woning (133386) (13-11 Van Cittersstraat, Oosterschel- destraat, Lodo van Hamel straat en Oude Rijksweg te Nieuw- en Sint Jooslana: kappen totaal 27 bomen (135724) (16-11). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Jan Campertstraat 49: bouw woning (128241) (16-11). Korendijk 26: wijzigen keldertoe gang (18-1 1|. Nieuwe Vlissingseweg 618: renoveren balkon (19-11). Prinsenhove 26: vervangen/ver breden dakkapel voorzijde woning (19-11) Schotelweg, ongen.: aanleg gen baantje en 2 nieuwe dammen (130952) (18-11). Walcherseweg 256: vervangen rieten kap schuur (19-11). Zuidsingel 108: vervangen dakkapel/dakopbouw achterzijde woning (18-11). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2015 | | pagina 8