Welkom Sinterklaas Wijktafels Scholieren ontbijten in stadskantoor Rondkomen op Walcheren Voorkom fraude met een kopie van uw identiteitsbewijs ledereen extra alert tijdens de donkere dagen Deze week valt de folder Rondkomen op Walcheren in elke brievenbus in de gemeenten Veere, Middelburg en Vlissingen. In Rondkomen op Walche ren wordt uitgelegd op welke regelingen, voorzieningen of organisaties mensen met weinig geld een beroep kunnen doen. Er zijn allerlei regelingen, voorzieningen en organisaties die u in zo'n geval kunnen helpen. U kunt het lezen in de folder Rondkomen op Walcheren. Verlenging parkeervergunningen, ontheffingen en ontheffing blauwe zone 2016 In verband met de jaarlijkse verlenging zijn alle jaarvergunninghouders van bewoners-, bedrijven-, service-, woonwerk- en marktkoopliedenver- gunningen aangeschreven. Ook de houders van ontheffingen en onthef fingen blauwe zone kregen zo'n brief. Het blijkt dat bij de meeste brieven de aanslagnummers ontbreken. Vergunninghouders kunnen ook betalen met het nummer onder het kenmerk als betalingskenmerk. Deze week krijgt iedereen voor de volledigheid toch een nieuwe brief met de ont brekende gegevens. Als u voor het jaar 2016 opnieuw een vergunning of ontheffing wilt hebben, dan moet u het voor u vermelde bedrag uit de brief overmaken/betalen voor 28 november. Daarna wordt de nieuwe vergunning/ontheffing uiterlijk 22 december 2015 naar u opgestuurd. Steeds meer organisaties vragen om een kopie van uw paspoort, identi teitskaart, rijbewijs of verblijfsdocument. Bijvoorbeeld als u een huurcon tract of telefoonabonnement afsluit. U kunt dit tegengaan. Geef nooit zomaar uw identiteitsbewijs af. Als iemand een kopie wil maken vraag dan altijd waarom dit nodig is. Registratie van het soort identiteitsbewijs en het documentnummer is meestal voldoende. Geeft u toch een kopie af? Help dan misbruik te voorkomen. Schrijf op de kopie: 1. dat het een kopie is 2. aan welk bedrijf u de kopie geeft 3. de datum waarop u de kopie afgeeft 4. streep op de kopie uw Burgerservicenummer* (BSN) door. Zo maakt u het fraudeurs moeilijk om de kopie te bewerken. Kijk voor meer informatie op www.rijksoverheid.nl/identiteitsfraude GEMEENTE MIDDELBURG Vaak wordt gedacht dat alleen mensen met een uitkering of schulden weinig geld hebben. Maar dat is niet zo. Door verlies van werk of wisse lende banen, kan iemand per maand minder geld hebben voor boodschap pen, benzine, kleding, schoolspullen, etc. Als dan de auto of wasmachine ook nog eens stuk gaat, moet er van het spaargeld een andere gekocht worden. Het is weer vroeg donker 's avonds. Dat weten helaas ook straatrovers, woninginbrekers en overvallers. Die slaan juist in de donkere dagen hun slag. De politie zal tot en met maart plaatselijk meer surveilleren, preven tieve acties houden, inbrekers, overvallers en straatrovers extra in de gaten houden en nog meer energie steken in het opsporen van daders. Daarnaast hebben zij echter ook de ogen en oren van alle inwoners hard nodig om verdachte zaken aan ons te melden. Hoort of ziet u iets ongewoons? Een vreemde auto in de straat? Een persoon op de uitkijk? Een raam dat aan diggelen valt? Aarzel niet en bel direct 112. Tips en informatie ter voorkoming van woninginbraak, overval en straat roof vindt u op politie.nl in het menu Onderwerpen. Sinterklaas is goed gearriveerd in Middelburg. Afgelopen zater dag zette hij voet aan wal bij de Beatrixbrug. Daar zongen hon derden kinderen hem toe. Na een grote ronde door de Middelburgse binnenstad heette burgemeester Harald Bergmann hem officieel welkom op de Markt. Foto: Aart van Belzen De komende dagen kunt u een bezoek brengen aan de wijkta- fel in uw buurt. Dinsdag 24 november, Nieuw- en Sint Joosland, dorpshuis Donderdag 26 november, Klaren- beek-Veersepoort, Café Willem In de wijktafels komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u ken nismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten bekend te maken. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. De wijktafels starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. Donderdagochtend 12 no vember waren leerlingen van de Herman Faukeliusschool op uitnodiging van de bur gemeester op bezoek in het stadskantoor. Zij schoven in het kader van de Week van het Nationale Schoolontbijt aan voor het Burgemeesters- ontbijt. Dit jaarlijkse evene ment onderstreept het belang van het gezonde ontbijt als goede start van de dag. Burgemeester Bergmann betaalt symbolisch voor het ontbijtje dat de kinderen meebrengen met een donatie aan de LINDA.foun- dation, dit jaar het goede doel van Het Nationaal Schoolontbijt. Tijdens de week van Het Natio naal Schoolontbijt, waarin ruim 500.000 kinderen samen ontbij ten op zo'n 2.600 basisscholen, vindt ook het Burgemeester- sontbijt plaats. In Middelburg nodigde burgemeester Harald Bergmann schoolkinderen van de Herman Faukeliusschool uit voor een gezamenlijk ontbijt op het stadskantoor, net als in zo'n 245 andere Nederlandse gemeenten. Voorlichtingsmiddag inbraakpreventie Maak een foto van uw hang- en sluitwerk. Neem deze mee naar de voor lichtingsmiddag inbraakpreventie op donderdag 19 november van 14.00 tot 17.30 uur bij de Karwei op de Mortiere. Daar beoordelen experts van onder andere de politie uw hang- en sluitwerk en geven advies. Foto: Aart van Belzen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg

de Faam | 2015 | | pagina 9