Toon vulde 67 zakken friet in 'n kwartier t>l,t Is het moment om de camper van. uw dromen, te teopen.. BLAUWGERUITE Z! erdag 28 novei van 10:00 uur tot 17:00 uur VLISSINGEN - Hij begon in 1947 met de verkoop van zelfgemaakte souvenirs op de Nolledijk en ging daarna ook frites verkopen. Toon was een markante verschij ning. Vlak na de oorlog was hij een arm kwijtgeraakt nadat hij in het naoorlogse Vlissingen, dat door die oorlog nog bezaaid lag met munitie, spelenderwijs in aanraking kwam met een exploderende handgranaat. "Ik was 12 jaar. Toen lag mijn arm eraf en ik weet niet eens of ik eigenlijk rechts- of linkshandig was", vertelde hij mij. Keersemaker leerde zo te moeten leven met zijn handicap. Vlissingers die een frietje bij hem kochten zullen zich nog herinneren hoe hij ra zendsnel moeiteloos met één hand of op zijn boven been een sjekkie rolde en de handige wijze waarop hij de friet in de puntzak schepte. "In een kwartiertje kon ik 67 zakken vullen" zegt hij trots. Toon reed in de jaren 50, 60 en 70 door de straten van Vlissingen. Maar had ook TOON WIST PRECIES- WANNEER DE SCH00LPAUZES WAREN een schema waarbij hij pre cies wist hoe laat de pauzes op scholen van het voortge zet onderwijs waren, zodat hij ook de vele hongerige scholieren tijdens het 'speel kwartier' kon voorzien van een lekkere vette hap! Zo reed hij dagelijks van de technische school, de LTS, naar de Zeevaartschool, van de Openbare ULO naar de Christelijke ULO en de HBS en in de weekenden langs de voetbalvelden. Vrije tijd Toon werkte zeven dagen per week. In zijn spaarzame vrije tijd was hij verknocht aan dansen. Ook had hij een forse passie voor zijn tropi sche vogels en zijn aqua riums. Later had Toon ook permanente vestigingen aan het Badstrand, de Nolledijk en in Oost-Souburg. Heel Vlissingen at Friet van Toon, zijn credo en "gebak ken in rundvet met reuzel", verklapt hij. Hij kreeg hulp van dochter Wilma die 40 jaar geleden de zaak over nam. Toon bleef tot zijn zeventig ste actief in het familiebe drijf. In 1983 werd een friteskraam aan Boulevard Evert- sen betrokken, bekend onder de naam Toon's Kiosk. Daarvan liep de erfpacht dit jaar af en werd door de gemeente niet verlengd. Zodat een eind kwam aan het jarenlange patatfenomeen Toon op 20 september van dit jaar. Dochter Wilma runt nu een lunchroom ih de Wolstraat. De Laat Campers, al jaren een begrip in camperland. Tijdens de occasionshow kunt u profiteren van: Koop tijdens de occasionshow een camper en maak kans op een De Laat exclusive pakket ter waarde van ruim 5.000,-. Een messcherp financieringsaanbod Inruil camper, caravan of auto mogelijk Uitgebreide garantievoorwaarden Uw camper wordt klaar gemaakt in ons eigen Service- en Technocenter Pakket bestaat (inclusief montage) uit: Volautomatische Oyster schotel van 85 cm 19" TV r^iet ingebouwde TV-tuner en DVD speler Zonnepaneel 80 Watt met MPPT regelaar Waeco achteruitrijcamera incl. monitor en groothoeklens Spitsuur bij de frietwagen van Toon, beginjaren zestig. O www.de-faam.nlDe Faam woensdag 18 november 2015 7 ;V~ Anthonie Keersemaker werd deze maand 83 jaar. Vlissingers kennen hem beter als Toon. Jarenlang reed hij met een frietwagen door de Vlissingse straten. Met het luiden van een bel werd zijn komst aangekondigd. Door Gerard van der Hoeven Hongerige scholieren Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen

de Faam | 2015 | | pagina 7