Fijn contact in het Alzheimercafé Gezocht: huis met flinke tuin Nieuwe naam knutselclub Bewogen Vlissingen De Faaitf KORT NIEUWS CDjHfww.de-faam.nl Pe Faam woensdag 18 november2015 Sinterfair in Het Getij MIDDELBURG - Sinterklaas is weer in het land en hij brengt met zijn pieten een bezoek aan Het Getij aan de Middelburgse Oos- terscheldestraat 18. Daar is zaterdag 28 november van 10.00 tot 15.00 uur een groots opgezette Sin- terklaasfair. Organisator ByMeis zorgt dan dat er voor jong en oud van al les te doen is. Er worden allerlei leuke en lekkere cadeaus verkocht, zoals chocolade, allelei soor ten sieraden, zelfgemaak te kaarten, zeepkadootjes, zelfgemaakte gedichten, kleding en unieke beel den en schilderijen. Ook zijn er demonstraties van ambachten. Naast dit al les is er een loterij ten bate van Chocolate Lo vers. Van 14.00 tot 14.30 is Sinterklaas met zijn pieten aanwezig in het getij. Bezoekers kunnen in het café genieten van ene hapje en een drankje en uiteraard is de toegang gratis. Voor meer informa tie: 06-51097147. Online cursus geluk REGIO - Zeeuwse Gronden, de Zeeuws-Vlaamse in stelling voor geestelijke gezondheidzorg, heeft de komende weken een onli- ne cursus geluk. De eerste twee afleveringen staan donderdag 19 november vanaf 19.00 uur online op www.zeeuwsegronden. nl. Hierna volgt nog zes weken lang iedere week een nieuwe aflevering. Aan deze video's is een behandelmethode gekop peld voor cliënten van Zeeuwse Gronden, maar de online cursus kan via deze filmpjes door ieder een gevolgd worden. Ge zondheidspsycholoog Jan van Blarikom heeft de cursus ontwikkeld. Lezing over 'Het Uffizi' MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit organi seert op woensdagavond 18 november een lezing over museum Het Uffizi in Florence, Italië. Het Pa- lazzo degli Uffizi is een paleis in Florence, waarin een van de oudste en be langrijkste kunstmusea ter wereld is gevestigd (Galleria degli Uffizi). Het museum bevat een grote collectie van waardevolle en belangrijke schilder kunst van, met name Itali aanse, kunstschilders uit de late Middeleeuwen en vroege Renaissance schil derkunst tot de Barok, waaronder werken van Da Vinei, Michelangelo, Titiaan, Rubens, Caravag- gio en Rembrandt. De ge schiedenis én de collectie komen in de lezing aan bod. De lezing begint om 19fcl0 uur in de Zeeuwse biblio theek. De kosten bedragen acht euro. MIDDELBURG - Atlantis is de nieuwe naam voor de knut selclub die afgelopen jaar is opgestart. Onder leiding van enthousiaste vrijwilligers van Stichting Welzijn Mid delburg wordt in blokken van 5 weken gewerkt aan één thema. Komende weken is dat Sint Kerst. Het blok daarna kunnen kinderen le ren om een muts of een sjaal te breien. Nieuwe vrijwil ligers zijn welkom, ook als ze zichzelf niet zo creatief vinden. Om tot een nieuwe naam te komen voor de knutselgroep is onder de leerlingen, vrij willigers en bewoners geïn ventariseerd welke naam ze geschikt vonden. Atlantis past volgens begeleidster Rudy van Goudswaard qua naam prima in de Stromen- wijk. Het verwijst naar een COLOFON wonderlijk mooi eiland waar ideeën oneindig zijn. "Zo is het ook met de creati viteit van de kinderen", laat Van Goudswaard weten. "Momenteel maken we dankbaar gebruik van de opvangruimte van Kinder opvang Walcheren." Over enkele weken verhuist At lantis naar het nieuwe hand vaardigheidlokaal dat hoort bij basisschool De Stroming. Het omgetoverde klaslokaal wordt dan zowel tijdens als na schooltijd gebruikt als handvaardigheidsruimte. Atlantis is er voor meisjes en voor jongens uit de groe pen 4 tot en met 8, om op de woensdagmiddagen van 13.30 tot 15.00 uur hun crea tiviteit de vrije loop te laten. Atlantis bevindt zich in het Getij aan de Oosterschel- destraat. WGGGNGR Media "Door goede informatie, tips en trucs kan je het langer volhouden. Op een ontspannen manier helpt het Alzheimercafé mensen aan informatie waar ze zelf niet direct aandenken, maar die wel belangrijk is". Goes - "Het Alzheimercafé wil voorkomen dat men sen lpter denken 'Had ik het maar eerder geweten'. Dat is trouwens ook de titel van een mooi en praktisch boek over Alzheimer, van Ruud Dirkse en Caro Petit", tipt vrijwilligster Rensche Wijnstra. Alzheimercafés 'De Bevelanden' in Goes en 'Walcheren' in Middel burg verzorgen negen keer per jaar een informele ont moeting gebaseerd op een thema rondom Alzheimer. "Laagdrempeligheid is voor het café erg belangrijk, ie dereen die belangstelling heeft is welkom. Ons doel is om Alzheimer bespreekbaar te maken, persoonlijke er varingen uit te wisselen en taboes te doorbreken", vult vrijwilligster Christa Hen stra aan. Een typische bijeenkomst heeft een inloop van een half JOSEPHINE ELLIOT, WETHOUDER VLISSINGEN Dit keer een stuk vanuit het perspec tief van uw wethouder in plaats van uw raadslid! De eerste zes weken zijn achter de rug en het was een bewogen periode. Mijn vuurdoop betrof de water overlast in de Primulalaan. Dit is één van de laagst gelegen gebieden in Vlissingen en ondervindt de hinderlijke gevolgen van de klimaatverandering, de versteende omge ving en de verouderde riolering. Wij zijn in gesprek met 1'escaut om te kijken met welke maatregelen we op korte termijn de overlast voor de inwoners kunnen beper ken. Op dit moment wordt in heel Zeeland ook nagedacht over een gezamenlijke aanpak van de wateroverlast. De gemeente doet wat ze kan om de riolering te ver vangen en te verbeteren, maar met min der tegels in de tuin helpt u ook al reuze mee met de opvang van regenwater! Deze maand is de bevrijding van Walcheren (operatie Infatuate) herdacht. Nabestaan den en militaire vertegenwoordigers van de geallieerden toonden zich geroerd door het eerbetoon en de dankbaarheid van de inwoners van'Vlissingen. Dankbaar waren ook de vluchtelingen die werden opgevangen in sporthal Baskens- burg. Ambtenaren en vrijwilligers zetten alle zeilen bij om de mensen welkom te heten en op allerlei manieren bij te staan. Van medische en psychische hulp tot het wassen en drogen van kleding. Van het geven van taalles tot het regelen van speelgoed voor de kinderen. Zelfs aan een nachtlichtje was gedacht! Mijn compli menten voor iedereen die hieraan heeft bijgedragen. Dit is slechts een greep uit alle zaken die deze periode aan de orde zijn gekomen. Al met al een bewogen tijd waar Vlissingen zich van haar beste kant liet zien. VLISSINGEN - Deze week wil len we graag Shiva onder de aandacht brengen. Shiva heeft al heel wat meege- maaktin haar hondenleven. Haar eerste levensjaren zat ze aan de ketting buiten, zonder socialisatie of enige liefde. Inmiddels zit ze al een jaar in het dierenasiel en de verzorgers zijn dol op haar, maar het is echt hoog tijd voor een eigen huisje. Ze kan niet met kleine kinde ren of andere dieren, maar voor volwassenen is het een schatje. Het ideale plaatje voor haar is een woning met een grote omheinde tuin of erf zijn waar ze in en uit kan wandelen. Bekijk meer informatie en filmpjes van haar op www.dierenasiel- walcheren.nl of maak een afspraak om kennis met haar te maken in het Die renasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. uur, waarna een spreker een presentatie geeft, of geïnter viewd wordt rondom een thema. In de pauze zoeken gasten elkaar vaak op, daar na mogen er vragen over het onderwerp gesteld worden. In Goes is het eerstvolgende thema 'Juridische aspecten' op 30 november en in Mid delburg 'Dementie, verlies en rouwverwerking' op 12 december. Henstra: "Er zijn mensen die op een thema komen, en er zijn mensen die altijd komen omdat we ruimte hebben voor lotge notencontact". De sprekers zijn over het algemeen be kenden, Wijnstra: "Bijvoor beeld de eigen neuroloog". Data en thema's van de cafés staan op de website van Alz heimer Nederland j Advertentieverkoop en medta-advies Jesse de Vries E adverteren.zeeland® wegenermedii.nl T 06-10 58 52 79 Familie berichten E familieberichten®wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www .familieberichte nonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks®wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 0900-424 57 26 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Commercieel directeur Tessa van Waarde Website www.de-faam.nl ©Wegener Media BV Hf Redactie en VS persberichten TU Marina Meijers m E redactie.faam®wegener- T (088) 013 09 21 Redactie Marina Meijers (eindredacteur), Conny den Heijer, Gerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Dimp Nelemans, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), Izaik Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden en overige informati> (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegene Media BV Druk Wegener Nieuwsdruk door John de Kok Shiva is, na een slechte start in haar leven, op zoek naar een fijne woonplek. Foto: Dierenasiel Walcheren O dierenasielwalcheren.nl Alzheimer: Voor familie kan het proces angstig zijn. Je moet natuurlijk reëel blijven, maar tegelijkertijd moetje mensen zo weinig mogelijk beperken vanwege je eigen angst. Erop uit kunnen is erg belangrijk, er zijn nog zoveel goede dingen. Foto: Stockwegener O alzheimer-nederland.nl O hadikhetmaargeweten.nl

de Faam | 2015 | | pagina 5