"Lokaal winkelen is een beleving. Daar word je blij' De Peuftste winftePs Biju in de Buurt 75% korting op uw dinerrekening!' op de damescollectie TT L bij inlevering van de bon w 1 jjmt&pBiumim apMUlfc i *fwm M- ;M k /(fi X I f, BH www.walkyschoenmode.nl "Winkelen is een beleving. Daar word je blij van", vindt Margreet de Haan. Sinds eind september is Margreet mede-eigenaar van boekhandel 't Spui in Vlissingen. Een winkel die je bezoekt voor een mooi boek, een leuk cadeau en het persoonlijke advies.' Jarenlang was Margreet het vaste gezicht van de boekhandel op de HZ. Een fijne en huiselijke plek binnen de grote school. Na tuurlijk voor de schoolboeken, maar ook voor leuke gadgets en heerlijke koffie. Voor veel studenten een fijn begin van de dag. "Toen de boekhandel in de HZ dichtging was het voor mij al snel duidelijk dat dit het moment was om voor mezelf te beginnen. Samen met mijn oudste zus Gerda de Haan en zwager Eric Gutteling." Het sociale aspect van winkelen is belang rijk, zegt de boekhandelaar. "Je maakt echt contact met elkaar, laat jezelf zien en leert elkaar kennen." Niet alleen het contact tus sen de ondernemer en hun klanten, maar ook tussen klanten onderling. "Door elkaar tegen te komen in dezelfde winkel ontstaan soms mooie vriendschappen." Margreet is ervan overtuigd dat je met je fysieke winkel, online zichtbaar moet zijn. "Wij ondernemers moetennaar buiten. Laten zien wat er gebeurt in de winkel en wat we doen. Social media is daarvoor een geschikt middel. Als ik op Facebook of In- stagram een foto plaats van een nieuw boek dan komen daar hele leuke reacties op. Klanten worden getriggerd, nieuwsgierig en komen sneller langs. Online is echt een hele belangrijke aanvulling." 't Spui ligt aan de Oude Markt. Een pleintje met potentie. Vooral op hier en in de Sint Jacobs Passage komen nieuwe winkeltjes die waardevol zijn voor het huidige aan bod. Sinds een paar jaar is Mrs. Marcos een vast adres voor Zeeuwse vrouwen die van mooie kleding en schoenen houden. Collec ties helemaal van nu, een persoonlijke aan pak en bijzondere items waardoor je niet het risico loopt om op een feestje een dame in dezelfde outfit tegen het lijf te lopen. Wijnliefhebbers lopen de Sint Jakobspas- sage uit de Walstraat in. Daar vind je Vita- nova. Een heel mooi voorbeeld van een lo kale ondernemer met passie voor haar vak. Eigenaresse Elly Hullegie is een kenner van wijn en neemt altijd tijd voor je. Luistert naar wat voor wijn je zoekt bij welk gerecht Of welke gelegenheid. Van vaste klanten onthoudt ze voorkeuren en smaak, waar door je altijd met een geweldige fles wijn thuis komt. Lucia Dessi uit Goes winkelt graag bij haar favoriete lokale adressen. "Ik koop brood al tijd bij bakkerij De Zoete Inval of In De Bak- JE BEHOUDT JE WINKELSTAD DOOR BIJ EIGEN WINKELIERS TE KOPEN kerij en vlees bij Slagerij Mol. Thee koop ik bijvoorbeeld bij Biodroom. Bij de lokale en kleinere winkels krijg ik beter advies dan bij de grotere ketens. Zij snappen wat ik be doel." Ook voor een mooi boek gaat Lucia liever naar een winkel bij haar in de buurt. "Bij De Koperen Tuin zeg ik wat ik zoek en de medewerkers komen met leuke ideeën. Online kopen kan ook, maar ik vind het wel fijn om een boek even in te kijken en vast te houden." In Goes organiseert het Pop-up Team, pop- up markten. Markten in Ibiza-stijl waar kleine en lokale ondernemers zichzelf la ten zien en spullen verkopen. Daar is Lucia heel blij mee. "Zij proberen met hun crea tieve ideeën Goes echt levendiger te maken. Dat is super." Ook in Middelburg durven steeds meer lo kale ondernemers hun droom achterna te gaan en een winkel te openen. Lieve Hemel aan de Lange Viele bijvoorbeeld. De eigena resse verkoopt hier antieke meubels, vin tage servies en accessoires voor in huis. Het aanbod wisselt snel, dus echt een winkel om regelmatig binnen te stappen. Wie weet vind je net die mooie schat. Naast 't Spui en in hetzelfde pand bevindt zich een prachtige ruimte met authentieke details die de sfeer van vroeger uitademt. Glas en lood en een robuust balkenplafond. Een ruimte die ontzettend goed dienst doet voor het geven van presentaties of als plek waar je samenkomt. Zo'n ontmoetingsplek ziet Margreet wel zitten. "Grote tafels van steigerhout waar je je laptop openklapt om te werken of studenten die samen hun groepswerk doen. We willen levendigheid en wat reuring in de stad. Zo vierden we er al Halloween en is er op 16 november de presentatie van het nieuwe Vlissingen 700 bier." Op de vraag waarom we meer lokaal en de buurt moeten winkelen weet Margreet wel een antwoord: "Je behoudt je winkelstad en de diversiteit. Dat is was winkelen zo leuk maakt." - ftartvooruwstad.nf Hotel Brasserie De Leugenaar Boulevard Bankert 132 4382 AC VLISSINGEN www.hoteldeleugenaar.nl Geldig t/m 29 februari 2016, tegen inlevering van deze coupon. M.u.v. feestdagen. Niet geldig in combinatie met andere kortingen. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 18 november 2015 25 Het internet staat bom vol webshops met een oneindige keuze aan artikelen. Natuurlijk, dat is ideaal als je gaat voor gemak, maar met inkopen vanaf de bank mis je een hoop. Het persoonlijke, de passie en liefde en net dat advies watje nodig hebt. Iets waarvoor je bij de lokale ondernemer nou precies aan het juiste adres bent. door Stefanie van der Maas Mooie vriendschappen Favoriete lokale adressen Mooie schat Zeeland kent mooie winkelgebieden waar je behalve de grote ketens nog veel lokale winkeliers vindt. Zoals de binnenstad van Vlissingen. Foto's: Ruben Oreel/www.laatzeelandzien.nl X

de Faam | 2015 | | pagina 25