!ÏÏSS'ie Klimaatneutraal leven? Voor gezonder leven BEDRIJVIGHEID Finale van Energy Battle 2015 —.JÏÏ2L Programma's kinder- fysiotherapie en Seniorfit Lezing wegen naar wijsheid HEINKENSZAND - Goed slapen is van levensbelang. Matras- senwijzer.nl is een merk- onafhankelijke bron van informatie over de verschil lende soorten matrassen. De aangesloten speciaalzaken worden geselecteerd op ba sis van kwaliteit en kennis. De Vlijt bedden en slapen, BinnenUit, Heinkenszand verwierf als enige in Zee land het keurmerk 2015 en 2016 van Matrassenwijzer. "Wij kunnen ons als Bin nenUit slapen daar voor op geven", legt Piero de Kok uit, "Wij werken met Auping en M Line en hebben van beide gerenommeerde merken de volledige collectie binnen liggen. Men gaat er vanuit dat wij deskundig zijn op dat gebied. Dat strekt zich niet alleen uit tot de matrassen, je moet ook je klanten op de juiste wijze kunnen advise ren. Belangrijk is dat de ma tras zich goed aanpast aan de klant. Kijken naar lengte, lichaamsbouw en verde ling van het gewicht. En een goed kussen er bij. Het allerbelangrijkste is, wan neer de klant er niet goed op kan slapen dan gaan wij op zoek naar een passende op lossing." Auping en M Line hebben een verschillend programma en dat geeft een breed aanbod in kwaliteit en in alle prijsklassen. BinnenUit, De Vlijt bedden en slapen, Schouwersweg 7, Heinkenszand, 0118-232213 www.binnenuit.nl MIDDELBURG - Het Energie- servicepunt Zeeland orga niseert een info-avond over klimaatneutraal leven op donderdag 26 november in de ZB in Middelburg. De avond, die start om 19.45 uur, wordt gehouden voor afgaand aan de klimaat- conferentie in Parijs van 30 november tot en met 11 de cember. Tijdens deze bijeen komst wordt getoond hoe mensen zelf invulling kun nen geven aan een klimaat- neutraal leven. Er worden zeven presentaties gehouden over een energievriendelijke levensstijl, zoals duurzame energie, elektrisch rijden en klimaatvriendelijk eten. Te gast is de voorzitter van energiecoöperatie Duur zame Energie Ramplaan uit Noord-Holland die laat zien dat duurzame energie opwekking in de buurt kan. Deze coöperatie heeft met buurtbewoners op het dak van een hal 1.350 zonnepa nelen geïnstalleerd, genoeg voor ruim 100 huishoudens. MIDDELBURG - Vanuit het pro ject Digitale etalage energie is jaarlijks een Energy Battle voor de scholen voor voort gezet onderwijs in Zeeland. Het thema is dit jaar 'Ener gie, afval en de circulaire economie'. Op 19 november om 19.00 uur start de finale van de Energy Battle. Aan sluitend is er om 20.30 uur een Energiecafé met erva ringen van de bewoners van een circulaire woning. Deskundigen geven voor beelden van circulaire eco nomie in Zeeland. Een vakjury van Delta, Ma- grid, Provincie Zeeland en ZMf en een jongerenjury met studenten van Scalda heeft dit jaar uit de presen taties over energie en afval van Nehalennia Middel burg, Calvijncollege Goes, Calvijncollege Middelburg en Pontes Het Goese Ly ceum de beste ideeën geko zen voor de finale. Gastheer Ron Lubbersen praat tijdens het Energiecafé met gasten en het publiek. Carola Hel- mendach-Nieuwenhuize van Projectbureau Zeeland geeft een presentatie over circulaire economie. Wat is circulaire economie, welke voorbeelden zijn er en wat kan dat betekenen voor Zee land? Toegang is gratis, wel even aanmelden van tevoren op www.energiezeeland.nl. OOSTKAPELLE - Compassie uitvaartzorg verzorgt zater dag 21 november een infor matiemiddag in de Orange- rie van Villa Magnolia aan de Oude Domburgseweg 20 in Oostkapelle. Zij biedt dan de gelegenheid om ken nis te maken met zaken die te maken hebben met het levenseinde en de uitvaart. Het invullen van het Laat ste Wensenformulier (welke ook aanwezig zijn) en het opstellen van een Levens testament zullen onder de aandacht worden gebracht. Over dit laatste onderwerp zal Mr. Yvette van Dongen- v.d. Voort, notaris te Middel burg uitleg geven. Uiteraard wordt er ook aandacht ge geven aan de vele mogelijk heden die er zijn om op een geheel eigen en persoonlijke wijze invulling te geven aan het afscheid en de uitvaart. In een sfeervolle omgeving zullen Jannie Ruitenburg- den Ouden en Karin Wou ters- Kleinepier belangstel lenden gastvrij ontvangen en is er alle ruimte voor persoonlijke vragen en contact. Van 14.15 tot 15.00 uur kunnen de bezoekers kennismaken met Compas sie uitvaartzorg. Van 15.30 tot 16.00 uur wordt het Le venstestament hesproken door Mr. Y. van Dongen-v.d. Voort. Aansluitend is er tot 17.00 uur gelegenheid voor persoonlijk contact. TOUCH FOR HEALTH w v MIDDELBURG - Praktijk All in All, kinesiologie/Touch for Health, werkt vanaf septem ber zelfstandig op Schenge 4, inpandig bij Zeeland Ge zond, in Middelburg. Marjan Jobse van All-in All: "Kinesiologie staat voor de leer van de beweging en met name de beweging in het algemeen. Er zijn 42 spier- testen, die onder begelei ding met de cliënt worden uitgevoerd, om inzicht in de samenhang, achtergrond en correctietechnieken van energieblokkades te krijgen. Dit in combinatie met het Chinese Vijf Elementen Mo del waardoor het mogelijk is het werkelijke geheel te gaan zien en hoe de onder delen van invloed op elkaar zijn. Zo wordt onderzocht wat een situatie, een herin nering of een plan met de persoon doet. Geeft dit ener gie of kost dit energie? Het zelfhelend vermogen van het lichaam wordt aangezet, een herstel is dan als een ca deautje. Het gaat ook om de instel ling van de cliënt zelf. Marjan had zelf jarenlang met veel pijn en beperkingen te maken. Door kinesiologie is zij daarvan verlost. Terug kerende pijnlijke spieren, hoofdpijn, gewrichtspijn, faalangst en andere angsten, fibromyalgie, allergieën, en meer kan Marjan behan delen. Alleen op afspraak, geen doorverwijzing van een arts nodig. MIDDELBURG - Op 25 novem ber verzorgt Stichting I.S.I.S. een lezing over 'Verschil lende wegen naar wijsheid, één pad?' Ga op zoek naar wijsheid. De lezing begint om 19.45 uur in De Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Toe gang vrij. De lezing is ook via de Audio-Video-service verkrijgbaar, te bestellen via Stichting I.S.I.S. of in de zaal. Medisol wint ondernemersprijs ROTTERDAM - Medisol uit Middelburg is een van de drie ondernemingen die vo rige week gekroond werden tot Gouden FD Gazelle in onze provincie. Deze drie ondernemingen zijn hier mee de snelst groeiende onderneming in Zeeland binnen hun eigen categorie. Dit maakte Het Financieele Dagblad (FD) bekend tijdens de feestelijke FD Gazellen bijeenkomst, die het dag blad dit jaar voor de twaalf de keer op rij hield. In totaal zijn zes onderne mingen uit de provincie Zeeland uitgeroepen tot FD Gazellen. Dit jaar zijn lande lijk in totaal 490 bedrijven opgenomen in de FD Gazel len-ranglijst. MIDDELBURG - Fysiothera pie Dauwendaele biedt een breed scala aan specialis men, zoals behandeling bij reuma, manuele therapie, oedeemtherapie en behan deling van handletsel. Fy siotherapie Dauwendaele, een maatschap van vijf fy siotherapeuten, biedt sinds kort kinderfysiotherapie en twee nieuwe programma's aan: Seniorfit en ON-CO Ba- lance. Kinderfysiotherapeut Marlous van Ingen: "Het is belangrijk om je in iets te specialiseren. Ik heb affini teit met kinderen en zo kan ik iets betekenen voor kin deren met een vertraagde motorische ontwikkeling of een aangeboren aandoe ning". Kinderfysiotherapie zit standaard in het basis pakket van de zorgverzeke ring. Willemijn Krebbeks, fysiotherapeut en geriatrisch therapeut i.o.: "Mijn hart ligt bij de ouder wordende mens. Als mensen ouder worden gaan ze anders functioneren- en dat vraagt een speciale aanpak. De doelgroep is de 70 plusser, die wil bewegen. Senior Fit is het recept om op een sportieve en leuke manier zo lang mogelijk fit te blijven. Sinds kort bieden wij ook het programma ON- CO Balance aan, voor men sen die tijdens of na che motherapie en/of bestraling meer energie willen krijgen en terug willen keren in de maatschappij." O www.de-faam.nl De Faam woensdag 18 november 2015 22 Zonnepanelen kunnen ervoor zorgen dat een huis klimaatneutraal wordt. Foto: PR Piero de Kok: "Een goed bed is een bed waar je goed op slaapt." Foto: Leon Janssens Marjan Jobse: "Het zelfhelend vermogen van het lichaam wordt aangezet, een herstel is dan als een cadeautje. Foto: Leon Janssens O Praktijk All-in All, Schenge 4, Middelburg, telefoon 06-300056130 www. praktijkallinall. nl O Meer informatie: www. stichtingisis.org of 06 27234368. Specialiseren Zo lang mogelijk fit Fysiotherapie Dauwendaele Roozenburglaan 16 Middelburg 0118-613072 O www.fysiodauwendaele.nl Boven: Henny Vaane, Francky Koole, Jaccomijn Davidse; onder Herman van Hoeve, Marlous van Ingen, Willemijn Krebbeks.

de Faam | 2015 | | pagina 22