Veere Welzijn De Vakwinkel voor service en advies Ontwikkelingen in de scheepsbouw Strandwandeltochten Maak een kerstkrans of vogelkrans Inspiratie voor de voortuin Davidse Koudekerks Vanuit het project welzijnsactiviteiten is er een samenwerking tus sen onder andere de Zeeuwse bibliotheek en Stichting Welzijn Veere (SWV) opgezet. Voor een proefperiode van drie maanden zullen welzijnswerkers van Stichting Welzijn Veere één keer per maand in alle Veerse kernen in de Bibliobus aanwezig zijn. Inwoners uit de be treffende kern kunnen dan met al hun weizijnsvragen in de Bibliobus bij de welzijnswerker van SWV terecht. Indien er meer tijd nodig is, kan er een vèrvolgafspraak met de welzijnswerker worden gemaakt. Vanaf november zullen de welzijnswerkers iedere derde week van de maand, niet in december, (met uitzondering van Gapinge, hier is de welzijnsmedewerker de tweede week van de maand aanwezigjin de Bibliobus op onderstaande plaatsen en tijden aanwezig zijn. Aagtekerke - Burg. Bosselaarstraat - derde dinsdag 19.15 tot 20.30 uur - Jeroen Portier Biggekerke - Schuitvlotstraat - derde vrijdag 1115 tot 12.00 uur - René Ouwerkerk Domburg - Simniapad - derde maandag 14.15 tot 15.15 uur - Joke Daman Gapinge - Van Reijgerbergstraat - tweede vrijdag 09.00 - 09.45 Joke Damen Grijpskerke - Nimmerdorp - derde woensdag 16.00 tot 17.00 uur - Esther Braat Koudekerke - Brouwerijstraat - derde woensdag 13.45 tot 15.30 uur - Sandra v.d. Linde Meliskerke - Torenstraat, Dorpsstraat - derde donderdag 19.45 tot 20.45 uur - Esther Braat Oostkapelle - Domburgseweg - derde woensdag 14.00 tot 15.00 uur - René Ouwerkerk Serooskerke - Wilgenhoekweg - derde woensdag 18.10 tot 19.25 uur - René Ouwerkerk Veere - Kanaal weg - derde vrijdag 9.00 - 9.45 uur - Jeroen Portier Vrouwenpolder - Monnikendijk - derde woensdag 19.45 tot 20.30 uur - Joke Damen Westkapelle - Krekepad - derde maandag 12.45 tot 13.45 uur -Jeroen Portier Zoutelande - Bome de tienden - derde dinsdag 18.15 tot 19.00 uur - Esther Braat VEERE - De Middelburgse kun stenaar en scheepsarchitect Ludo van Well houdt op vrijdag 27 november en maandag 14 december een boeiende lezing over internationale ontwikke lingen in de scheepsbouw. Hij maakt daarbij een vergelijking met de ontwikkeling van de Nederlandse platbodems van af de zeventiende eeuw. Van Well kan goed vertellen. Hij heeft gedurende zijn loopbaan als scheepsarchitect bijzon dere kennis opgebouwd over de vele ontwikkelingen die de scheepsbouw doormaakte. "Ontwikkelingen staan zelden op zichzelf', zo zegt hij. "Soms zie je zelfs dat op verschillende plaatsen in de wereld hetzelfde wordt ontdekt, zonder dat men sen dat van elkaar weten." In zijn verhaal vergelijkt Ludo van Well de ontwikkeling in de scheepsbouw in andere we relddelen met die van de Ne derlandse platbodem vanaf de zeventiende eeuw. De lezing begint om 19.30 uur in de Beel denzaal van de Schotse Huizen in Veere. De avond eindigt om 21.30 uur. De toegang bedraagt 5 euro VROUWENPOLDER - De wan delsportvereniging 't Zand uit Middelburg organiseert op zaterdag 21 november de Strandwandeltochten. Aan deze wandeltocht kan zowel door leden als niet leden van wandelsportverenigingen, in dividueel als ook in groeps verband worden deelgenomen. Voor wandelaars die nog geen lid zijn van een wandelsport vereniging een goede gelegen heid om eens kennis te maken met een georganiseerde, wan- 'deltocht. De afstanden die ge wandeld kunnen worden zijn 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer, dus een ieder, geoefend of niet, jong en oud, kan aan deze tocht deelnemen. De start voor de 25 en 40 km is om 09.00 uur. De overige afstanden tussen 10.00 en 14.00 uur. Het startbureau is gevestigd in het Strandpa viljoen Breezand in Vrouwen polder. Inschrijfgeld 5-10-15 km 2,50 euro en 25-40 km 3,50 euro met verzorging onderweg. Voor verdere informatie kan men bellen naar mevrouw Ja- kobsen, telefoon 0118-552306. E-mailen kan ook naar: an- nelkejakobsen@gmail.com of bezoek onze website: www. wandelsportmiddelburg.nl GRIJPSKERKE - Op zaterdag morgen 28 november verzorgt Groei en Bloei Walcheren een kerstworkshop bij Zeeland- plant aan de Ravesteinweg 3 in Grijpskerke. Er kan een Kerstdeurkrans of een Vogel kerstkrans gemaakt worden. De Kerstdeurkrans kan zowel buiten als binnen aan een deur worden opgehangen en het ma ken van deze krans kost voor le den 16 euro. Niet leden betalen 18,50 euro. Het maken van de Vogelkerstkrans kost voor leden 17,50 euro en niet-leden 20,50 euro. U kunt zich opgeven voor het maken van de kransen op de site van Groei en Bloei Wal cheren. Als u lid bent van Groei en Bloei graag uw lidmaat schapsnummer vermelden en welke krans u wenst te maken. Informatie over deze workshop bij Ineke IJzerman via telefoon nummer 0118613636 of stuur een berichtje aan ina.yz006(at) gmail.com. SEROOSKERKE - Arianne Ver hoeven houdt op woensdag 28 oktober een lezing over voortuinen in de Zandput in Serooskerke. De avond begint om 19.30 uur. Arianne Verhoe ven is tuinontwerpster en komt deze avond met inspirerende ideeën om zelf uw voortuin aan te gaan pakken. Waarom geef je de ene voortuin een tien, terwijl een andere nog geen mager zesje verdient? Mis schien bent u zelf niet tevreden met uw voortuin, maar heeft u geen idee wat er eigenlijk aan schort; deze avond zal u beslist inspireren. "Ik ben zelf voor deze presentatie ook op pad gegaan met de camera", vertelt Ariane. "Als ik alleen de voor tuinen waar ik blij van werd op de foto had gezet, was ik gauw klaar geweest... In hoofdlijnen moet een voortuin aan dezelfde eisen voldoen als de rest van de tuin. Het specifieke van de voortuin is dat hij soms een andere functie heeft én het hele jaar door toonbaar is of zou kunnen zijn. Aan de hand van vele illustraties en een helder verhaal zult u beslist met vele groene tips huiswaarts keren." De Vakwinkel Davidse Koudekerke, hét adres voor de doe-het-zelver. Foto: Leon Janssens KOUDEKERKE - De Vakwinkel Davidse Koudekerke staat voor service en advies aan zijn klan ten. De doe-het-zelf winkel helpt met klussen, niet alleen de verkoop, maar probeert ook de klusproblemen oplossen. Met een heel breed pakket, van een schroefje tot een volledig afgemonteerde zonwering, staat het familiebedrijf David se voor zijn klanten klaar. De Vakwinkel heeft alles voor om en in het huis zoals elektrici teitsmateriaal voor installaties, verlichting, sanitair of pvc. Specialiteit zijn losse ijzerwa ren, hout en plaatmateriaal in de juiste afmetingen, want alles kan op maat gezaagd worden. Verf is een ander sterk punt van het bedrijf want met de Sigma mengmachine wordt iedere kleur gemengd die de klant wenst. Men maakt zijn keuze vanaf de staalkaart en die kleur wordt vervolgens gemaakt. Of het nu om binnen- of buiten verf gaat, er wordt een profes sioneel advies gegeven. Verf van Histor is er te vinden maar ook verf van andere professio nele merken. Ook al het schil dersmateriaal en gereedschap is voorhanden. De Vakwinkel Davidse voorziet eveneens in een collectie kasten, luxe garderobekasten, schuifdeur- kasten mét spiegel, een echte ruimtewinner en op maat te le veren. Het bedrijf doet veel in deurbeslag, de wat betere uit voering van deurkrukken, van strak tot heel sfeervol. Sloten en beveiliging plus sleutelser vice maken dit item compleet. Servicegericht worden de klan ten op de juiste manier gead viseerd. Wie op zoek is naar gereedschap kan hier terecht voor kwaliteit, van schroeven draaier tot boormachine en toebehoren. Tuingereedschap, ook voor kinderen, is er te kust en te keur en om lastige insecten buiten te houden zijn er insectenhorren. Nieuw in het assortiment is de zuinige infrarood verwarming, ideaal voor de bezitters van zonnepa nelen. Om alles netjes schoon te houden wordt het volledige pakket HG Schoonmaakmid delen geleverd. Bezorgdienst op Walcheren en daarbuiten, openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 tot 18.00 uur; za terdag 08.00 tot 17.00 uur.

de Faam | 2015 | | pagina 14