Het woord aan raadslid Peter de Doelder Wijktafels r f Verlenging parkeervergunningen ontheffing blauwe zone 2016 Bollard Penninghoek vervangen door vaste paal Vorige week is in de sporthal de Kruitmolen een vluchtelingen opvang in gebruik genomen. Er was al enige weken sprake van dat dit zou gebeuren. Precies een jaar gelden voerden wij in de gemeen teraad enkele felle discussies over de vestiging van een nieuw AZC in Middelburg. Daar werd ik soms niet vrolijk van, omdat sommigen alles uit de kast leken te halen om het AZC tegen te houden, soms met zeer onterechte vooroorde len over asielzoekers diefstal, aanranding etc.) Begrip voor de soms moeilijke omstandigheden van waaruit deze mensen kwamen was soms ver te zoeken. Op 29 oktober jl. was ik aanwezig bij de voorlichtingsbijeenkomst van de gemeente over de plannen voor tijdelijke vluchtelingen opvang in de Kruitmolen. In de media is heel veel te lezen geweest over dit soort bijeenkomsten. Helaas waren daar ook zeer negatieve en afkeu- De komende dagen kunt u een bezoek brengen aan de wijkta- fel in uw buurt. Donderdag 12 november, Arnemuiden, De Arne Donderdag 12 november, Griffioen, Wijkcentrum 't Seijs Dinsdag 17 november, Dauwendaele, ontmoetingscentrum Foto: Aart van Belzen rende reacties hoorbaar. Zo niet in de Kruitmolen!! De stemming in deze bijeenkomst was positief, de gestelde vragen constructief en zonder enige zweem van afkeuring. En daar herkende ik Middelburg gelukkig weer als een gastvrije gemeente, inwoners die gastvrij willen zijn voor mensen die het moeilijk hebben en in barre nood moesten vluchten vopr oor log en geweld. In de dagen daarna meldden zich een kleine honderd vrijwilligers! Echt geweldig. Helaas betrof het slechts noodopvang. Als u dit stukje leest zullen de vluchte lingen weer overgeplaatst zijn naar een ander oord. Hopelijk kunnen ze daar langer verblijven en een beetje tot rust komen, en komt er gauw een einde aan het slapen op een veldbed in een sporthal en het gesleep met deze mensen. En wat ik nog meer hoop is dat zij terug zullen kunnen keren naar hun geboorteland en daar verder leven in vrede. Zo niet dan moeten zij weten dat Middelburg een bevol king heeft die gastvrij is en bereid om hen te helpen. En dat is iets om trots op te zijn. Peter de Doelder Fractievoorzitter PvdA Dinsdag 24 november, Nieuw- en Sint Joosland, dorpshuis Donderdag 26 november, Klarenbeek-Veersepoort, Café Willem In de wijktafels komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u ken- Verlenging parkeervergunningen, ontheffingen en ontheffing blauwe zone 2016. Deze week worden alle jaarvergunninghouders aangeschreven van bewo ners-, bedrijven-, service-, woonwerk- en marktkoopliedenvergunningen in verband met de jaarlijkse verlenging. Ook de houders van ontheffingen en ontheffingen blauwe zone krijgen zo'n brief. Als u voor het jaar 2016 opnieuw een vergunning of ontheffing wilt hebben, dan moet u het voor u vermelde bedrag uit de brief overmaken/betalen voor 28 november. Daarna wordt de nieuwe vergunning/ontheffing uiterlijk 22 december 2015 naar u opgestuurd. De nieuwe vergunning/ontheffing kunt u direct gebruiken en achter de voorruit van uw voertuig plaatsen. Indien u wijzigingen per 1 januari 2016 aan ons wilt doorgeven, dan kunt u het volgende doen: Vul het wijzigingsformulier in en stuur dit voor 28 november terug naar de gemeente Middelburg. Na de verwerking van uw wijziging krijgt u direct opnieuw een brief met de juiste gegevens waarna u kunt betalen. De nieuwe vergunning/ontheffing voor 2016 sturen we uiterlijk 22 december 2015 naar u op. Als u geen vergunning of onthef fing meer wenst voor 2016, dan hoeft u geen actie te ondernemen. nismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten bekend te maken. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. De wijktafels starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. De automatische beweegbare paal op de aansluiting van de Penning- hoek met de Vlasmarkt is defect en zal niet meer worden gerepareerd. De reden hiervoor is dat er enorme hoge kosten zijn gemoeid met het beheer en onderhoud van de bollards. Daarom werkt de gemeente momenteel aan de ontwikkeling van een alternatieve oplossing voor het autovrijhouden van het kernwinkelgebied. Hierbij wordt nadrukkelijk gekeken naar het laten vervallen van bollardlocaties die niet direct noodzakelijk zijn voor de ontsluiting van het kernwinkelgebied. Voor de bereikbaarheid van de Vlasmarkt zijn er alternatieve routes. Bevoorra- dingsverkeer en ontheffinghouders kunnen binnen de geldende venster tijden gebruikmaken van de routes via de Lange Noordstraat of via de Langeviele en Pottenmarkt. Hulpdiensten kunnen de vaste paal op de Penninghoek bedienen met een daarvoor bestemde sleutel. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG NIEUWE VERORDENING BEHANDELING BEZWAARSCHRIFTEN De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 28 september 2015 besloten om de Verordening behandeling bezwaarschriften vast te stellen. Het college van burgemees ter en wethouders en de burgemeester hebben eveneens - voor zover het hun bevoegdheden betreft - de nieuwe verordening vastgesteld. Deze verordening geeft een uitwerking van de behandeling van bezwaarschriften door een externe adviescommissie. Verder is de mogelijk heid tot het ambtelijk horen bij bezwaar schriften ingevoerd. De Verordening behandeling bezwaar schriften treedt in werking op 1 januari 2016. Deze verordening ligt voor iedereen ter inzage in de centrale hal van het stads kantoor. Kopieën van de stukken zijn op verzoek en tegen betaling verkrijgbaar. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken de volgende verkeersmaat regelen bekend. 1Op de Geerevoetbrug en op het gedeelte van de Pottenbakkerssingel vanaf de bloemenkiosk tot en met de aansluiting met de Geerevoetbrug, wordt het fietspad omgezet in een voetgangerszone. 2. Op ae Pottenbakkerssingel en de Geere voetbrug wordt een verbod ingesteld om fietsen en bromfietsen onbeheerd buiten de vakken te laten staan. 3. In de Oosterscheldestraat wordt tegen over de aansluiting met de Keetenstraat, naast de rijbaan een laad- en losplaats gerealiseerd met een lengte van achttien meter. Inzage Deze Desluiten liggen tot en met 23 december 2015 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lie- vense, telefoonnummer (0118) 67 52 91 Bezwaar Tegen het besluit om de Geerevoetbrug en een deel van de Pottenbakkerssingel aan te wijzen als voetgangerszone en tegen het besluit tot het realiseren van eenlaad- en losplaats in de Oosterscheldestraat, kunnen belanghebbenden gedurende zes weken, van 12 november tot en met 23 december 2015, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Tegen het besluit om op de Pottenbakkers singel en de Geerevoetbrug een verbod in te stellen om fietsen en bromfietsen onbe heerd buiten de vakken te laten staan, is geen bezwaar en beroep mogelijk. Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken. Uw belang moet zich dan wel onderschei den van ae belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omge ving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Heeft u een spoedeisend belang bij schorsing of vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hier toe richt u aan: Voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 167 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 331 voor niet-natuurlijke personen (zo als verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Digitale indiening U kunt uw bezwaarschrift en uw verzoek schrift om een voorlopige voorziening ook digitaal indienen: - voor bezwaar gaat u naar: www.middelburg.nl Bestuur en organi satie Meer Bezwaar tegen gemeente lijke besluiten; - voor een voorlopige voorziening bij de rechtbank Zeelana-Wést-Brabant gaat u naar: loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Voor digitale indiening heeft u uw DiaiD- inlogcoae nodig. Kijk op de genoemde site(s) voor de precieze voorwaarden. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Ampère weg 26U: bouw loods (3-11). Bierkaai 11renoveren en isoleren dak (4-111. Bleek 1B: aanbouwen serre (2-11). Korendijk 26: wijzigen keldertoegang (3-11) Noordweg 381: wijzigen raam in tuindeuren met buitentrap (4-11). Sint Janstraat 32: wijzigen bestem ming i.v.m. horeca-activiteiten (29-10). Zoutneringstraat 1Arnemuiden: bouw woning en aanleg 2e in-/uitrit (4-11). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbafie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Breeweg 45: wijzigen gevel (2-11). Mortierèboulevara 1realiseren stallingsterrein voor auto's t.b.v. verkoop (30-10). Oosterscheldestraat 124: plaatsen dakopbouw met nokverhoging (6-11). Oranje Nassaustraat 44, Arne muiden: plaatsen dakkapel (5-11). Wagenaarstraat 6 en 8: wijzigen bestaande houten schutting in gemetselde tuinmuur (30-10). Zilverenschorweg 2, Arnemui den: renoveren dak en wijzigen gevels bedrijfsloodsen (6-11). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: wijzigen gevels pand. Locatie Radermacherstraat 24 te Ar nemuiden. Nieuwe uiterste beslisdatum: 5 januari 2016. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatiever gunning als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Sint Janstraat 45 (2-11). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift neeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd.

de Faam | 2015 | | pagina 8