Krijgertje spelen werd AAartien fataal moois d'n Soute Bank BLAUWGERUITE bin nsn uit Al het. komt van binnenuit De wandeling ging langs het Postkantoor, omgeven door een bomenrij en monumen tenpanden met verderop het Van Dishoeckhuis. Het Per ry dokje verkeerde nog in de oude staat voordat het door De Schelde onder de grond werd gemoffeld om pas veel later weer uitgegraven te worden. Ik herinner mij nog dat mijn vader mijn hand stevig vasthield en er zelfs in kneep als ik nieuwsgie rig bij de rand van het dokje stond. Waarom hij dat deed heb ik nooit begrepen. Jaren later deed ik genealogisch onderzoek naar familiever banden. Ik stuitte op het trieste lot van Martinus Pie tervan der Hoeven. Martien, zoals hij genoemd werd, was de zoon van schoenmaker Martinus senior die aan het Droogdok woonde.. Op de voorpagina van de Vlissing- sche Courant van 5 novem ber 1931 las ik het tragische bericht dat de toen 10-jarige Martien daags tevoren rond 17.00 uur al 'krijgertje spe lend' op de Peperdijk - vlak achter het dokje - in het water van Het Dok was ge vallen. Pieter de Vries, lid van de Reddingsbrigade, die 'HIJ WILDE MIJ WELLICHT BEHOEDEN VOOR EENZELFDE LOT ALS MARTIEN' een jaar eerder ook al een vijfjarig drenkelingetje uit het Dok had gered, haalde het knaapje na tien minuten uit het water. Martien werd meer dan een uur beademd. Maar helaas, 'De levensgees ten bleken bij het ventje te zijn geweken' schreef de krant. Onlangs hoorde ik van een nicht dat Martien volgens familieleden in het water zou zijn geduwd door twee 'vriendjes'. Die later excuses kwameri aanbie den bij de familie. Moeder Maria had die geaccepteerd, hun een appel gegeven met de mededeling dat ze bei den nooit meer wilde zien! Aldus het familieverhaal. Ik deed onderzoek in poli- tierapportages van die dag. Daarin schreef een agent dat Martien mogelijk verblind was door een fietslantaarn en er volgens hem geen op zet in het spel was. Schoen maker Martinus Van der Hoeven was een broer van mijn opa. Mijn vader moet als neef van dit drama heb ben geweten en wilde wel licht door mijn hand stevig vast te houden mij behoeden voor een zelfde lot als Mar tien was overkomen... Iedere week schrijft verslaggever Gerard van der Hoeven in 'Blauwgeruite ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingen, in het kader van 700 jaar stadsrechten. Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. WOONPLAZA Uitmuntend wonen wordt werkelijkheid in Zoutelande! 0118553288 Z. www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 november 2015 7 Beginjaren 60 maakten mijn vader regelmatig met mij een zondagmid dagwandelingetje. Vaak liepen we door de oude Vlissingse binnenstad waar mijn pa's wortels lagen. We liepen dan over de Steenebeer naar het Dokje van Perry. door Gerard van der Hoeven Martien van der Hoeven (inzet) verdronk in Het Dok, twee weken voor zijn 11e verjaardag. Foto: Familiearchief M.P. van der Hoeven Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl De zitmeubelen van Jori hebben een mooi design en een fantastisch zitcomfort. De perfecte afwerking staat garant voor jarenlang genieten. Maar Jori zitmeubelen moetje niet zien, die moet je ervaren. Kom dus gerust langs om even heerlijk te relaxen bij Binnenuit Meubelen. >100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Op donderdag 26 november 2015 starten we met de verkoop van de 13 apparrei renten 2 penthouses van nieuw!;-:.v dr,Soutut /an 19.00 tot 21.00uur bent u van harte welkom op de pfpjectiocatie op de hoek /an de Ooststraat en Langendam oer - JigeRaL'u r Zoutelande Neem mee! Op vertoon vaniteze advertentie ontvangt u een leuke attentie op de avond van de start verkoop' Verkoop en informatie Makelaarskantoor Zwaan zwaanmakeiaars.nl Opdrachtgever Bouwgroep Peters bv bouwgroep-peters.nl bouwgroep peters bv

de Faam | 2015 | | pagina 7