Boekenprijs Jan Vantoortelboom Mand voor Dominee Gremdaat colofon De Faanf I Participatiewet Sint Laurens is in actie KORT NIEUWS Lezing door dr. Bert Altena VLISSINGEN - Op woens dag 18 november houdt de Partij van de Arbeid afdeling Vlissingen een lezing 'Arbeiders in Vlissingen' in het Arse naaltheater. De lezing wordt gehouden door dr. Bert Altena. De lezing begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. In 1989 promoveerde Bert Altena op een onderzoek naar de opkomst van de arbeidersbeweging in Vlissingen met het proef schrift Een broeinest der anarchie. Dit jaar is van Bert Altena het boek Machinist en wereld verbeteraar verschenen. Een biografie van A.J. Lansen (1847-1931), een Zeeuwse arbeider uit de negentiende eeuw die ook in Vlissingen actief is geweest. Muziekworkshops bij Podium-Z DOMBURG - Binnenkort start Podium-Z weer met muzikale workshops voor jongeren. Op vier vrijdag avonden vanaf 27 novem ber word je begeleid door een professionele coach. De nadruk ligt op samen spelen, maar bij genoeg interesse is er ook een workshop singer-song- writer. Aanmelden kan tot 23 november via j.damen® welzijnveere.nl. VLISSINGEN - Deze week heb ben we een heel bijzondere gast in deze rubriek. De ka ter Dominee Gremdaat is als vondeling bij Dierenasiel Walcheren binnengekomen en het is moeilijk te geloven maar er is werkelijk nie mand die deze kanjer mist. Vandaar dat Dominee Grem daat nu op zoek is naar een nieuw onderkomen zon der andere huisdieren. In het Dierenasiel is Dominee Gremdaat heel lief en gezel lig. Hij begroet je altijd met een miauw en wil daarna wel direct dan een aai. Als hij moe is, komt hij gezellig bij de baas op schoot liggen. WGGGNGR Media Turnschool zoekt jong turntalent opleidingsgroep van Thrnschool Zeeland zijn nog enkele plaatsen vrij. Daarom is Turnschool Zeeland op zoek naar en thousiaste jonge turnsters geboren in 2007, 2008 of 2009. Wie het leuk lijkt om te leren turnen, is welkom tijdens de gratis open training op donderdag 12 november van 16.00 tot 18.00 uur bij de Turnschool aan de Dreesstraat 2 in Vlissin gen. Meer informatie op www.turnschoolzeeland. nl en via turnschool® zeelandnet.nl. Waarom (alleen) mensen huilen MIDDELBURG - De mens is de enige diersoort die emotionele tranen vergiet. Weit maakt huilen zo speciaal dat alleen mensen het doen? En waarom huilt de een veel vaker dan de ander? Op 11 november om 20.00 uur verzorgt Prof. dr. Ad Vingerhoets een lezing waarin deze vragen aan de orde komen. Vingerhoets (1953), verbonden aan de Universiteit van Tilburg, heeft zich de laatste 25 jaar bezig gehouden met onderzoek op dit gebied. Hij geldt als de wereldau toriteit op dit gebied. De lezing is in de Burgerzaal van de Roosevelt Acade- my en is vrij toegankelijk voor iedereen. Afgelopen zaterdag was in de Zeeuwse Bibliotheek de uitreiking van de Zeeuwse boekenprijs 2015. Dit jaarlijkse festijn wordt gehouden sinds 2003 en wordt georganiseerd door het Zeeuws tijdschrift samen met de PZC, de ZB en de Zeeuwse boekhandels. SEA/l STROOSNIJDER, WETHOUDER 'edereen die kan werken, maar daarbij ondersteuning nodig heeft, valt sinds 1 .januari 2015 onder de Participatiewet. Deze wet is er om zoveel mogelijk mensen met of zonder arbeidsbeperking werk te laten vinden. Met de invoering van de Par ticipatiewet is onder andere de Wet sociale werkvoorziening (WSW) beëindigd. De WSW was een regeling die het mogelijk maakte dat mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt recht kregen op betaald werk bij één van de sociale werkvoorziening zo als Orionis Walcheren, De Betho, Dethon, etc. Deze mensen leveren goed werk tegen een goed loon. Echter, doordat er de afgelopen jaren loonmatiging heeft plaatsgevonden en de lonen van deze medewerkers lang bevroren zijn gebleven, gebeurt het nu al dat veel mensen in de sociale werkvoor ziening een loon krijgen onder het mini mumloon. Daarnaast beroept het kabinet zich op het standpunt dat, doordat de regeling is ge stopt en overgegaan is naar de gemeenten, loonafspraken een zaak zijn van diezelfde gemeenten en hiervoor geen extra midde len beschikbaar komen. Het college van Vlissingen vindt het onbe staanbaar dat mensen, die onder een wet telijke regeling vallen (hoewel afgeschaft), een CAO-loon verdienen, een afstand tot de arbeidsmarkt hebben en wellicht nog 40 jaar in diezelfde positie verkeren, geen enkel uitzicht op meer loon wordt gegeven. Ook het kabinet moet zijn verantwoorde lijkheid nemen en de komende 40 jaar de gemeenten in staat stellen om deze mensen perspectief op loonstijging te bieden. SINT LAURENS - Sint Laurens voert actie voor 3FM Seri- ous Request. Het Rode Kruis en 3 FM vragen dit jaar aan dacht voor jongeren die moeten overleven onder de meest extreme omstandig heden in oorlogsgebieden. De volgende generatie ver dient toekomstperspectief, maar daarvoor is wel oplei ding en persoonlijke ont wikkeling nodig. Voor deze stille ramp, deze miljoenen kinderen en jongeren, zame len de DJ's van 3FM samen met de rest van Nederland geld in. De Oranjevereni ging Sint Laurens gaat sa men met de bewoners van Sint Laurens een steentje bijdragen aan 3FM Serious Request 2015. Iedereen kan meedoen. Jong, oud, alleen of met een groepje. Waar nodig staat de Oranjevereni ging Sint Laurens de inwo ners bij met raad en daad. Op een prominente loca tie in het dorp is sinds vo rige week de tussenstand van het opgehaalde geld te zien op de Serious Request thermometer. De finale van de actie is op 19 december. Tijdens deze feestelijke bij eenkomst in wijkcentrum Van Cittershof zal bekend worden gemaakt hoeveel Sint Laurens bij elkaar heeft gehaald met de acties. Die avond wordt ook bekendge maakt welke bewoners naar het Glazen Huis in Heerlen zullen afreizen om namens Sint Laurens de bijdrage te overhandigen aan de DJ's!! Wilt u de actie steunen? MIDDELBURG - Er. zijn vier categoriën; De Zeeuwse boekenprijs, de PZC pu blieksprijs, de prijs van de Zeeuwse boekhandels en de Accolades. De belangrijkste prijs ging dit jaar naar Jan Vantoortelboom, een Belg van oorsprong, maar sinds 2004 woonachtig in Zeeuws- Vlaanderen. Vantoortelboom was al twee keer eerder genomineerd en greep toen net naast de prij zen. Dit jaar was het raak en won hij de prijs voor zijn ro man 'De man die haast had'. De prijs bestaat uit een gou den Zeeuws meisjebeeld en 1000 euro. De jury onder leiding van Commissaris van de Ko ning Han Polman zei over het winnende boek: "Een subliem gelaagde roman op basis vamwat de auteur zelf 'uitgebeend schrijverschap' noemt. Een verhaal over vriendschap en verliefdheid, verraad en trouw, afhaken en doorzetten." Vantoortel boom zei in een reactie dat hij zeer blij, verrast en ont roerd was. Hij verklaarde dat hij met dit boek gegroeid is als schrijver en dat hij al weer bezig is met een nieuw boek, net als een man die haast had, doelende op zich zelf. De PZC publieksprijs ging dit jaar naar Anja Gel dof en Stefanie Huijbregtse voor hun boek 'Truféh bij de vleet'. Dit boek kreeg maar liefst 2.308 stemmen van de ruim 6.700 die zijn uit gebracht. Jan Zwemer viel ook in de prijzen. Hij kreeg de prijs van de Zeeuwse boekhandels voor zijn boek 'Zeeland tijdens de tweede wereldoorlog'. De dierenarts heeft hem op negen jaar geschat. Belangstelling voor Domi nee Gremdaat of voor een van de andere katten of hon den? Ga dan naar het die renasiel aan de Maanweg 5 in Vlissingen. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 november 2015 5 Op schoot Advertentieverkoop en media-advies Erik Nmele E adverteren.zeeland® wegenermedia.nl T 06-17 92 80 40 Familie berichten E familieberichten®wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www .familie berichte nonl ine ml R ubriek sadverten ties E telesales.rubrieks®wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 0900-424 57 26 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Commercieel directeur Tessa van Waarde Website www.de-faam.nl ©Wegener Media BV Redactie en la P*"berichten Marina Meijers E redactie.faam®wegener- media.nl T (088) 013 09 21 Redactie Marina Meijers (eindredacteur), Conny den Heijer, Gerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Dimp Nelemans, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), Izaik Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden en overige informatii (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is aea uitgave van Wegener Me dra BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegene Media BV Druk Wegener Nieuwsdruk VLISSINGEN - In de door Mark Lobbezoo O Kijk op http:// kominactie.3fm. n l/actie/ sint-laurens-in-actie Jan Vantoortelboom ontving dit weekend de Zeeuwse boekenprijs uit handen van CvdK Han Polman. Foto: Mark Lobbezoo Dominee Gremdaat zoekt een baas. Kijk op www.dierenasiel- walcheren.nl voor honden en katten die een baas zoeken. Foto: PR

de Faam | 2015 | | pagina 5