Indrukwekkende boerenkool Compassie moeders móeders LEKKER ZEEUWS 1 Hoe lekker dit ouderwetse winterkostje ook is, de tijd dat we de Hollandse groen te enkel gebruiken in een stamppot is voorbij. Geluk kig ook maar want daarvoor is boerenkool veel te lekker en veelzijdiger dan je denkt. Boerenkool is hip and hap pening. In menig restaurant vind je tegenwoordig de groente op de kaart. Niet in combinatie met aardappel puree maar op een pizza met mozzarella, in een smoothie met fruit of als crispy chips. Jarenlang zagen we in de supermarkt enkel de gesne den variant. Gelukkig wint de ongesneden boerenkool aan terrein want wat een in drukwekkende groente om te zien. Wat is nou de reden van het steeds populairder worden van boerenkool? Wij weten het wel. Boerenkool is niet alleen heel smakelijk maar IN EEN SINAASAPPEL ZIT MINDER VITAMINE C DAN IN BOERENKOOL ook nog eens super gezond. We worden ons steeds be- wustef van wat we eten en maken betere keuzes. Daar hebben we echt geen exoti sche zaden van ver weg voor nodig hoor. Onze groentes van eigen bodem bevatten zoveel goede stoffen dat zij de naam superfoods met trots dragen. Boerenkool zit bomvol vitaminen. Wist je bijvoorbeeld dat boerenkool ruim tweehonderd procent van de dagelijkse hoeveel heid vitamine A bevat? Of dat er in een sinaasappel minder vitamine C zit dan in hetzelfde gewicht boe renkool? Wat dan weer een gunstig effect heeft op je im muunsysteem Vanaf november tot maart is het seizoen van deze typi- sche wintergroente. Eigen lijk is de boerenkool het al lerlekkerst als de nachtvorst er erover is geweest. De bit tere smaak die het blad kan hebben verdwijnt hierdoor. Zoals de weersvoorspellin gen eruit zien, krijgen we de komende tijd nog geen vorst. Voor wie een beetje bitter niet schuwt is boe renkool nu ook al heerlijk natuurlijk. Voor prachtige Zeeuwse boerenkool ga je naar de boerderijwinkel van 't Hof Welgelegen in Mid delburg. Ook bij de online Zeeuwse en biologische we bwinkel De Grote Verleiding bestel je deze pracht groen te. Je bestelde boodschap pen worden daar ook direct thuis bezorgd. Voor wie nog wel wat inspiratie nodig heeft, hebben wij wat tips voor lekkere gerechten met boerenkool. Bijvoorbeeld in een hartige taart met wat Zeeuws spek, of in een ge zonde knapperige salade met sojaboontjes, avocado, fijngesneden wortel en een dressing met romige tahin. Boerenkoolpesto 2 grote boerenkoolbladeren, zonder stengel, 50 gram walnoten, 40 gram geraspte Parmezaanse kaas, 7 eet lepels olijfolie, 1 teentje knoflook, fijngehakt, peper en zout. Doe alle ingrediënten samen in de blender en mix tot een smeerbare pesto. Breng op smaak met peper en zout. Voeg eventueel een kneepje citroensap toe. Samen genieten bij Landlust NIEUWDORP - Elke zaterdag avond is er bij restaurant partycentrum Landlust een avondvullend diner met live muziek. Eigenaar Ron Schrijver vertelt enthousi ast: "We hebben bij Landlust iets nieuws in huis: 'Samen Genieten'. Dit 'Samen Ge nieten' is hét zaterdagavond diner, een combi van lekker eten en muziek." Het diner bestaat uit een voorgerechtenbuffet waar iedereen zelf een keuze van kan maken. "We hebben ervoor gekozen om het hoofdgerecht uit te serveren aan tafel, zoals bij een diner. Daarbij is er het persoonlijke contact aan tafel", vervolgt Ron. Het dessert wordt weer in buf- fetvorm gepresenteerd. Ron: "We vinden het fijn om onze gasten het mooie van twee werelden te bieden. Ener zijds, het persoonlijk con tact en bedienen aan tafel, anderzijds, tijdens het voor- en nagerecht, de vrijheid om meerdere malen te mogen proeven van al het aangebo dene." Het 'Samen Genieten' arrangement kost 33,50 euro per persoon inclusief de huiswijnen, frisdranken, het tapbier en de koffie en thee. Om dit nieuwe arrangement feestelijk te lanceren, betaalt elke 2e gast voor dit arran gement in 2015 de helft van de prijs. Kijk op landlust.nl of reser veer direct 0113-612 589. Zouteiande zaterdag 14 november -14.00 uur Oostkapeile zaterdag 21 november -14.00 uur www.compassieuitvaartzorg.nl 'Eenvoud in stijl' Overal opgehaald 1 voori ^eluk kun je delen Sssttt... Vragen? O www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 november 2015 24 Boerenkool, wie kent deze wintergroente niet? Het meeste bekend in een goed vullende stamppot met uitgebakken spekjes en een sappig rookworst van de slager. Of wie weet eet je er liever een balletje gehakt bij? Zo'n bord dampende stamppot gaat er wel in na een lange dag PjH werken. Echt een gerecht met de smaak van vroeger. door Stefanie van der Maas Vanaf november tot maart is het seizoen van deze typische wintergroente: boerenkool. Foto: Stefanie van der Maas Veel keuze Een gelegenheid om op een informele manier kennis te maken met ons, ons bedrijf en de manier waarop wij werken: in eenvoud, met stijl en met respect voor de aarde en de mensen die haar bewonen. U krijgt informatie over onder meer: begraven of (stille) crematie, verzorgen en opbaren, plaats en invulling van de afscheidsdienst of -bijeenkomst, uitvaartkisten, rouwkaarten en rouwberichten, rouwvervoer, bloemen, het betrekken van kinderen bij een overlijden en uitvaart, het maken van herinneringsboek, condoleance en verzekering De dood is soms een beladen onderwerp, toch krijgen we er allemaal mee te maken. We bieden u daarom tijdens deze middag ook ruimte voor uw persoonlijke vragen. Bovendien besteden wij aandacht aan de mogelijkheid om nu al zaken te regelen zoals bijvoorbeeld het invullen van een Laatste Wensen formulier of het opstellen van een Levenstestament. Over dit laatste onderwerp geeft Mr. Yvette van Dongen-v.d. Voort, notaris te Middelburg, uitleg. Catharinakerk, Willibrordusplein Orangerie van Villa Magnolia, Oude Domburgseweg 20 Programma 14 en 21 november: 14.15 -15.00 uur: kennismaking met Compassie uitvaartzorg 15.30 - 16.00 uur: het Levenstestament door Mr. Y. van Dongen-v.d. Voort Aansluitend is er tot 17.00 uur gelegenheid voor persoonlijk contact Graag ontmoeten wij u op een van deze dagen. U bent van harte welkom! Jannie Ruitenburg- den Ouden en Karin Wouters- Kleinepier Vanaf 2 november 2015 haalt Moeders voor Moeders overal in Nederland bij de deelneem sters thuis de urine op. Zelf de kratjes naar een verzamelpunt brengen hoeft dan niet meer. Moeders voor Moeders zamelt urine in van zwangere vrouwen. Hieruit wordt het hCG-hormoon gehaald, dat wordt verwerkt in geneesmiddelen voor vruchtbaarheids behandelingen. In sommige regio's brengen de deelneem sters de kratjes met flessen ingezamelde urine nu nog zelf naar een verzamelpunt. Dat hoeft vanaf 2 november 2015 niet meer. Vanaf dan halen we voortaan overal in Nederland wekelijks de urine bij de deel neemsters thuis op. Lieke (27): "Ik ben blij dat de kratjes voortaan bij mij thuis worden opgehaald. Bij mijn eerste zwangerschap vond ik het na een tijdje best zwaar worden om zelf met de kratjes heen en weer te rijden. Ik ben nu net zwanger van de tweede en ik kijk ernaar uit om straks de kratjes gewoon buiten klaar te kunnen zetten als ik naar mijn werk ga. Dat maakt het voor mij gemakkelijker om mee te doen!" Wil je je zwangerschap nog even geheim houden? We komen bij je langs in een neutrale bestelbus. Ben je niet thuis, dan kun je de kratjes op een afgesproken plek verbergen. Een ander adres opgeven mag ook. Als je nog vragen hebt kun je gratis bellen met Moeders voor Moeders: 0800-0228070. Of kijk op www.moedersvoormoeders.nL

de Faam | 2015 | | pagina 24