bietsen langs Waterdun en Verlenging regeling Asbest eraf, zonnepanelen erop Tussentijdse herziening Omgevingsplan Zeeland Zeeland Hulp voor Zeeuwse ondernemers Zeelandbrug Denk mee over ons economisch beleid Provincie werk i lnf°rmatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? I I I I I U de Provincie Zeeland Kijk dan op www.zeeland.nl De Provincie Zeeland past het Omgevingsplan Zeeland 2012-2018 aan, want we vinden het van belang om tijdig een aantal onderdelen bij te sturen, te verduidelijken of uit te werken. In het Omgevingsplan is het beleid vastgelegd voor ruimte, milieu, water en natuur. De herziening is een beperkte aanpassing. In het Omgevingsplan is het beleid van de Provincie vastgelegd voor ruimte, milieu, water en natuur Gedeputeerde Carla Schönknecht: "Het is belangrijk in te spelen op maatschappelijke ontwikkelingen. Met de herziening van het Omgevingsplan willen wij nieuwe kansen benutten en dringende opgaven aan pakken." Twee belangrijke voorbeelden zijn: Zonneparken De gemeenten Reimerswaal, Tholen en Middelburg hebben vergevorderde plan nen voor het bebouwen van een groot ge bied met zonnepanelen. De Provincie wil deze projecten de komende jaren volgen, voordat er meer worden toegestaan in het landelijk gebied van Zeeland. Het plaatsen van panelen op daken van gebouwen en bedrijventerreinen blijft wel mogelijk. Kustbebouwing De Provincie vindt het belangrijk om de ongerepte Zeeuwse kust te beschermen. De Provincie wil daarom een plan op stellen voor de toekomst van de Zeeuwse kust. Deze visie is een actiepunt in het herziene Omgevingsplan. Het opstellen gebeurt in samenspraak met het Rijk, gemeenten, het waterschap, de recre atiesector, natuurorganisaties en andere belanghebbenden. Inspraak De tussentijdse herziening ligt tot én met 8 december-2015 ter inzage op het provinciehuis en de gemeentehuizen. Tijdens deze periode is inspraak mogelijk. Reacties kunnen tot en met 9 december 2015 worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, afdeling Ruimte, post bus 60014330 LA Middelburg. Volgend omgevingsplan Het geactualiseerde Omgevingsplan legt een basis voor het nieuwe Omgevingsplan vanaf 2018. In de herziening constateert de Provincie een aantal grote opgaven voor de toekomst. Deze opgaven worden niet uitgewerkt in de tussentijdse her ziening, maar worden meegenomen in het nieuwe Omgevingsplan van de Provincie. Zie ook: www.zeeland.nl/ruimte/ruimtelijk-beleid De Provincie Zeeland verlengt de subsidieregeling voor het vervangen van asbest- daken op landbouwschuren en het plaatsen van zonnepanelen. Omdat er nog budget beschikbaar is, wordt de regeling verlengd tot en met 2016. Eigenaren van (voormalig) agrarische bedrijfsgebouwen kunnen een subsidie van 4,50 per vierkante meter te saneren asbest verkrijgen onder voorwaarde dat er een minimum capaciteit aan zonnepan elen wordt geplaatst. De Provincie Zeeland krijgt hiervoor geld van het Rijk. Er is voor 2016 nog ruim 400.000 euro beschikbaar. In Zeeland is er tot nu-toe een oppervlakte aan daken gesaneerd van 20 voet balvelden en wordt met de zonnepanelen energie opgewekt voor 4.000 gezinnen. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat was in Gapinge, waar de aannemer bezig was met het saneren van het dak. "Ik hoop dat het komende jaar nog veel agrariërs gebruik gaan maken van deze subsidie. Vervangen moet uiteindelijk toch, en als dat duurzaam kan, hebben we er allemaal baat bij." De heer Goedbloed, melkveehouder in Gapinge: "Ik maak gebruik van een collectiviteitsregeling van de ZLTO. Dat maakt het voor ons nog gemakkelijker en voordeliger om ons dak te saneren." Kijk voor meer informatie op: www.asbestvanhetdak.nl Vanaf deze maand kunt u onderlangs de Nolletjesdijk richting Groede en Breskens fietsen. Het bestaande fietspad aan de oostzijde van Waterdunen (Breskens) is vanaf de Langeweg doorgetrokken naar de Haven- dijk. Op het moment dat de Langeweg plaats maakt voor het verbinden van de kreken in Waterdunen, is deze route de doorgang voor fietsers van Breskens naar Groede en terug. Vanaf het fietspad kijk je op de uitlopers van de kreken. Lees meer over Waterdunen op: www.waterdunen.com Het GS-college verstrekt een subsidie van ruim 23.000 euro aan Stichting MKB Doorstart. Deze stichting biedt hulp aan ondernemers die in (fi nanciële) problemen komen, terwijl zij in de kern wel levensvatbaar zijn. Ondernemers die in de problemen zitten, worden vroegtijdig in contact gebracht met specialistische adviseurs die onnodige bedrijfsbeëindigingen en faillissementen kunnen voorkomen. Andere on dernemers uit het land zijn enthousiast. Annemarie van Gaal, ondernemer: "Net als de succesverhalen, hoort ook falen bij het ondernemerschap. Fijn dat MKB Doorstart deze ondernemers laat beseffen dat falen niet het einde is, maar juist de start van een nieuw begin." De activiteiten van de stichting zijn een aanvulling op andere instrumenten die de Provincie inzet om de economie te stimuleren en werkgelegenheid te vergroten. Het project is een pilot voor Zeeland en loopt tot eind 2016. In januari 2016 organiseert MKB Doorstart samen met Impuls en de Kamer van Koophandel een informatiebijeen komst hierover voor de (publieke en private) inter mediaire organisaties en bedrijven in Zeeland. Ook branche organisaties worden hiervoor benaderd. Meer lezen? www.mkbdoorstart.nl 1965-2015 50 jaar Op 15 december 2015 is het vijftig jaar geleden dat de Zeelandbrug (toen nog Oosterscheldebrug genaamd) werd geopend door Koningin Juliana. Het jubileum van deze onmisbare schakel tussen Schouwen-Duiveland (Zierikzee) en Noord-Beveland (Colijnsplaat) wordt over een maand gevierd in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. U kunt de speciaal voor dit jubileum gemaakte vlaggen zien wapperen bij het sluizencomplex in Vee re en Vlissingen, het Steunpunt Zeelandbrug in Colijnsplaat. het informatiepunt Zeelandbrug op het parkeerterrein De Val op Schouwën- Duiveland, de gemeentehuizen van Noord-Beveland (Wissenkerke) en Schouwen-Duiveland (Zierikzee) en uiteraard bij het provinciehuis in Middelburg. www.zeeland.nl/zeelandbrug ZEELANDBRUG De Provincie Zeeland werkt aan een nieuw economisch beleidsplan: de Economische Agenda. Wij willen dit plan samen met Zeeuwse bedrijven en organisaties opstellen en uitvoeren Economi sche opgaven die de Provincie wil oppakken, zijn: Transitie naar een circulaire economie fin een circulaire economie worden producten en materialen hergebruikt en behouden grondstof fen hun waarde) Omgaan met demografische uitdagingen en zorgen voor een goed vestigingsklimaat Stimuleren van innovatie Versterken van het imago van Zeeland Wilt u ook meedenken? Doe dan mee aan de korte peiling op onze website: www.zeeland.nl/economiepoll COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11 Of schrijf rraar Postbus 60016330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6,6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 25 november 2015 Provinciewerk leest u ook via: http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk vi&A Provincie

de Faam | 2015 | | pagina 10