r r De Kruitmolen wordt ingezet voor crisisnoodopvang Overhandiging maatschappelijk akkoord onderhuids racisme Herstelwerkzaamheden kaaienroute Asfaltreparaties op de Nieuwe Vlissingseweg en Stromenweg Wijziging route en twee haltes Servicebus Oriëntatiebijeenkomst vrijwilligerswerk f Sinterklaas komt 14 november naar Middelburg I GEMEENTE MIDDELBURG Aannemingsbedrijf Zeeuwse Asfalt Onderneming zal op het kruispunt Nieuwe Vlissingseweg - Poelendaelesingel een verzakking herstellen. Deze nachtelijke werkzaamheden vinden plaats vanaf dinsdag 3 no vember tot donderdag 5 november (vanaf 19.00 uur - 06.00 uur). De rijbaan richting Middelburg wordt hierbij afgesloten en het verkeer wordt omgeleid via de Stromenweg - Poelendaeleweg. Op het kruispunt Stromenweg - Nieuwe Vlissingseweg wordt asfalt- schade hersteld. De rijstrook richting Vlissingen wordt hierbij afgesloten. Het verkeer richting Vlissingen wordt omgeleid via Koudekerke. Deze werkzaamheden vinden plaats op woensdag 4 november vanaf 07.00 - 17.00 uur. De werkzaamheden kunnen door slechte weersomstandigheden worden uitgesteld. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer (Pascal) Geldof, tel. (0118) 67 56 81. Omdat de Noordpoortbrug onlangs gesloten is verklaard voor zwaar verkeer, moet de Servicebus een andere route rijden. Er komen hierdoor twee haltes te vervallen: Bierkaai en Neder- straat. Deze worden echter nog wel aangedaan door de Buurt bus. Er verandert niks aan de aanrijtijden. De nieuwe route wordt gereden tot midden december. De nieuwe route houdt in dat de Servicebus vanaf het NS-station via de N57 naar halte Fazantenhof in de Veersepoort rijdt. Daarna wordt de gebruikelijke route opgepakt. Na halte Hof ter Veste rijdt de Servicebus via de Seissingel naar de Sandberghlaan om vervolgens rechts af te slaan naar de Laan der Verenigde Naties. Ter hoogte van de rotonde op de Laan der Verenigde Naties keert de bus om, om vervolgens via Klein Vlaanderen naar de binnenstad te rijden. Vervolgens wordt hier ook weer de gebruikelijke route opgepakt. Op dinsdag 10 november organiseert Samen Vrijwillig van Stichting Welzijn Middelburg in samenwerking met diverse organisaties een oriën tatiebijeenkomst over vrijwilligerswerk. De avond toont de diversiteit aan mogelijkheden en bovendien kunt u vragen stellen aan de deelnemende organisaties en het steunpunt vrijwilligerswerk. Deze gratis bijeenkomst is van 19.00 tot 20.30 uur in Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12 in Mid delburg. Deelname is gratis. Er is plaats voor maximaal 30 deelnemers. Aanmelden kan tot 5 november via vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl of •0118-72 70 13 (vraag naar Eline Kabboord). Sinterklaas heeft de gemeente Middelburg laten weten dat hij zaterdag 14 november samen met zijn pieten naar Middelburg komt. Om 13.30 uur hoopt hij weer bij de Beatrixbrug voet aan wal te zetten. In Arnemuiden komt de Sint op zaterdag 21 november aan. Begin november wordt de sporthal De Kruitmolen inge zet voor crisisnoodopvang van asielzoekers. Een exacte da tum is nog niet bekend, maar we verwachten dat de vluchte lingen woensdag 4 november komen. Het gaat om 72-uurs opvang die Middelburg wil verlengen tot maximaal 2 maal 72 uur (6 dagen). De duur en het tijdstip van de opvang is afhankelijk van de vraag van het COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers). Tijdens de opvang is de sporthal niet open voor andere activitei ten. Gebruikers zijn hier apart van op de hoogte gesteld. Direct omwonenden zijn op donderdag 29 oktober tijdens een informa tieavond bijgepraat. De tijdelijke opvang in sporthal len, zoals deze in heel Nederland plaatsvindt, is nodig vanwege het grote aantal vluchtelingen dat momenteel Nederland bin nenkomt. De sporthal is een geschikte locatie omdat deze is voorzien van sanitair en douches. De Kruitmolen staat, samen met andere sporthallen, in de gemeentelijke crisisplannen als locatie voor tijdelijke opvang in het geval van calamiteiten. Bezoek voor de meest actuele in formatie www.middelburg.nl. Daar staat ook een lijst veel gestelde vragen en antwoorden. Wrnm Foto: Rik van Ham Woensdag 28 oktober werd in Amsterdam het maatschappe lijke akkoord over onderhuids racisme aangeboden aan minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Met onderhuids racisme doelt de landelijke campagne Onderhuids op onbewust en onbedoeld racisme en raciale vooroordelen, inclusief an tisemitisme en Islamofobie. Gemeente Middelburg heeft meegewerkt aan het opstellen van dit akkoord en het college van burgemeester en wet houders heeft dit slotakkoord ondertekend. Het maatschappelijk akkoord tegen racisme is opgesteld samen met nationale en regionale erva ringsdeskundigen, organisaties, kennisinstellingen en diverse ge meenten. Het bevat 28 concrete en haalbare aanbevelingen ten aanzien van arbeidsmarktdiscrimi natie en racisme op de werkvloer, racisme en onderwijs, racisme en voetbal, het slavernijverleden en etnisch profileren. Middelburg schaarde zich als eerste stad achter de landelijke campagne Onderhuids, met een gelijknamig evenement op 9 april in de burgerzaal in het stadhuis. Hiermee verklaarde de gemeente dat zij meedenken over het nationaal-maatschappelijk akkoord tegen racisme. Meer informatie over de cam pagne Onderhuids en het maat schappelijke akkoord onderhuids racisme is te lezen op www.onderhuids.nl. Foto: Aart van Belzen In 2014 is de kaaienroute heringericht. In het ontwerp loopt de bestaande bestrating van de zijstraten door tot in de kaaienroute, de zogenaamde slabben. De slabben van de Nieuwstraat, Segeerstraat en Herenstraat en de natuur steengeleider ter hoogte van de Blauwedijk/Stationsstraat hebben schade opgelopen. In november wordt deze schade hersteld. Er worden tot en met maandag 9 november werkzaamheden uitgevoerd in de Segeersstraat, Nieuwstraat en de Blauwedijk. De slab in de Herenstraat wordt op een later tijdstip hersteld. Dit om de verkeershinder die het met zich meebrengt te beperken. Wegen afgesloten Sinds maandag 2 november is de Londensekaai afgesloten ter hoogte van de Houtkaai 17 en Bierkaai 3. Het is niet mogelijk om met de auto de Segeersstraat of Nieuwstraat in of uit te rijden. Daarom staan de bollards in de Segeersstraat, Nieuwstraat en de Koorkerkstraat gedurende deze week naar beneden, zodat de bevoorrading van de winkels door kan blijven gaan. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid. Om schade aan de Spij- kerbrug te voorkomen worden er zware blokken met een doorgang van 2 meter aan weerszijden van de brug geplaatst. Auto-, fiets en bromfietsverkeer blijft dus mogelijk. Stationsstraat en Blauwedijk niet afgesloten Voor de uit te voeren werkzaam heden aan de verkeersgeleider op het kruispunt Blauwedijk met de Stationsstraat wordt de weg niet afgesloten. De werkzaamheden worden uitgevoerd tussen wegver sperringen en een verkeersrege laar regelt het verkeer rondom het werkgebied. De werkzaamheden inclusief de benodigde uithardings- tijd nemen zeven dagen in beslag. Op maandag 9 november worden de omleidingsborden weggehaald en wordt de rijweg weer openge steld voor het verkeer. Heeft u nog vragen, dan kunt u tij dens kantooruren contact opnemen met de heer L.C. Priester, bereik baar op tel. (0118)67 52 26. zi Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9