Het woord aan raadslid Piet Kraan Bollard Penninghoek vervangen door vaste paal m www.middelburg.nl Raadsvergadering en algemene beschouwingen Middelburg heeft 270 miljoen euro schuld. Dat is dik 5.500 euro per inwoner! Teveel grond (kosten 130 miljoen euro en elk jaar 4 miljoen rente) en de kwaliteitsatlas heeft teveel ge kost (194 miljoen euro waarvan 54 miljoen overschrijding). Te veel geld uitgegeven dus tussen 2002 en 2010. Wij allen zullen deze wrange rekening moeten betalen. De LPM zal zijn uiterste best doen deze bezuinigingen zoveel mogelijk te verzachten. Dat gaat lukken. We beginnen de trap van bovenaf schoon te vegen. Dus levert het college een volle formatieplaats in. En de bezuini gingen rond de kinderboerderij, kunst, cultuur, onderwijs, sport, voorzieningen, OZB, parkeren enz. worden teruggedraaid of verzacht. Maar er is meer. Ja, we moeten vooruitkijken en niet blijven steken in het verleden. Maar soms moetje achterom kijken om te weten Foto: Aart van Belzen waar je heengaat. Zomaar wat vragen. Waarom zoveel grond aangekocht? Waarom er zoveel geld voor betaald? Waarom zoveel risico's gelopen? Waarom de raad zo slecht of onjuist geïnformeerd? Waarom onvol doende reserves aangelegd? Waarom zo'n dure kwaliteitsat las? Waarom waren bij deze plannen Middelburgers zo weinig betrokken? Waarom zoveel geregeld in achterkamertjes? De automatische beweegbare paal op de aansluiting van de Penninghoek met de Vlasmarkt is defect en zal niet meer worden gerepareerd. De reden hiervoor is dat er enorme hoge kosten zijn gemoeid met het beheer en on derhoud van de bollards. Daarom werkt de gemeente momenteel aan de ontwikkeling van een IIH alternatieve oplossing voor het autovrijhouden van het kernwinkel gebied. Hierbij wordt nadrukkelijk geke ken naar het laten vervallen van bollardlocaties die niet direct noodzakelijk zijn voor de ontsluiting van het kernwinkelge bied. Voor de bereikbaarheid van de Vlasmarkt zijn er alternatieve routes. Bevoorradingsverkeer en ontheffinghouders kunnen binnen de geldende venstertijden gebruik maken van de routes via de Lange Noordstraat of via de Langeviele en Pottenmarkt. Hulpdiensten kun nen de vaste paal op de Pennin ghoek bedienen met een daarvoor bestemde sleutel. Waarom krijgen wijken steeds minder zeggenschap? Dit college blijft als antwoord twee dingen zeggen: we zijn de baas van Middelburg en we hebben niks fout gedaan. Maar dan verandert er niets en kunnen er over een aantal jaren weer grote tekorten zijn. Dat wil de LPM nooit meer. Deze regentencultuur van baasje spelen en niets fout doen moet veranderen als Middelburg zicht wil krijgen op een stadsbestuur wat transparant, open, eerlijk, oprecht, zonder dubbele agenda en zonder tekorten! het stads belang dient. Dus daar gaat de LPM voor, ook als deze coalitie weigert ongelijk te bekennen, verkiezingsuitslagen verfrom melt, onjuist informeert enz. enz. Waarom? U heeft gewoon recht op fatsoenlijk bestuur zonder failliete boedel. Punt uit. Meer weten? www.lokalepartijmiddelburg.nl Piet Kraan, Fractievoorzitter LPM De gemeenteraad komt op maandag 9 en dinsdag 10 november bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. De vergadering van maandag 9 november staat in het teken van de algemene beschouwin gen, waarbij de begroting voor 2016 wordt behandelt. Deze vergadering begint om 18.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De andere agendapunten komen op dinsdag 10 november aan bod. De vergadering van dinsdag begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergaderingen bij te wonen. 1. 2. 3. 4. Opening, mededelingen en vaststelling agenda Vaststellen notulen raadsvergadering van 28 september 2015 Begroting 2016. Vaststellen van de begroting Mantelzorg Vervoerscentrale. Begroting 2016 van de Gemeentelijke Vervoerscentrale Gezondheidsdienst Zeeland. Zienswijze begroting 2016 GGD Huisvestingsverordening. De Verordening Recreatiewoningen uit 1996 niet te continueren; geen huisvestingsverordening vast te stellen Binnenstad. Vaststellen bestemmingsplan Ingekomen stukken Lijst van Toezeggingen Termijnkalender Initiatiefvoorstel. De gemeenteraad op zoek naar het verhaal achter de cijfers van Wmo en Jeugdhulp De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeen teraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.midcfelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. 6. 7. 9. 10. 11. 12. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG üB ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'DAUWENDAELE' In het kader van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke besfemmin, november 2015 voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Het bestemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en (verjbouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestemminasplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPDAU.-ON99. Het plangebied omvat het bestaande t stations- lingsplan maakt onderdeel uit van het traject om alle geldende bestemmingsplannen van de gemeente Middelburg te actualiseren en aiaitaliseren. Voor het bestemmingsplan geldt dat het hoofdzakelijk een conserve rend karakter heeft. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesfem- mingsplan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburq, Postbus 6000. 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING GARAGES JACOB CATSSTRAAT Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevings- recht (Wabo) een on met projectbesiuit hebben verleend: Voor: het realiseren van 12 garages Locatie: Jacob Catsstraat 44A t/m 44M te Middelburg De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken zijn raadpleegbaar via www.middelburg.nl (onder inwoners wonen en verbouwen bestemmingsplan nen plannen in procedure) of via www. ruimtelijkeplannen.nl (NL.IMRO.0687.OVN- WMGARJC-VG01) en liggen gedurende zes weken, van 5 november tot en met 16 december 2015, ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De belanghebbende die het niet eens is met voormelde beschikking en die daartegen een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan binnen de beroepstermijn een gemotiveerd beroep schrift indienen bij de Rechtbank Zeeland - West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van ae indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieninaenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Branderijmolengang 8: vervangen kozijnen en plaatsen dubbel glas [27-10). Damplein 44: intern verbouwen pand tot pension (21-10). Derringmoerweg 4, Arnemuiden: bouw loods (22-10). Koningin Julianalaan 4, Arnemui den: aanleggen in-/uitrit (22-10). Nieuwenhovenseweg 22B: bouw woning (22-10). Poelendaelesingel 10: aanpassen panden (21-10), ZeerusHaan 2 t/m 20, PJ. Meer- tensstraat 39 t/m 45 en Hans Warrenstraat 17 t/m 29: rioolaan sluiting (20-10). Zijpestraat 1verbouw/renovatie woonzorggebouw (26-10). Zusterstraat 64: rioolaansluitinq (27-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending), Stationsstraat 12: vernieuwen kozijn en ramen voorgevel (2e verdiepinq) pand (30-10). ZeerusHaan 2 t/m 20, PJ. Meer- tensstraat 39 t/m 45 en Hans Warrenstraat 17 t/m 29: rioolaan sluiting (23-10). Zusterstraat 64: rioolaanslufttnq (29-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bii burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieninaenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het intern wijzigen van een landbouw- schuur ten behoeve van het uitoefenen van een kookstudio. Locatie: Noordweg 402. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunning en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donder dag 5 november 2015 tot en met woens dag 16 december 2015 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakba lie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningver lening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergun ning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 6 november 2015 toten met donderdag 17 december 2015 een gemotiveerd beroep schrift indienen bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te beva^ ten: naam en adres van de indiener, de dagtekenina, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan - - I de Voorzieninaenrechter bij de Ree Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatiever gunning als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Plein 1940 nr. 3 (30-10). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburq, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieninaenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-èrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuL

de Faam | 2015 | | pagina 8