toMMuï&.nl Een oprukkende strijdlustige commando Landlust BLAUWGERUITE Kerstbrunch Kerstbuffet kerstarrangementen bij Landlust 1e en 2e kerst: Kerstbuffet Van 18.00 tot 22.00 uur. 55,- all-in 1 **«f 9 Spetterende 1e en 2e Kerstdag met live muziek WOONPLAZA maken met meerdere com mando's. Vrij snel besliste het comité dat dit financieel niet haalbaar was. Dus werd opnieuw Leeser gevraagd. Leeser werd echter geveld door geelzucht en kon uit eindelijk pas in augustus 1951 aan het karwei kan be ginnen. De kosten waren be raamd op 10.000 gulden. Bij de onthulling in 1952 waren vele hoogwaardigheidsbe kleders aanwezig waaron der veteranen van het Britse VLISSINGEN - Sinds 1946 waren er plannen om een gedenkteken te plaatsen ter nagedachtenis aan de gesneuvelde commando's die op 1 november 1944 bij Uncle Beach aan land kwa men om Vlissingen te bevrij den. Een 40 cm hoog beeldje in brons van een Brits com mando stond model voor het latere beeld. Om geld te genereren werd een drie koppig comité opgericht. De uiteindelijke opdracht kreeg beeldhouwer Titus Leeser. Hij ging er van uit dat het beeld rond de herdenking in 1949 kon worden onthuld. Maar twee maanden later gaf hij de opdracht terug wegens andere opdrachten. Vervolgens werd Frederico Carasso benaderd, die ech ter een monument wilde 'MIJN VADER ZAT VOL GRAPJES, SOMS IN DE PLAATS VAN ORDENTELIJKE UITLEG.' No.4 Commando die ook bij de landing in 1944 had den gestreden. Het bronzen beeld van een oprukkende strijdlustige commando is bij iedere Vlissinger bekend. Maar een anekdote van Vlis singer Flip Feij wil ik u niet onthouden. De vader van Flip vertelde zijn kinderen tijdens zondagse wande lingetjes naar de landings plaats bij het passeren van het monument 'Dit is Piet van Puffelen'. Flip schreef er over op zijn blog: 'Mijn va der zat vol grapjes, die soms iets te vaak de plaats inna men van ordentelijke uitleg. Als jongeling heeft mijn vader veel weet gehad van de oorlog in de zwaar ge bombardeerde Scheldestad. En eigenlijk is het jammer dat we zijn verhalen niet be ter hebben vastgelegd in ons geheugen. We zouden ze duizendmalen herha len en onze kinderen laten horen. Ook konden ze ons misschien naar de sleutel brengen van de lichtvoetig heid waarmee hij problema tiek placht te bejegenen. Met zijn 'Dit is Piet van Puffelen' was hij immers van het Lan- dingsverhaal af.' diner lunch Heerlijk uitgebreide brunch 1" en 2° kerstdag van 12:00 tot 14:00 uur Prijs per persoon 35,-all-in Schouwersweg 7 Heinkenszand Tel. 0113 62 19 70 www.binnenuit.nl Heerlijk uitgebreid buffet 1® en 2* kerstdag van 18:00 tot 20.00 uur Prijs per persoon 38,50 all-in >100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies tet- en. Dansfestyn feesten en partijen lounge terras Elk kerstarrangement: kinderen halve prijs Landlustweg 1Nieuwdorp 0113 - 61 25 89 info@landlust.nl Bent u op zoek naar een kwalitatieve, strak uitziende en eehvoudig te onderhouden vloer voor in uw woning? In dat geval is een gietvloer ook beslist iets voor u! Neem eens een kijkje bij Fluence Gietvloeren in Heinkenszand en ontdek aile mogelijkheden in onze showroom. Het landingsmonument bij de Oranjemolen werd op de oudere locatie onthuld op 31 mei 1952. Bijna zeven jaar na de oorlog. Waarom duurde dat zo lang? Door Gerard van der Hoeven Het landingsmonument werd onthuld op zaterdag 31 mei 1952. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen. Iedere week schrijft verslaggever Gerard van der Hoeven in 'Bjauwgeruite ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingen, in het kader van 700 jaar stadsrechten. Deze rubriek komt tot stand in sa menwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. n~

de Faam | 2015 | | pagina 7