Ma Hard mars erg druk bezocht Pooh is een schat van een hond Actie 'Licht aan, Apps uit!' Het gat In de begroting weGeNÖR Media VLISSINGEN - De donkere da gen zijn weer aangebroken. Dat betekent extra opletten in het verkeer. Zeker school gaande jongeren zijn op de fiets erg kwetsbaar. Het is daarom goed als jongeren weten hoe ze hun veiligheid kunnen verbeteren. Daarom gaat deze week de campag ne 'Licht aan, Apps uit!' van start in Zeeland. Van 2 tot en met 11 novem ber deelt Veilig Verkeer Ne derland in samenwerking met het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) zadelhoesjes uit op scholen. Een attentie om verlichting op de fiets aan te doen en de mobiele telefoon niet op de fiets te gebruiken. De boodschap 'Licht aan, Apps uit', is bedacht door de Zeeuwse jongeren van Jouw Zeeland. Voorafgaand aan de campagne zijn er posters uitgedeeld met daarop de slogan 'Ik val op'. "Elk onnodig verkeersonge luk er een te veel", aldus ge deputeerde en ROVZ-voor- zitter Harry van der Maas. "Daarom zet ik mij graag in voor de actie 'Licht aan, Apps uit!'. De wereld om ons heen wordt steeds snel ler. We willen geen moment missen en daarmee zijn we ook sneller afgeleid. Maar gebruik van smartphones in het verkeer zorgt voor ge vaarlijke situaties. Laat je te lefoon liever in je tas totdat je op school bent. En zorg dat je zelf goed zichtbaar bent. Dat helpt verkeerson gelukken voorkomen." JOHN DE JONGE, WETHOUDER VLISSINGEN Voor het eind van dit jaar moet Vlis- singen de begroting 2016 vaststel len. Het zal voor u geen verrassing zijn dat ook in 2016 de inkomsten en uit gaven van de gemeente niet in evenwicht zijn. Dit alles was voor ons vorig jaar reden om de inmiddels befaamde artikel-12 status aan te vragen. Tijdens dit aanvraag- proces is er geen financiële ruimte voor nieuw beleid. Desondanks is het een feit dat onze financiële positie de komende tijd verder verslechtert. Misschien vraagt u zich af hoe dat kan, ondanks de forse bezuinigingen en het toezicht van het Rijk en de Provincie op onze financiën. Eén van de oorzaken is een verdere onvoor ziene vermindering van onze inkomsten. Wij verwachten de komende jaren min der reguliere middelen te ontvangen van het Rijk. Deze post vormt een belangrijk onderdeel van onze begroting. Als indivi duele gemeente hebben wij geen invloed op de omvang van deze rijksmiddelen. Op initiatief van mijn collega Jan de Laat van de lokale partij in Gouda heb ik samen met een andere wethouders financiën onze collega's in het hele land gemobiliseerd. Of het helpt weet ik niet, maar onze brand brief is inmiddels door veel gemeentes ondertekend en ook door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ingebracht in hun overleg met het ministerie. In de begroting is nog geen rekening gehouden met een eventuele extra uitkering van het Rijk op basis van onze artikel-12 aanvraag. De aanvraagprocedure hiervoor is nog niet afgerond. De noodzaak voor een dergelijke extra financiële bijdrage is volgens onze nieuwe cijfers verder toegenomen. Het overleg over deze aanvraag loopt volop en ik hoop dat we in het eerste halfjaar" van 2016 hier meer duidelijkheid over krijgen. NIEUWDORP - De jongere deelnemers tot twaalf jaar werden met voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog naar de Sloedam gebracht en liepen de tocht van zes kilometer terug. Al vroeg waren er veel kinderen aan wezig bij het Bevrijdings museum Zeeland in Nieuw- dorp voor een plaatsje in een van de oude legervoer tuigen. Opgetogen zaten ze in jeeps en kleine vracht wagens. Daarnaast waren er wandeltochten uitgezet van respectievelijk 13, 26.5 en 35.5 kilometer. Onderweg stonden verschillende stem pelposten waar gelegenheid was om wat te eten en te drinken. Stef Traas van het Bevrij dingsmuseum: "Om zeven uur meldden de eerste deel nemers zich al en om half acht zijn de eerste wande laars vertrokken. Met dit prachtig weer was het een drukte van belang. Het is mooi dat de herdenking op deze manier kan. Het is een levendige tocht met onderweg allerlei histori sche punten. Je kunt toch merken dat het leeft. Na de opening van Bevrijdings museum Zeeland is ér ook veel meer belangstelling voor de Slag om dè Schelde. Ook Het museum gaat goed, we denken dit jaar 25.000 bezoekers te ontvangen." De colonne oude legervoer tuigen en de wandelaars trok op naar de Sloedam waar bij de monumenten aldaar een sobere maar toch plech tige herdenking plaatsvond waarbij kransen werden ge legd en een minuut stilte in acht werd genomen. Na het spelen van de volksliederen, van Canada, Groot-Brittan- nië, Frankrijk en Nederland, was er voor belangstellen den gelegenheid om bloe men te leggen. COLOFON De FaairP VLISSINGEN - Deze wee staat hondje Pooh even in het middelpunt van de belang stelling. Pooh is een gezellig reutje uit 2005. Hij is samen met een andere hond bij Dierenasiel Walcheren ge komen en beide dieren wa ren toe aan een heerlijke op frisbeurt. Pooh is inmiddels gecastreerd. Hij is een schat van een hond, dol op aan dacht en knuffelen. Hij heeft helaas maar heeft weinig geleerd qua zindelijkheid en is het (nog) niet gewend om alleen thuis te zijn. Het kan een voordeel zijn als zijn nieuwe baas al een rus tige hond heeft die Pooh kan helpen en begeleiden in het alleen thuis zijn. Wellicht wordt het voor Pooh dan een van de andere dieren in eenvoudiger om een heerlijk Dierenasiel Walcheren? Ga nieuw leven op te bouwen, dan naar www.dierenasiel- Meer info over Pooh of over walcheren.nl. KORT NIEUWS Huldiging van de jubilarissen WESTKAPELLE - De jaarlijk se jubilarissenavond van de Abvakabo afdeling Walcheren is op vrijdag 6 november in West kapel le bij Westkapelle Herrijst. Bijzonder deze keer is dat maar liefst vijf leden 70 jaar lid zijn. De avond is van 18.30 tot ongeveer 22.30 uur. Het muzikale gedeelte op deze avond wordt verzorgd door de Zeeuwse Troubadoer Engel Reinhoudt. Dag van de dialoog in Swerf-Rust MIDDELBURG - Wethou der Chris Simons opent vrijdag 6 november de 'Dag van de dialoog' om 15.30 uur in AZC Swerf- Rust. Het thema is 'delen'. Er zijn twee rondes; vari 15.30 tot 17.30 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. Tus sendoor een gezamenlijke maaltijd. Aanmelden en of vragen? Stamtafel in Paauwenburg VLISSINGEN - Op woensdag 11 november houdt Ma joraat alweer de tweede Stamtafel Paauwenburg. Inwoners van Paauwen burg worden van harte uitgenodigd om aan te schuiven, dit keer voor een mosselmaaltijd. Het doel is om elkaar als buurtgenoten te ontmoe ten in een ontspannen sfeer. Iedereen is welkom mee te eten voor de prijs van 6 euro per persoon en de aanvang is 17.30 uur. Bijzondere dienst in de Dorpskerk zondag 8 november is er weer een bijzondere kerkdienst voor en met mensen met en zonder beperking. Deze dienst is in de Dorpskerk aan het Kerkplein in Nieuw en st. Joostland om 14.30 uur. Volkstuinen in de aanbieding MIDDELBURG - Er is on langs een aantal volks tuinen vrijgekomen bij de gemeenschapstuin CitySeeds in Middelburg. De tuinen zijn 25 m2 en kosten 1 per m2. Ook zijn er tuinen te huur bij de Driewegenhof. Deze tuinen zijn 24 m2 en kosten ook 1 euro per m2. Wie interesse heeft, kan contact opnemen met het secretariaat van CityS eeds door een e-mail te sturen naar: w www.de-faam.nl De Faam woensdag 4 november 2015 5 Zadelhoesjes Alertheid als speerpunt Zaterdag vond de zesde editie Mallard wandeltocht ter nagedachtenis aan onze bevrijders in 1944 -1945 plaats. De tocht trok 600 deelnemers. Door Leon Jansens - - «Wf Al vroeg waren er veel kinderen aanwezig bij het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp voor een plaatsje in een van de oude legervoertuigen: glunderend in een echte soldatenjeep. Foto: Leon Janssens Redactie «n persberichten Marina Meijers E redactie.faam@wegener- media.nl T(088)013 09 21 Redactie Marina Meijers (eindredacteur). Conny den Heijer, Gerard van der Hoeven, Mark lobbezoo, Dimp Nelemans, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), baSk Veikeste (fotograaf) Redactiechef Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www .wegenermedia jiI De Faam is een uitgave van Wegeoer Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegenei Media BV Druk Wegener Nieuwsdmk Advertentieverkoop en media-advies Kees van Zalinge E adverterenzeeland® wegenermedia.nl T 06-22 51 81 76 Familieberichten E famiieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubneks@wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 0900-424 57 26 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV VKssingen Commercieel directeur Tessa van Waarde Website www.de-faam.nl ©Wegener Media BV Pooh woont nu nog in Dierenasiel Walcheren maar is op zoek naar een warm en gezellig thuis. Foto: Pr O Mail naar middelburgindialoog(a) gmail.com. O Aanmelden vooraf bij Majoraat (0118-471103) of via de mail majoraat@ zeelandnet.nl. NW EN ST JOOSLAND - Op O scretariaatcityseedstg) gmail.com. Meer info via CitySeeds: www. cityseeds-middelburg. nl.

de Faam | 2015 | | pagina 5