et een bijl staan zwaaien' Akkoord onderhuids racisme Southpark festival stopt ermee *stw Sammx's aircorner ACTIE! j Toename van diefstal en geweld in wintermaanden 1 November 2015 alweer 10 jaar! AANG RUG Jouw gezondheid centraal in wink eliers en medewerkers om met criminaliteit om te gaan het ids- dat rdt, iets wat in Ui- 3ral ker sen dat in een vilt ten len, oor in." hebben haast en geen tijd meer voor een praatje. Als iemand te lang op zijn beurt moet wachten, krijgen we wel eens het een en ander naar ons hoofd geslingerd. Maar ach, ik heb een brede rug en ook de ervaring dat de benadering vanuit jezelf naar de klant toe heel be langrijk is." Het enige wat een midden stander kan doen in geval van diefstal of een overval, is aangifte bij de politie. Maar met de komst van social me dia als Twitter en Facebook zijn er meer mogelijkheden om dit aan te pakken. Wil lem-Jan: "Wij schromen niet om verdachten van een win keldiefstal op Facebook te plaatsen. En natuurlijk krijg je dan de vraag of je dit, ge zien de wet op de privacy, mag doen. Dan vraag ik me af of iemand dan wel mag stelen. Het is een prima ma nier om zo ook je collega's te waarschuwen voor bepaalde personen." Er wordt inmiddels aan re gelgeving gewerkt om het gebruik van social media in dit soort zaken tegen te gaan. Het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel heeft een online veilig heidsinstructie ontwikkeld. Als je deze training tegen winkeldiefstal- en overval- preventie volgt, kun je hem afsluiten met een toets en haal je het CBL Certificaat Oog voor Veiligheid. In de supermarkten is in de wintermaanden een stij ging te zien van winkeldiefstallen en overvalgeweld. Hoe dat komt? We geven in de wintermaanden meer geld uit vanwege de feestdagen en het is vroeger donker buiten waardoor het voor een winkeldief eenvoudiger is om te vluchten. Naast alle voorzorgsmaatregelen die winkeliers al nemen, komt het Centraal Bureau Levens middelenhandel ieder jaar met trainingen, protocollen en brochures voor winkel medewerkers. Zo wordt be paald wat hun aandeel is in de veiligheid in de winkel. Sinds 2009 organiseert het CBL de Week van de Veilig heid, die sindsdien door andere branches en sectoren is overgenomen. Maar middenstanders tonen ook eigen initiatief Sommigen kiezen voor een drastischer manier om daders onder de aandacht te brengen. Zij plaatsen camerabeelden van de personen op Facebook of hangen hun foto op in de zaak. Dit brengt reuring maar heeft wel effect. Woensdag 28 oktober werd in Amsterdam het maat schappelijke akkoord over onderhuids racisme aange boden aan minister Asscher van Sociale Zaken en Werk gelegenheid. Met onderhuids racisme doelt de landelijke cam pagne Onderhuids op onbe wust en onbedoeld racisme en raciale vooroordelen, inclusief antisemitisme en Islamofobie. Gemeente Middelburg heeft meegewerkt aan het opstel len van dit akkoord en het college van burgemeester en wethouders heeft dit slotak koord ondertekend. Het maatschappelijk ak koord tegen racisme is op gesteld samen met nationale en regionale ervaringsdes kundigen, organisaties, ken nisinstellingen en diverse gemeenten. Het akkoord bevat 28 con crete en haalbare aanbeve lingen ten aanzien van ar: beidsmarktdiscriminatie en racisme op de werkvloer, ra cisme en onderwijs, racisme en voetbal, het slavernijver leden en etnisch profileren. Middelburg schaarde zich als eerste stad van Nederland achter de landelijke cam pagne Onderhuids, met een gelijknamig evenement op 9 april in de burgerzaal in het stadhuis. Hiermee verklaar de de gemeente Middelburg dat zij meedenkt over het nationaal-maatschappelijk akkoord tegen racisme. MIDDELBURG - De organisatie van het Southpark festival Middelburg trekt in overleg met vrijwilligers en betrok kenen de stekker uit het fes tival. Het Southpark festival heeft twaalf edities gehad en werd voor het eerst georganiseerd in 2004 op het Meiveld te Middelburg. Ieder jaar be zochten een groot aantal mensen het festival dat bol stond van de muziek, house, sport, kinder en kunst acti viteiten. Het festival groeide in de jaren van een buurt- feestje naar een festival met 12.000 bezoekers. Het bestuur laat weten: "We hebben jaren genoten van een heerlijk, open en uniek festival. De festivallocatie op het Meiveld was gewel dig, en voor drie dagen in het jaar was het een gewel dige plek voor live muziek. Door oplopende kosten om het programma kwalitatief op peil te houden, de nood zaak om entree te gaan hef fen voor bezoekers, de zoek tocht naar vrijwilligers en de moeilijkheden die verbon den waren met sponsoring, is 2015 de laatste jaargang." Een aderlating dus voor fes- tivalminnend Walcheren. "Maar we organiseren liever een mooi festival dat staat voor kwaliteit dan iets dat in onze ogen niet voldoet", aldus het bestuur. - At t*5 OA&IE AAE" - - Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? B»el: 0±±8 - 5J-3A- ZIJ- www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerlkzelfwel.nl PRAKTIJK ALL IN ALL Marjan Jobse-Bruijnzeel Tèl 06-300561301 www.praktijkallin.nl HOMEOPATHIE 5,= korting op het eerste consult bij inlevering van deze advertentie Aiex Léon www.alexleon.nl 0657690436 Lid NVKH Vier hef met ons meel 3 t/m 6 november 10% korting op een knipbeurt, en een aardigheidje voor thuis. Bel voor een afspraak 0118 - 614211 of vrijdagmiddag vrije inloop. Ons team staat graag voor u klaar. Herengracht 2 Middelburg 15-2 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 4 november 2015 3 Merwn **B' vr***n hc«" noo noc* WJ UinMrtStfVlM O***'»"' Het (wmojelijke doen Wé direct O) Wanderen duren è«tj langer lem-Jan Va 3en Ike irt, het dat het ou- lier vel en- ;eft ?en Ier en hoofdkassière Paula vinden de trainingen die het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel geeft erg Foto: Conny den He ij er Social media MIDDELBURG/AMSTERDAM O Meer informatie over de campagne Onderhuids en het maatschappelijke akkoord onderhuids racisme is te lezen op www. onderhuids.nl. Uniek festival ÉPUirfj*&/terien Als uw gezondheid Hjwing verdient Klnesiologie/ Touch tor health Helpt bij hoofdpijn, stress, doelen bereiken, ongemakken, last aan het bewegingsapparaat, e.d. Schenge 4 - 4335 XS Middelburg Cadeautip: i.p.v. fli een tegoedbon. Te bestellen via mail bij Praktijk All in All: marjan.jobse-bruijzeel@hotmail.com 1 advertentie per persoon

de Faam | 2015 | | pagina 3