Gember Avocado Amandelen Wortels Knoflook Een huidbehandeling in een beautysalon is uiteraard niet alleen een weldaad voor je huid. Een verwenbehandeling geeft je ook een momentje voor jezelf. Je komt even hele maal tot rust. Lekker genieten van allerlei maskers, serums en smeersels die je huid hy drateren en rimpeltjes doen verdwijnen. Maar wist je dat veel van die crèmes gebaseerd zijn op bestanddelen die je misschien wel in de koelkast of het keukenkastje hebt lig gen? Producten zijn die je gewoon op de markt of bij de supermarkt koopt. Echte su- perfoods voor je huid dus. GEZONDSPECIAL november 2015 9 Tekst: Stefanie van der Maas Gember is een wortelknol van de gemberplant. Gember heeft een ontste- kingsremmende werking en is dus een goede remedie tegen puistjes of een onrustige huid. De wortel wordt dan ook in menig crèmepje of serum ver werkt. Gember heeft ook een ontspan nende werking. Maak eens een beker gekookt water met een paar stukjes gember en schijfjes citroen. Deze 'thee' zorgt voor een heel fijn verwarmend gevoel van binnen. Avocado is één van de meest voedzame vruchten ter wereld. De goede vetten, vezels en vitamine E die de avocado bevat, zijn regelrechte oppeppers voor je huid. De vruchten hydrateren je huid en beschermen je tegen schadelijke in vloeden van buiten. Niet verwonderlijk dat avocado een veel gebruikt bestand deel is. Leuke bijkomstigheid is dat een avoca do heerlijk is. Smeer bijvoorbeeld eens wat op |e brood in plaats van boter, snij in kleine blokjes voor je salade of maak er guacamole van. Van avocado maak je ook een masker voor een zacht en egaal gezicht. Hiervoor heb je een rijpe avocado, wat honing en sap van een halve citroen nodig. Meng alles in een kommetje en smeer op je gezicht. Even vijftien minuten laten zitten en daarna afspoelen met lauwwarm water. Er zijn natuurlijk ook salons waar je een heer lijk verfrissend avocadomasker kunt krijgen. Wel zo relaxed. Door de vitamine E in deze noot blijft je huid elastische. Amandelen hebben boven dien ook nog eens de meeste vezels van alle noten. Hierdoor gaat het uitscheiden van afvalstoffen door je huid een stuk makkelij ker en dat laat jouw gezicht zo mooi stralen. Elke dag een handje amandelen is overigens een heerlijk en gezond tussendoortje. Maar overdrijf het niet, want ze blijven wel be hoorlijk vet. De belangrijkste vitamine voor je huid is vitamine A en laat je huid nou net de bètacaroteen in wortel omzetten in deze goede vitamine. Wortel versterkt ook nog een de beschermende laag van je huid. Ook ondersteunt deze groente bij het aanmaken van collageen, wat je huid weer jong en stevig houdt. Bètacaroteen vind je in allerlei crèmes die ook in de beautysalons gebruikt worden. Thuis zo nu en dan op een wortel knabbelen is natuurlijk ook super gezond. Of dip een wortel eens in wat hummus of grill ze in de oven met honing en sesamzaadjes. Knoflook is een sterke antioxidant en kan helpen het verouderingseffect tegen te gaan. En toch wel één van de lekkerste smaakmakers die je je maar kan bedenken. Geweldig toch dat knoflook ook nog eens een hele goede uitwerking heeft op je huid. Eet je zelf mooi en roerbak alle groentes en de amandelen uit dit lijstjes eens met een paar teentjes knoflook. Daar wordt niet alleen jij blij van, maar ook je huid. 5 X SUPERFOODS VOOR JE HUID

de Faam | 2015 | | pagina 25