I We hebben het druk. Heel druk. Een veeleisende baan, sport, vrienden en vriendinnen waar je graag mee afspreekt en ook nog een gezinsleven. De enige die je vaak vergeet dat ben je zelf. Op deze vijf manieren ontstress je helemaal en geniet je ook nog van wat me-time. Sporten Doe iets leuks Streep in je agenda Wandelen Social media detox GEZONDSPECIAL november 2015 5 Tekst: Stefanie van der Maas Foto: Thinkstock.com shutterstock.com Zodra je het druk hebt, is sport één van de dingen die erbij in schiet. 'Nee, geen tijd.' Mak kelijk excuus toch? Jammer en je doet je zelf tekort, want als iets perfect is om je hoofd leeg te maken, is het wel lekker sporten. Na een hectische dag vergeet je alle sores door een stuk hard te lopen, ga te keer op de spinningfiets. Of boek een yogales waarbij je begint met een meditatie en alle vervelende gedachtes op een uitademing laat wegglijden. Uit recent Duits onderzoek van de universiteit van Heidelberg blijkt zelfs dat je van bijvoorbeeld een stevige joggingsessie een euforisch gevoel krijgt die vergelijkbaar zou zijn met een echte high na het roken van cannabis. Ofwel: van sporten word je chili. Dat klinkt zo simpel en in feite is dat het ook. Ga iets doen wat je al heel lang wilde, maar wat er maar niet van komt. Boek eindelijk die massages eens, laatje haar verven, koop iets nieuws of kook dat ene gerecht wat je al zo lang wil proberen. Hou even alleen rekening met jezelf en geniet er optimaal van. Je verdient het! Je bent de baas over je eigen agenda. Niemand weet hoe vol of hoe leeg deze is. Zet een kruis op de plek waar je wil genieten van tijd voor jezelf. Zeg nee op afspraken en voel je daar niet schuldig over. Plan je week niet bomvol, maar geef jezelf wat lucht en ruimte. Nu we het toch over de agenda hebben... plan je ontspanningsmomenten juist wél in je agenda in. Grotere kans datje die ontspanning dan ook echt neemt. Maak een wandeling door het bos of over het strand. Ook in de herfst en winter is dat ont zettend fijn. Pak je goed in, zet een muts op en trek handschoenen aan. Adem diep in en laat die heerlijke frisse lucht door je longen stromen. Of je nou flink wat kilometers maakt of zomaar een klein tochtje loopt van een half uur door de wind, de wandeling maakt je hoofd leeg en geeft je een gezonde endorfine-boost waardoor stresshormonen snel afnemen. Duik daarna een gezellige kroeg of strandtent in voor een warme chocolademelk bij de open haard of een glas rode wijn met een portie bitterballen. Zeker weten datje helemaal ont spannen thuis komt. Met een smart phone op zak zijn we letterlijk altijd online. Reuze handig natuurlijk om onderweg even je mail te checken of even te zien wat er allemaal op Facebook staat, maar die prikkels zorgen er wel voor dat je minder leeft in het nu. Terwijl je een film kijkt, pak je ook je mobiel erbij om te Whatsappen, of misschien wel een foto op Instagram te plaatsten. Dat gaat in één moeite door. Zetje telefoon een avond uit en geniet gewoon van die film, of ga lekker eten met je liefde en laat die telefoon in je tas. Des te leuker is het daarna om je status updates weer bij te lezen. ONTSTRESSEN DOE JE ZO

de Faam | 2015 | | pagina 21