Dorpsplan 2025 Serooskerke Quiltdagen in Biggekerke CBS De Lichtstraal in de prijzen bij Kinderpostzegelactie Natuurspreekuur Terra Ma ris Sloop en nieuwbouw hotel Concert Westkappels en Akens koor Instapdienst Zionskerk te Oostkapelle Wereldmarkt Goede Doelen Open dag loods Grijpskerke Handen uit de mouwen tijdens de landelijke natuurwerkdag Wegwerkzaamheden Duiker met platvis en priem bestra pt Kunstwerk 'Being There' onthuld SEROOSKERKE - Dinsdag 10 november wordt het Dorps plan 2025 voor Serooskerke gepresenteerd in dorpshuis De Zandput. De doelen zijn ge formuleerd, het perspectief op een mooi, leefbaar "Seroos" in 2025 lonkt, zegt de voorzitter van de Dorpsraad Serooskerke, Jan Kousemaker. Het program ma vangt aan om 19.30 uur. Als eerste is er een vrije discussie over de thema's van het dorpsplan. Geurt van de Haar daagt uit en houdt de vinger aan de Serooskerk- se pols. Om 20.15 uur is er pauze, waarna de discussie wordt voortgezet. Om 21.30 uur wordt het Dorpsplan 2025 overhandigd aan burgemeester R. J van der Zwaag van Veere en kunnen de genodigden na praten onder het genot van een drankje. Belangstellende zijn welkom en de toegang gratis. In Biggekerke worden op woensdag 4 en donderdag 5 november weer de Zeeuwse quiltdagen gehouden. Al tien jaar zijn de quiltdagen in Big gekerke, georganiseerd door: Annet, Margariet, Mariëlle, Marijke, Marij en Wil, een suc ces. Het concept is na de over name onveranderd gebleven. Er wordt eikaars werk geshowd en beoordeeld. Nieuwe technie- WESTKAPELLE - CBS De Licht straal is een van de winnaars van Kinderpostzegelactie van dit jaar. Zesentwintig groepen die hebben meegedaan aan de Kinderpostzegelactie wor den beloond met een school reis naar Walibi Holland. Het gaat om eenentwintig groepen met de hoogste gemiddelde opbrengst per leerling en vijf groepen die de creativiteits- wedstrijd hebben gewonnen. De opbrengst van Kinderpost zegelactie 2015 komt ten goede aan projecten Nederland en het buitenland. Groep 7 en 8 van CBS De Lichtstraal uit West- kapelle verdienen een eervolle vermelding. Zij hebben niet al leen de creatieve wedstrijd ge wonnen, maar staan ook in de lijst van de beste verkopende scholen. Oostkapelle - Op woensdag 11 november organiseert Terra Maris het gratis natuurspreek uur 'Daar vraagje me wat'. Dit begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Het is dan moge lijk om vragen te stellen over ei gen natuurvondsten en waarne mingen aan biologe Betty Ras. Het laten determineren van bio logische objecten uit oude ver zamelingen behoort ook tot de.mogelijkheden. Vaak is er die middag een gast aan tafel met een eigen verzameling en bijbehorende kennis. De er varing leert dat aanwezige be zoekers ook bijdragen aan kennis over de aanwezige vond sten. Het kan voorkomen dat vragen niet direct beantwoord kunnen worden omdat verder onderzoek nodig is. Ras kan objecten, of de ter plekke ge maakte digitale foto's daarvan, doorspelen naar specialisten. ZOUTELANDE - Op 26 oktober is de gedeeltelijke sloop en nieuw bouw van het Beach Hotel Zoutelande begonnen. De be heerderswoning en het uit 1955 daterende oudste deel van het hotel volgde later. Aansluitend zullen de nieuwe hotelkamers worden gebouwd en beschikt het moderne hotel over totaal 68 vier sterren-hotelkamers. Op 24 maart 2016 is het hotel weer ge opend voor hotelgasten. Bouw- groep Peters is de hoofdaanne mer en de architect is Michiel Klinkenberg. De ontwikkeling is een particulier initiatief van Sophie en Michel Kloeg. WESTKAPELLE - Zaterdagavond 7 november organiseert Koor Exaudi uit Westkapelle een concert, samen met het koor NotaBene uit Aken, Duitsland. Het repertoire van NotaBene bestaat uit liederen en werken van alle continenten, in vele talen, van klassiek tot pop en rock, kerkelijke en wereldlijke. Koor Exaudi heeft een Neder lands- en Engelstalig reper toire, mooie gedragen liederen, vlotte aanstekelijke gospellie deren, a capella of met piano begeleiding. Het belooft dus een mooie, gevarieerde avond te worden. Het concert wordt gehouden in de Moriakerk in Westkapelle. Het begint om half 8 en de toegang is gratis. Iedereen is van harte welkom. ken worden aan geleerd. Maar voornamelijk het contact met elkaar, om dit alles samen met elkaar te beleven, blijkt een ge zellige bijeenkomst te zijn. Dit tienjarig bestaan zal daarom met allerlei acties en activitei ten worden gevierd. De orga nisatie hoopt dat velen dit met ons willen delen. Voor meer informatie of aanmelding: ma- rijfouchier@casema.nl OOSTKAPELLE - Zondag 8 no vember wordt er in de Zionskerk aan de Duinweg in Oostkapelle een bijzondere dienst gehouden: een Instapdienst. Allerlei ge meenteleden hebben deze dienst met als thema "wie het laatst lacht..." samen voorbereid. Wat hen onder andere raakte was het volgende: "echte hu mor heeft te maken met een kinderlijke spontaniteit en met een menselijke onverwoestbare levenskracht". De dienst begint om 10.00 uur en er wordt o.a. voor de Cliniclowns gecollec teerd. Zij brengen vaak een lach in het leven van zieke kinderen, ledereen is van harte uitgeno digd voor deze Instapdienst, met na afloop koffie/thee en iets lek kers met lachroom. ZOUTELANDE - Zaterdag 7 no vember houdt de Wereldwinkel een Wereldmarkt voor Goede Doelen erdag in Zoutelande in Wozoco de Tienden te Zou telande. Deze duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Er is van al les te koop, zoals voedingswa ren, allerlei kaarten, handwerk, vogeltaarten, kaarsen, zelfge maakte advocaat en Zeeuws bier bij de Wereldwinkel, Uni cef, Amnesty, Welfare Rode Kruis en St. Ontwikkeling Samenwerking Veere. Dorcas zamelt geld en levensmiddelen in voor voedselpakketten voor Oost-Europa. Verder worden er wafels gebakken en is er uiter aard koffie of thee verkrijgbaar. GRIJPSKERKE - Sinds 1 oktober werken alle buitendienstme dewerkers van de gemeente Veere vanuit een centrale loods in Grijpskerke. Dat geldt ook voor de medewerkers van het Waterschap Scheldestromen, Staatsbosbeheer en Orionis die in het buitengebied van Veere werken. Op zaterdag 7 november tussen 10.00 uur en 15.00 uur staan de deuren van de loods voor belangstellenden open. Er is van alles te doen, zoals een workshop gifvrij onkruid verwijderen, demon stratie takken versnipperen, broodjes bakken en nestkastjes timmeren voor kinderen, een presentatie over het watersys teem op Walcheren, workshop snoeitips, sculptuur kettingza gen, een demonstratie van de strooiwagen, een presentatie van de werkzaamheden van Orionis in het buitengebied en nog veel meer. Parkeren kan in een weiland bij de loods. Er rijdt ook een bus door de kernen van de gemeente. De dienstregeling staat op de web site. OOSTKAPELLE - Op 7 november wordt voor de vijftiende keer de landelijke Natuurwerkdag gehouden. Iedereen die wil kan een dagje komen werken aan het behoud en herstel van na tuur en landschap. Vorig jaar deden er in heel Nederland ruim 14.000 mensen mee en ook dit jaar worden er weer duizenden mensen verwacht die hun han den uit de mouwen steken om het landschap een opknapbeurt te geven. Op Buitenplaats Berkenbosch te Oostkapelle staan veel verschil lende bomen. Om deze diver siteit ook te behouden moet de oprukkende Amerikaanse vo gelkers enigszins worden inge perkt. De vrijwilligers gaan dat doen onder leiding van de bos wachter van Staatsbosbeheer. Verzamelen bij het infobord/ toilet op de parkeerplaats Rand- duinweg. Er wordt gewerkt van 13.00 tot 16.00 uur. Neem zelf eventueel lunch mee. Deze lo catie is geschikt voor een Maat schappelijke stage. Voor meer informatie kun je contact op nemen met de locatieleider An- thony Jobse Arco Goedkoop, k.leeftink@staatsbosbeheer.nl. 06-51417668 of meld je direct aan via www.natuurwerkdag.nl. De Blikkendijk bij Amemui- den ligt aan de rand van het oorspronkelijke eiland Wal cheren. Aan de westkant is een van de laatste stukjes oudland van Walcheren te bewonderen, gekenmerkt door hollebollig grasland met meidoom bosjes. De dijk is de oude zeedijk met het voormalige Veerse gat. De wilgen worden beheerd door de werkgroep Landschapsbe heer Walcheren. Aan de dijk staan ongeveer een honderdtal knotwilgen. Om deze mooi te houden worden deze geknot op de Natuurwerkdag. Deze loca tie wordt georganiseerd door werkgroep Landschapsverzor ging Walcheren. Zij werken van 09.00 tot 12.00 uur. Kof fie, thee, lunch zelf meenemen. Verzamelen bij de fam. Kodde aan de Veerse weg 2. Vanaf daar zullen ze te voet naar de Blik kendijk gaan. Deze locatie is geschikt voor een stage. Voor meer informatie: Thomas Col- lette, thomas.collette@zee- landnet.nl of 0118-634916 (na 19.00 uur) of direct aanmelden viawww.natuurwerkdag.nl. MIDDELBURG - Autoverkeer vanuit Middelburg-centrum kan in de nacht van 2 op 3 november en in de nacht van 3 op 4 november 2015 tussen 20.00 en 06.00 uur niet de A58 richting Goes nemen. Auto mobilisten worden omgeleid via de A58 richting Vlissingen en Ritthem (volg M). De weg naar Vlissingen-Oost/Temeu- zen (TOL) en naar Nieuw- en Sint Joosland blijft open voor het verkeer. In de twee nach ten wordt de berm verhard met grasbetontegels. VEERE - Een duiker is in de nacht van donderdag op vrijdag bij het Veerse Meer betrapt op vis- stroperij. De 33-jarige man uit Antwerpen had met een priem platvis van de bodem gestoken. Een inspecteur van de RUD Zeeland en een jachtopzichter van de Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder wisten hem rond middernacht op he terdaad te betrappen. Het is in heel Zeeland verboden om als duiker waterorganismen mee te nemen uit het water. Bij deze duiker werden schol, tong en zijn priem zijn in beslag geno men. Er is proces-verbaal opge maakt. De in beslag genomen goederen worden vernietigd. OOSTKAPELLE - Bij de parkeer plaats aan de Duinweg wordt 6 november om 16.00 uur het kunstwerk 'Being There' van Marcel Smink feestelijk ont huld. De Dorpsraad Oostka pelle nodigt iedereen van harte uit om hier bii te ziin.

de Faam | 2015 | | pagina 14