r De Kruitmolen wordt ingezet voor crisisnoodopvang Zaterdag 31 oktober Scoren met energie! Oriëntatiebijeenkomst vrijwilligerswerk f Verlenging parkeervergunningen en ontheffingen blauwe zone Asfaltreparaties op de Nieuwe Vlissingseweg en Stromenweg Wijziging route en twee haltes Servicebus Beëindiging Seniorenraad Middelburg f f GEMEENTE MIDDELBURG De aanschrijving voor verlenging van de parkeerproducten voor 2016 is later gepland dan gebruikelijk. De reden hiervoor is dat de gemeente nog volop bezig is met de bezuinigingen en daardoor zijn er nu nog geen tarieven bekend voor 2016. Half november worden alle jaarvergunning houders aangeschreven van bewoners-, bedrijven-, service-, woonwerk- en marktkoopliedenvergunningen in verband met de jaarlijkse verlenging. Ook de houders van ontheffingen en ontheffingen blauwe zone krijgen zo'n brief. Nadere informatie volgt. Aannemingsbedrijf Zeeuwse Asfalt Onderneming zal op het kruis punt Nieuwe Vlissingseweg - Poelendaelesingel een verzakking herstellen. Deze nachtelijke werkzaamheden vinden plaats vanaf dinsdag 3 november tot donderdag 5 november (vanaf 19.00 uur - 06.00 uur). De rijbaan richting Middelburg wordt hierbij afgesloten en het verkeer wordt omgeleid via de Stromenweg - Poelendaeleweg. Op het kruispunt Stromenweg - Nieuwe Vlissingseweg wordt asfalt- schade hersteld. De rijstrook richting Vlissingen wordt hierbij afgesloten. Het verkeer richting Vlissingen wordt omgeleid via Koudekerke. Deze werkzaamheden vinden plaats op woensdag 4 november vanaf 07.00 - 17.00 uur. De werkzaamheden kunnen door slechte weersomstandigheden worden uitgesteld. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer (Pascal) Geldof, tel. (0118) 67 56 81. Omdat de Noordpoortbrug onlangs gesloten is verklaard voor zwaar verkeer, moet de Servicebus een andere route rijden. Er komen hierdoor twee haltes te vervallen: Bierkaai en Nederstraat. Deze worden echter nog wel aangedaan door de Buurtbus. Er ver andert niks aan de aanrijtijden. De nieuwe route gaat in op dins dag 27 oktober en wordt gereden tot midden december dit jaar. De nieuwe route houdt in dat de Servicebus vanaf het NS-station via de N57 naar halte Fazantenhof in de Veersepoort rijdt. Daarna wordt de gebruikelijke route opgepakt. Na halte Hof ter Veste rijdt de Servicebus via de Seissingel naar de Sandberghlaan om vervolgens rechts af te slaan naar de Laan der Verenigde Naties. Ter hoogte van de rotonde op de Laan der Verenigde Naties keert de bus om, om vervolgens via Klein Vlaanderen naar de binnenstad te rijden. Vervolgens wordt hier ook weer de gebruikelijke route opgepakt. De gemeente Middelburg is samen met de Seniorenraad en de Wmo-raad in afstemming met Stichting Werkgroep Gehandicap ten Walcheren bezig met het opstarten van een nieuwe advies raad die het gehele sociale domein zal omvatten. De nieuwe Adviesraad zal in de loop van november 2015 geïnstalleerd worden. De Seniorenraad Middelburg vindt dat met de oprichting van de Advies raad Sociaal Domein het voortbestaan van de Seniorenraad Middelburg als zelfstandig adviesorgaan feitelijk overbodig is geworden. De Senio renraad Middelburg heeft dan ook besloten om per 1 november 2015 tot opheffing over te gaan. Onze website, Facebook en twitter account zullen eveneens per die datum beëindigd worden. Wij willen u hierbij bedanken voor de belangstelling die u heeft getoond voor onze adviezen en uw grote opkomst op onze Senioreninformatie dagen. Bestuur Stichting Seniorenraad Middelburg. Begin november wordt de sporthal De Kruitmolen ingezet voor crisisnoodopvang van asielzoekers. Een exacte da tum is nog niet bekend, maar vermoedelijk gaat het om de eerste week van november. Het gaat om 72-uurs opvang die Middelburg wil verlengen tot maximaal 2 maal 72 uur (6 dagen). De duur en het tijdstip van de opvang is afhankelijk van de vraag van het COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers). Tijdens de opvang is de sporthal niet open voor andere activiteiten. Gebrui kers worden hier apart van op de hoogte gesteld. Direct omwo nenden worden op donderdag 29 november tijdens een informatie avond bijgepraat. Ze hebben hier een brief met uitnodiging voor ontvangen. De tijdelijke opvang in sporthal len, zoals deze in heel Nederland plaatsvindt, is nodig vanwege het grote aantal vluchtelingen dat mo menteel Nederland binnenkomt. De sporthal is een geschikte locatie omdat deze is voorzien van sanitair en douches. De Kruitmolen staat, samen met andere sporthallen, in de gemeentelijke crisisplannen als locatie voor tijdelijke opvang in het geval van calamiteiten. Bezoek voor de meest actuele in formatie www.middelburg.nl. Daar staat ook een lijst veel gestelde vragen en antwoorden. Foto: Rik van Ham Zaterdag 31 oktober staat Dauwendaele in het teken van de dag van de energie. Wet houder Chris Simons neemt die dag om 10.00 uur officieel de zonnepanelen bij FC Dau wendaele in gebruik en opent vervolgens de nieuwe voetbal- kooi. Beiden zorgen voor de positieve (duurzame) energie in de wijk, oftewel: scoren met energie! Op het terrein van De Kruitmolen staan verschillende kraampjes met informatie over duurzame energie en voe ding. Inwoners zijn van harte welkom! Informatiemarkt mét lekkere gezonde hapjes Inwoners kunnen zich laten informeren over de mogelijkheden die zij hebben om duurzaam met energie om te gaan, bijvoorbeeld in en rondom hun huis. Dit is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor de eigen portemonnee. Daarnaast zijn er kraampjes waar gezonde voeding wordt bereid en uitgedeeld om zo kennis te maken met duurzame en gezonde voe ding. Deze zorgen voor energie die sporters goed kunnen gebrui ken. Op de markt zullen in ieder geval kraampjes aanwezig zijn met informatie over aanschaf en instal latie van zonnepanelen (Dutch Green Energy en Installatiebedrijf Gerrit de Jonge), nul op de meter (energiezuinige maatregelen) en gezonde voeding (Sligro en Hof Welgelegen). Opening voetbalkooi en activiteiten Er vinden op deze dag ook allerlei sportieve activiteiten plaats in de voetbalkooi, die op deze dag officieel wordt geopend. Na de opening nemen de mini's (de allerkleinsten) met een openings wedstrijd de kooi in gebruik. Aansluitend start de clinic van de Groene Ster en geeft Nelson de Kok een demonstratie. Om 13.00 uur start er een voetbaltoernooi voor de jeugd. Inschrijven kan vanaf 12.30 uur in de kantine. De voetbalkooi is in nauw overleg met jongeren uit de wijk gerealiseerd. Voetbalvereniging FC Dauwenda ele en Stichting Welzijn Middelburg nemen het beheer op zich en zorgen voor het onderhoud en het schoonhouden van de kooi. In de kooi hangen gedragsregels, zodat het voor iedereen een fijne plek is. Ingebruikname zonnepanelen Naast de opening van voetbalkooi en de markt vindt op deze dag ook de officiële ingebruikname van de zonnepanelen plaats. Dauwendaele heeft 72 panelen laten plaatsen op het dak van hun kantine en beschikt over een display in de kantine waarop het verbruik te volgen is. Zij realiseerden dit onder andere met de prijs die zij won nen in het kader van Middelburg energieneutraal. De gemeente streeft naar een energieneutraal Middelburg in 2050. Vorig jaar hield de gemeente in dit kader een wedstrijd. FC Dauwendaele heeft de prijs in de categorie vereniging gewonnen, omdat ze niet alleen hun vereniging willen verduurza men, maar ook de wijk erbij willen betrekken. Dit is gewaardeerd door het Zeeuws Klimaatfonds en de Rabobank en ze hebben hier voor ook de ACE award gewonnen. Begin november wordt De Kruitmo len ingezetwoor crisisnoodopvang. Het evenement kan echter gewoon doorgaan. De gemeente werkt samen met bewoners en Woongoed aan een leefbaar Dauwendaele. De komende jaren werken bewoners en verschillende organisaties samen aan het verbeteren van de leefbaarheid en saamhorigheid in de wijk, zodat de wijk weer gaat sprankelen. Op dinsdag 10 november organi seert Samen Vrijwillig van Stichting Welzijn Middelburg in samenwerking met diverse organisaties een oriën tatiebijeenkomst over vrijwilligers werk. De avond toont de diversiteit aan mogelijkheden en bovendien kunt u vragen stellen aan de deelnemende organisaties en het steunpunt vrijwilligerswerk. Deze gratis bijeenkomst is van 19.00 tot 20.30 uur in Porthos, Sint Sebasti- aanstraat 12 in Middelburg. De organisaties die meewerken aan de bijeenkomst zijn Stichting Kledingbank Zeeland, Scalda Col lege voor Educatie (taaimaatje) en VoorleesExpress Walcheren. Deel nemers krijgen een interessetest mee naar huis, om verder te bekij ken wat er bij hen past. Zij hebben dan na de bijeenkomst voldoende informatie om zelf gerichter op zoek te gaan naar passend vrijwil ligerswerk. Deelname is gratis. Er is plaats voor maximaal 30 deelnemers. Aanmelden kan tot 5 november via vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl of 0118-72 70 13 (vraag naar Eline Kabboord). Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Stichting Middelburg

de Faam | 2015 | | pagina 9